Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Tėvas nuteistas mirties bausme, bet dukrai neleidžiama pasimatyti su juo paskutinį kartą

Mergaitei, vardu Khorry Ramey, buvo vos dveji, kai jos tėvas buvo nuteistas mirties bausme. Šiandien jai 19 metų. Tačiau pagal įstatymą ji per jauna, kad pamatytų savo tėvą paskutinį kartą.

Kai Kevinui Johnsonui bus sušvirkšta mirtina injekcija, jo dukra Khorry Ramey negalės būti stebėtoja, nes ji – per jauna. Priežastis ta, kad 19 metų Khorry yra per jauna pagal Misūrio valstijos (JAV) įstatymus. Jos tėvas buvo nuteistas mirties bausme, kai Khorry buvo dvejų metų, jis buvo pripažintas kaltu dėl Misūrio policijos pareigūno nužudymo 2005 m.

Nors Khorry buvo tik dveji metai, kai jos tėvas buvo įkalintas, dukra nuolat jį lankydavo kalėjime ir, nepaisant laisvės atėmimo bausmės, užmezgė artimą ryšį su savo tėvu. Ji norėjo dalyvauti vykdant egzekuciją, todėl kreipėsi į federalinį teismą, kad būtų panaikintas įstatymas, kuriame nurodyta, kad minimalus egzekucijos liudytojo amžius yra 21 metai.

Johnsonui bus įvykdyta mirties bausmė už policijos pareigūno Williamo McEntee nužudymą. Johnsonas, kuriam buvo 19 metų, kai įvyko žmogžudystė, buvo tokio pat amžiaus, kaip dabar yra jo dukra. „Esu sugniuždyta, kad negalėsiu būti su tėvu paskutinėmis jo gyvenimo akimirkomis. Mano tėtis yra pats svarbiausias žmogus mano gyvenime. Jis buvo šalia manęs visą gyvenimą, nors ir buvo įkalintas“, – sako Khorry Ramey pareiškime, kurį išspausdino britų laikraštis „The Mirror“.

Teisėjas pripažino, kad įstatymas padarys emocinę žalą merginai, kuri per savo trumpą gyvenimą taip pat matė ir savo motinos nužudymą. Tačiau jis manė, kad tai nepažeidžia jos teisių, todėl nenorėjo, kad ji būtų egzekucijos liudininkė. Mirties bausmės pagrindas buvo tas, kad policijos pareigūnas ir trijų vaikų tėvas Williamas McEntee buvo išsiųstas į Johnsono namus 2005 m., kad pateiktų arešto orderį, kai jis pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas. Kai Johnsonas pamatė atvykstančią policiją, jis nuėjo į savo brolio kambarį pažadinti 12-mečio brolio ir jį išsiųsti į kaimynų namus.

Bėgantį 12-metį brolį, kuris turėjo įgimtą širdies ydą, ištiko priepuolis. Vos po kelių valandų jis mirė ligoninėje. Johnsonas dėl brolio mirties kaltino policiją, sakydamas, kad jie nebandė jam padėti, bet buvo per daug užsiėmę jo ieškojimu ir areštu. Kai vėliau Johnsonas kaimynystėje susidūrė su pareigūnu McEntee, Johnsonas tariamai nuėjo link jo automobilio ir pasakė prieš nušaudamas pareigūną: „Tu nužudei mano brolį“.

Johnsono advokatai taip pat pateikė apeliaciją, tikėdamiesi sustabdyti egzekuciją. Jie neginčija jo kaltės, tačiau tvirtina, kad rasizmas turėjo įtakos mirties bausmės (o ne švelnesnės nuobaudos) paskyrimui. Johnsonas yra juodaodis, o pareigūnas McEntee buvo baltaodis.

Jo advokatas siekė panaikinti mirties bausmę, nurodydamas Johnsono psichikos ligų istoriją ir jauną amžių, kai jis nušovė pareigūną. Tačiau panašu, kad merginai teks susitaikyti, jog ji praras tėtį taip ir nepamačiusi jo paskutinį kartą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---