Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

Naujausi

Kosmetologė pasakojo, ką reikia daryti, kad oda atrodytų gaivi ir švytinti

Ar įmanoma, kad jūsų oda būtų gaivi ir švytinti, o veidrodyje išvystumėte keleriais metais jaunesnį savo atvaizdą?

Ar norite atjaunėti, bet nerimaujate dėl išbėrimų, užsikimšusių porų ir išbandėte visas riebiai odai skirtas kosmetikos priemones, bet odos riebalai vis dar toliau aktyviai gaminasi?

Tuomet, žinoma, galite tai išbandyti! Tai jums pavyks padaryti su visiems puikiai žinomomis rūgštimis, kurios padės nušveisti negyvas odos ląsteles, giliai sudrėkins, išsausins ir detoksikuos odą. Ir tai nėra koks nors rinkodaros triukas, o apie tai papasakojo kosmetologė ir ekspertė Anna Slavinskaja.

Tegul jūsų neišgąsdina siūlomos naudoti priemonės, nes jos visai nedegina odos: rūgštys yra skirtingos ir naudojamos skirtingais būdais. Jų galima rasti tiek namuose, tiek grožio salonuose, ir jos iš tiesų tapo panacėja nuo daugelio odos problemų.

Nepalankios oro sąlygos, blogi įpročiai ir netinkama odos priežiūra sutrikdo jos rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, t. y. pH. Šios problemos požymiai yra paraudimas, pleiskanojimas ir bendra neestetiška išvaizda. Rūgštys taip pat yra būtinos tokiai odai prižiūrėti.

Kiekviena rūgštis yra skirtingo rūgštingumo ir pH, o tai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis, ar ji turi didesnį poveikį odos šveitimui ir atnaujinimui, ar jos prisotinimui drėgme. Didelis pH ir mažas rūgštingumas reiškia hidrataciją, o mažas pH ir didelis rūgštingumas – atsinaujinimą.

Hialurono rūgštis puikiai drėkina. Ji yra gaminama mūsų organizme, tad apsaugo nuo dehidratacijos, mažina niežulį ir lygina smulkias raukšleles. Bėgant metams hialurono rūgšties gamyba organizme mažėja, tačiau ja odą galima papildyti iš išorės.

Taip pat puikiai veikia AHA rūgštys, dar vadinamos vaisių rūgštimis, nors šiai grupei priklauso pieno, migdolų ir glikolio rūgštis (iš cukranendrių). Jos tirpsta vandenyje ir prasiskverbia tik per epidermį. Šios rūgštys šveičia, saugo nuo odos susitraukimo, balina ją ir sutraukia poras, išlygina odos tekstūrą ir suteikia odai lygumo. Jų galima rasti namuose ir grožio salonuose atliekant atjauninimo procedūras. Rūgštys sustiprina kosmetikos produktų poveikį.

AHA rūgščių tipai

Pieno rūgštis – gaminama organizme, puikiai drėkina, didina odos turgorą (stangrumą, elastingumą). Ji randama odą saugančioje vandens ir riebalų membranoje, veikia švelniai ir nesukelia pleiskanojimo.

Migdolų rūgštis – naudojama jautriai odai, kuperozės atveju. Ji pasižymi lengvu šveitimo poveikiu, mažina odos riebumą ir beveik nesukelia dirginimo bei paraudimo. Tinka net vasaros metu.

Spalio 12-20 dienomis 3 <a style=Zodiako ženklai patirs didelę ir tyrą meilę" width="1920" height="1440" />

Glikolio rūgštis – pasižymi stipriu jauninamuoju poveikiu, sintetina kolageno gamybą, šviesina pigmentines dėmes, tinka riebiai senstančiai odai, gerai veikia odą po spuogų. Ji netinka jautriai ir spuoguotai odai.

Citrinos rūgštis – balina ir detoksikuoja odą. Ji šviesina pigmentines dėmes ir pastebimai išlygina odos mikroreljefą. Tinka visų tipų odai – mišriai, normaliai ir riebiai.

Piruvinė alfa keto rūgštis – tonizuoja, valo ir balina, gerina odos stangrumą, tinka senstančiai, papilkėjusiai odai.

Obuolių rūgštis – tinka kuperozės pažeistai odai, valo, drėkina, stiprina kapiliarus bei puikia detoksikuoja odą. Tinka normaliai ir sausai odai.

BHA arba salicilo rūgštis, kuri yra riebaluose tirpi, turi džiovinamąjį poveikį ir giliai valo poras, priešingai nei AHA rūgštys. Ji idealiai tinka riebiai, storai odai. Labai svarbu naudoti drėkinamuosius ingredientus – naudojant salicilo rūgštį labai lengva išsausinti odą. Negalima naudoti ant sausos odos.

Taip pat įtraukite nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (sočiųjų ir nesočiųjų), kurių yra įvairiausiuose aliejuose. Šios rūgštys ypač svarbios mityboje, o odos priežiūros požiūriu tai jau riebalai – taukmedžio sviestas, vynuogių sėklų aliejus, spanguolių aliejus. Jie nėra įsotinti. Iš sočiųjų riebalų geriausiai žinomas kokosų aliejus.

Aminorūgštys – jų yra 20, o 9 iš jų sintetinamos mūsų organizme. Jas galima puikiai derinti su salicilo rūgštimi ir vaisių rūgštimis. Jos papildomai drėkina ir apsaugo odos apsauginį sluoksnį. Taip pat, kaip ir riebalų rūgštys, jos yra būtinos sausai odai.

Rūgštys gerai dera tarpusavyje (išskyrus salicilo rūgštį), todėl svarbu pasirinkti tinkamą odos priežiūros priemonę arba cheminį šveitimą su jūsų odai tinkamomis rūgštimis.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---