Rūpinimasis veido oda yra svarbus visais gyvenimo tarpsniais. Nors tą tikrai puikiai žino kiekviena moteris, tačiau nereikėtų pamiršti, kad taip pat labai svarbu laikytis tam tikrų odos priežiūros taisyklių, be to, odos priežiūros rutina turi tikti jūsų individualiam odos tipui.
Vertėtų nepamiršti, kad svarbi ne vien tik kasdienė odos priežiūros rutina, bet taip pat ir reguliarus lankymasis pas kosmetologą. Jei kosmetologas negalės išspręsti problemos, tuomet reikės apsilankyti pas dermatologą.
Deja, tam tikras odos priežiūros klaidas daro kone kiekviena moteris, todėl naudinga išsiaiškinti, kokių klaidų vertėtų vengti.
1. Nelieskite veido pipete ar priemonės dozatoriumi
Reklamose matome, kaip merginos entuziastingai kalba apie „stebuklingas“ konkretaus serumo savybes, o paskui jį pipete užtepa ant veido. Vis dėlto, taip elgtis nereikėtų. Vertėtų nepamiršti, kad ant pipetės ar dozatorius ilgainiui prisikaupia daugybę nešvarumų, todėl jie neturėtų kontaktuoti su jūsų veido oda. Įvairias priemones geriausia tepti švariomis rankomis.
2. Nuolat drėkinkite odą
Gana dažnai manoma, kad vizualiai neišsausėjusios odos nereikia drėkinti, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Jei oda nėra reguliariai drėkinama, ji tampa gerokai sausesnė ir pažeidžiamesnė. Būtent todėl gerokai greičiau atsiranda priešlaikinės raukšlės, pasireiškia odos dirginimas, sausumas, lupimasis, ir t.t. Veido odą rekomenduojama drėkinti ryte ir vakare. Šiltuoju metų laiku rinkitės lengvos tekstūros drėkinamąjį kremą, o žiemą puikiai tinka maistingesnis kremas, kuris pasižymi apsauginėmis funkcijomis. Žiemą ypatingai svarbu saugoti odą nuo žvarbaus vėjo ir temperatūros pokyčių.
3. Pamirškite karštą vandenį
Karštas vanduo labai kenkia gležnai odai, ypatingai akių sričiai. Karštas vanduo plečia poras ir priverčia riebalines liaukas dirbti visu pajėgumu. Taip pat naudinga žinoti, kad karštas vanduo silpnina plaukus, tad tuomet, jei norite turėti tankius antakius ir blakstienas, turėtumėte pamiršti karštą vandenį. Veido odą geriausia prausti kambario temperatūros vandeniu.
4. Naudokite toniką
Dauguma makiažo valiklių yra šarminiai. Jei norite neutralizuoti ir normalizuoti odos pH, svarbu po kiekvieno makiažo valymo veidą nuvalyti toniku. Rinkitės tokios pat linijos toniką, kaip ir jūsų naudojamas makiažo valiklis bei veido kremas. Taip pat galite rinktis tokį toniką, kuris padeda išspręsti tam tikras odos problemas: pavyzdžiui, gali būti pasirenkamas antibakterinis arba drėkinantis tonikas.
5. Raukšlės aplink burną
Vieta aplink lūpas, kaip bebūtų keista, dažniausiai išduoda tikrąjį amžių. Bėgant metams oda aplink lūpas išsausėja, todėl atsiranda vertikalios raukšlės. Būtent todėl dienos metu vertėtų naudoti balzamą. Taip pat kosmetologai rekomenduoja išbandyti įvairius masažo būdus, kurie padeda išlaikyti elastingą odą.
6. Pernelyg dažnai nekeiskite odos priežiūros priemonių
Kai parduotuvėse vyksta išpardavimai, sunku susilaikyti ir nenusipirkti dar vienos naujos veido priežiūros priemonės. Vis dėlto, eksperimentuoti su savo veido oda tikrai nereikėtų, todėl pasistenkite atsisakyti spontaniškų pirkinių. Nepamirškite, kad veido oda labai mėgsta nuoseklumą. Jei kosmetikos priemones keisite pernelyg dažnai, tai gali sukelti alergiją, odos dirginimą ir bendrą odos būklės pablogėjimą.
Kartais kyla noras priemones pakeisti naujomis, kai po 2 savaičių nepavyksta pastebėti pageidaujamų rezultatų. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad kartais pastebimiems rezultatams prireikia kur kas daugiau laiko.
7. Veidui – atskiras rankšluostis
Ar kada susimąstėte, kad būtent jūsų naudojamas rankšluostis yra pagrindinė odos bėrimo priežastis? Drėgnas rankšluostis yra tiesiog ideali terpė bakterijoms daugintis ir plisti, todėl kas kartą pasinaudojusi rankšluosčiu gerai jį nusausinkite, o veidui naudokite atskirą rankšluostį. Veido nusausinimui specialistai rekomenduoja rinktis popierinius rankšluosčius, kurie padės pašalinti vandens perteklių.
Venkite šių išvardintų klaidų, ir oda jums už tai tikrai padėkos. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad veido odos būklei didelį poveikį turi mityba, stresas ir kiti veiksniai. Jei laikysitės svarbiausių odos priežiūros taisyklių, odos būklė bus kur kas geresnė.