Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Žalioji arbata ir kraujospūdis: ar egzistuoja ryšys?

Tie, kurie kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, turėtų žinoti, kokie gėrimai ir maistas išprovokuoja spaudimo šuolius. Tai leistų jiems išvengti nemalonių pojūčių ir suprastėjusios būklės.

Visi yra skaitę ar girdėję apie kavos įtaką kraujo spaudimui, tačiau informacijos apie žaliąją arbatą nėra daug. Taigi, ar žalioji arbata padidina ar visgi sumažina kraujospūdį?

Žaliosios arbatos poveikis

Ši arbata yra vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Tikriausiai taip yra dėl to, kad žaliosios arbatos rūšių yra šimtai, todėl daugelis gali atrasti jiems patinkančius skonius.

Nepaisant visų šios arbatos naudingų savybių, kai kuriais atvejais ji gali pakenkti organizmui. Kodėl? Todėl, kad joje yra praktiškai tiek pat kofeino, kiek ir juodoje kavoje. 

Būtent dėl to ekspertai rekomenduoja žmonėms, sergantiems hipertenzija, žaliosios arbatos vengti, nes joje esantis kofeinas gali sukelti nemalonius pojūčius ir pabloginti sveikatą. Žinoma, jos atsisakyti visiškai nereikia, tiesiog vertėtų sumažinti kiekius.

Tuo tarpu žmonėms, kenčiantiems nuo per mažo kraujospūdžio kaip tik rekomenduojama žaliąją arbatą vartoti reguliariai.

Žaliosios arbatos nauda

Šiame gėrime yra tokių medžiagų kaip alkaloidai, polifenoliai ir kofeinas. Visi kartu jie veikia arterijų ir kraujotakos procesus bei reguliuoja kraujo klampumą. Mokslininkai pastebėjo, kad reguliariai geriant žaliąją arbatą sumažėja kraujo krešulių rizika ir širdies bei kraujagyslių ligų rizika.

Dar vienas žaliosios arbatos privalumas, kad ją gerti galima bet kokiu oru: tiek žiemą norint sušilti, su tokiais priedais kaip medus ar mėgstami prieskoniai, tiek vasarą norint atsivėsinti galima pasigaminti puikų ir sveiką gėrimą su citrina ar kitokiais vaisiais.

Kiek žaliosios arbatos galima išgerti?

Jei mėgstate žaliąją arbatą, bet pastebite, kad jos išgėrus jums padidėja kraujospūdis, tikriausiai aktualu sužinoti, kokiais kiekiai ją galite vartoti.

Hipertenzija sergantiems žmonėms visų pirma reikėtų gerti silpną arbatą ir neviršyti dviejų puodelių per dieną. Į 250 ml karšto vandens įdėkite vieną šaukštelį žaliosios arbatos lapelių. Nevirkite gėrimo ilgai, pakanka 5 minučių. Kuo ilgiau arbatą virsite, tuo daugiau kofeino joje bus.

Jei turite žemą kraujospūdį, žaliosios arbatos kiekį galite padidinti. Į 250 ml karšto vandens taip pat įdėkite vos vieną šaukštelį žaliosios arbatos lapelių, tačiau virkite juos ilgiau – 10 minučių.

Kas neturėtų gerti žaliosios arbatos?

Nors kenčiantys nuo hipertenzijos žaliosios arbatos vartojimą turėtų apriboti, retkarčiais ją gerti vis tiek galima. Tuo tarpu sergantys šlapimo pūslės akmenlige, kenčiantys nuo nemigos ar sergantys aritmija žaliosios arbatos turėtų visiškai atsisakyti. 

Taip pat nerekomenduoja šio gėrimo vartoti vakare, maždaug nuo 18 val., nes gali būti sunku užmigti. Žindančios ir nėščios moterys taip pat turėtų gerti žaliąją arbatą minimaliais kiekiais.

Žalioji arbata neturėtų būti naudojama ir kaip savarankiškas gydymas. Ji turi būti įtraukta  į kompleksinę terapiją, kurią rekomenduoja gydytojas ir, jei reikia, derinama su vaistais.

Atminkite, kad tai nėra panacėja ir negali veikti taip greitai ir efektyviai ar pakeisti gydytojų paskirtų vaistų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---