Šiuolaikinis pasaulis retai apsieina be stovėjimo kamščiuose. Tada nuotaika greitai suprastėja, jaučiame susierzinimą. Meditacija padės išvengti neigiamų emocijų ir rasti vidinę pusiausvyrą.
Meditacijos gali būti ne tik statiškos, bet ir dinamiškos. Taigi, ramybę galite rasti net vaikščiodami. Ekspertai rekomenduoja išmokti medituoti priverstinio sustojimo metu. Jei kamštyje prarandate brangų laiką, galite jį skirti savo jėgų labui.
Meditacija keleiviui
Priverstinio sustojimo metu svarbu rasti stabilią padėtį, užmerkti akis ir sutelkti dėmesį į kvėpavimą. Ramus kvėpavimas ir lėti iškvėpimai sumažins stresą ir padės atsikratyti neigiamų emocijų. Tokios meditacijos metu svarbu įsivaizduoti ką nors malonaus: vėjo ošimą miške, paukščių čiulbėjimą, galite prisiminti laimingas gyvenimo akimirkas. Garso akompanimentas padės sustiprinti efektą – galite naudoti ausines ir klausytis iš anksto atsisiųstos garso meditacijos.
Meditacija vairuotojui
Medituoti prie vairo nėra taip paprasta, nes reikia stebėti kelią ir situaciją. Vairuotojams padės iš anksto atsisiųstos meditacijos. Klausytis jų bus aktualu tiems, kurie nervinasi ar vėluoja, neranda sau vietos. Klausantis meditacijų svarbu saikingai kvėpuoti. Atsipalaiduoti padės kvėpavimo pratimai.
Bendroji meditacija
Įtemptos būsenos metu svarbu atkreipti dėmesį į savo kūną, įsisąmoninti save ir atpažinti įtemptas vietas. Po to reikia įkvėpti ir švelniai iškvėpti, atpalaiduojant tam tikrą kūno dalį. Dažniausiai tai yra veidas, kaklas ir pečiai. Lėti iškvėpimai padės atsikratyti įtampos ir sandarumo, imituos viduje verdančias nepasitenkinimo ir dirglumo raukšles. Daugelis mintyse ir net garsiai pradeda skubinti priekyje esančią transporto priemonę, svajodami kuo greičiau atsidurti reikiamoje vietoje. Svarbu suvokti tokias akimirkas ir kvėpuoti. Mėgaukitės ramybe ir atsipalaidavusia būsena.