Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Ar galima valgyti žalią moliūgą: klaida, apie kurią dauguma žmonių net nenutuokia

Moliūgai dažnai siejami su rudens derliumi ir gardžiais patiekalais – sriubomis, troškiniais, pyragais ar net desertais. Tačiau ar kada susimąstėte, ar galima valgyti žalią moliūgą? Nors dauguma žmonių yra įpratę moliūgus apdoroti termiškai, maisto mėgėjų bendruomenėje vis dažniau kyla klausimų apie šio vaisiaus valgymą be jokio kepimo ar virimo.

Gal iš pirmo žvilgsnio tai ir atrodo neįprasta ar net pavojinga, tačiau tiesa gali jus nustebinti. Šiame straipsnyje atsakysime į klausimą, ar galima valgyti žalią moliūgą ir kokias klaidas dažniausiai daro tie, kurie to nežino.

Neįmanoma pervertinti žalių moliūgų ir jų sėklų bei minkštimo naudos. Visa tai kompensuoja organizme esantį vitaminų ir mineralų trūkumą ir net padeda įveikti daugelį ligų. Jį galima naudoti be jokios rizikos visai šeimai.

Iš visų gaminimo variantų – trintų ar spaustų sulčių, virtų ar keptų moliūgų – naudingiausiu laikomas žalias moliūgas. Jame yra tokių vitaminų:

  • B grupės;
  • Vitaminų E, C, H, K, PP, A;
  • Beta karotino (provitamino A);
  • Jodo, geležies, mangano, chromo, seleno, fluoro, cinko ir kt.;
  • Krakmolo, gliukozės, fruktozės, sacharozės, monosacharidų, disacharidų, taip pat omega-3 ir omega-6 polinesočiųjų riebalų rūgščių.

KAIP GERIAUSIA VALGYTI MOLIŪGĄ?

Tai labai paprastas klausimas. Šias daržoves reikia nuplauti ir supjaustyti griežinėliais. Odelę nulupti nuo minkštimo, išimti skaidulas bei sėklas ir galite valgyti tiesiog supjaustę griežinėliais, sutarkuodami, dėdami į salotas arba kartu su obuoliu.

Kontraindikacijos

Kontraindikacijos gali būti individualus daržovių netoleravimas, polinkis į alergiją ir kitas lėtines ligas.

Atsargiai reikėtų vartoti sergant diabetu (desertinės moliūgų veislės netinka), taip pat sergant sumažėjusio rūgštingumo gastritu, opalige, kasos uždegimu, tulžies pūslės akmenlige, tulžies ir šlapimo akmenlige, kepenų ligų paūmėjimu. Dėl šių ir kitų ligų verta kreiptis į gydytoją.

Vyrams

Moliūgai gerina visų organizmo sistemų, ypač virškinimo ir nervų sistemų, veiklą. Reguliariai valgydami šią daržovę įveiksite hipertenziją, galvos skausmus, pašalinsite iš organizmo toksinus, prailginsite jaunystę, papildysite geležies atsargas, pagerinsite kraujo sudėtį, sustiprinsite kraujagyslių sieneles (venų varikozės ir tromboflebitų profilaktika), padėsite sau sergant akių ligomis, sustiprinsite imunitetą, pašalinsite gleives sergant bronchų ir plaučių ligomis, pagerinsite kepenų veiklą. Tačiau svarbiausia, kad moliūgų indėlis į šlapimo ir lytinių takų sistemą ir vyrų sveikatą yra tiesiog neįkainojamas, o šviežios jo sultys padės sergant prostatitu.

Moterims

Be pirmiau aprašytų gerųjų savybių, moliūgai mergaitėms ir moterims pratęs odos jaunystę, moliūgai taip pat naudingi plaukams bei, apskritai, jie puikiai atjaunina organizmą, padeda atsikratyti spuogų, įvairiausių uždegimų, palaiko tolygią veido odos spalvą, neleidžia skilinėti plaukams, padeda atsikratyti pleiskanų. Moliūgas naudingas moterų reprodukcinei sistemai – jis padeda atsikratyti cistito.

Vaikams

Moliūgai įvairiomis formomis vaikų mityboje turėtų būti nuo 4-6 mėnesių. Tačiau turėtumėte žinoti, kad nepaisant visų naudingųjų savybių, ši daržovė yra stiprus alergenas. Todėl gali tekti kreiptis į gydytoją specialistą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---