Toksiški santykiai niekada nesuteikia laimės aukai. Auka juose negali jaustis laiminga, nes ją visada slopina tas, kuris dominuoja, tas, kuris yra skriaudikas.
Tokioje sąjungoje nebus saugumo jausmo, toksiški santykiai kupini manipuliacijų, įžeidžiančių juokelių, kontrolės, šantažo. Emocijos nuvertėja, kartkartėmis pasireiškia agresija. Atrodytų, kad toks elgesys niekada neturėtų būti toleruojamas, kad žlugdanti dviejų žmonių sąjungą turėtų būti nutraukta.
santykiai-lova-seksas-vyras-73837846.jpg" alt="" width="1600" height="1272" />
Tačiau iš tikrųjų neretai paaiškėja, kad auka laikosi įsitvėrusi į šiuos santykius ir net negalvoja apie išsiskyrimą. Šiam keistam reiškiniui būdingos tam tikros priežastys.
Priklausomybė
Auka gali jausti stiprius jausmus skriaudėjui. Auką gali traukti kai kurie partnerio talentai, gebėjimai. Tikėtina, kad auka siekia pasimokyti iš jo patirties, ima iš jo pavyzdį (profesinėje srityje).
Taip pat skriaudėjas gali pasižymėti bruožais, kuriais nepasižymi niekas kitas, šie bruožai neretai sukelia pagarbą, susižavėjimą. Auka sugeba pasiteisinti, kodėl išrinktasis jai be galo reikalingas, kodėl jis jai toks brangus.
Materialinė priklausomybė
Ne kiekvienas žmogus sugeba pasirūpinti savo finansine gerove. Kartais žmogus neturi profesijos bei jokių specialių įgūdžių. Net jei žmogus dirba, pajamos tam tikroje srityje gali būti apgailėtinos.
Pagal šį scenarijų tas, kuris manipuliuoja, reikalingas tam, jog suteiktų materialinę gerovę, ir auka galėtų nesirūpinti finansais.
Neigiamas šeimos scenarijus
Vaikystės patirtis turi įtakos visam žmogaus gyvenimui. Jis matė tėvų, kurie nebuvo partneriai, pavyzdį, vienas iš jų buvo pavaldus kitam.
Žmogus, regėjęs tokį santykių scenarijų mano, kad taip turi būti, kad kiti scenarijai neegzistuoja ir negali egzistuoti. Suaugęs jis tai kartos.
Baimė likti vienam
Šią baimę taip pat vaikystėje neretai įdiegia tėvai. Mama ir tėtis neretai idealizuoja santuoką ir tikina, jog žmonės, kurie nesukuria šeimos, yra vieniši ir nelaimingi. Vaikas tvirtai tuo tiki ir užaugęs įsitveria į bet kokį partnerį, kad tik neliktų vienas.
Visos šios priežastys neleidžia asmeniui išsikapstyti iš toksiškų santykių. Būtent todėl auka nesistengia jų nutraukti.