Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

6 raudonos vėliavos, įspėjančios apie pavojingą draugystę

Daugelis iš mūsų gali sutikti, kad turime vieną draugą, kuris visada nervina, arba kad pažįstame žmogų, kuris yra toksiškas ir sukelia stresą bei spaudimą mūsų gyvenimui, tačiau dėl tam tikrų priežasčių mes su juo draugaujame. Tačiau kai susiduriame su nemaloniu scenarijumi, raudonos vėliavėlės yra tie simboliai, kuriuos gali lengvai atpažinti ir kiti.

Sudarėme patarimų sąrašą, kuris padės nustatyti, ar kas nors iš jūsų draugų yra toksiškas. Tam turime 6 raudonas vėliavėles, apie kurias turėtumėte žinoti. Įsidėmėkite, kad straipsnio pabaigoje turime paruošę specialiąją dalį.

1. Abipusis supratimas beveik neegzistuoja.

Jei pažįstate tokį asmenį, kurio nuolat nėra kai jums jo reikia, o pasirodo tik tada, kai jam prireikia jūsų, tai gali būti įspėjamasis ženklas. Vienpusiški jausmai ar rūpestis yra labiau paplitę nei jūs manote, bet tai nereiškia, kad kiekvienas, kuris yra toks, tampa raudona vėliava. Kol tam asmeniui nerūpi jūsų poreikiai, geriausia imtis veiksmų.

Ne todėl, kad jūs jam patinkate, bet todėl, kad jis nori ką nors iš jūsų gauti. Įprastas  gyvenimo atvejis: jūsų draugė turi problemų ir pakvietė jus išeiti papietauti, tai tęsėsi porą mėnesių, kad tik galėtų jums išsipasakoti apie savo problemas, o kai jūs norite pasiguosti, ji tarsi ore išgaravo.

Sveiki santykiai turėtų būti abipusiai. Tai taikoma visiems atvejams ir neturėtų būti taip, kad tik vienas asmuo stengtųsi arba siektų tai padaryti. Tai turėtų būti subalansuota, kad vyrai ir moterys turėtų harmoningus santykius.

2. Net ribos negali jų sustabdyti.

Visi žinome, kad žmonės turėtų gerbti ribas ne tik dėl santykių, bet ir norėdami parodyti kitiems, kad jas pripažįsta. Kita vertus, žmonės, kurie yra tikrai toksiški, nežino jokių privačių erdvių. Jei šis asmuo suvokia, kad tai kažkaip vargina arba pažeidžia jūsų asmeninį lauką, ir vis tiek taip daro, tai reiškia, kad jūs jam visai nerūpite.

Tas asmuo gali tai daryti dėl įvairių priežasčių, pvz., manydamas, kad jis konkuruoja su jumis ir todėl turi padaryti ką nors, kad jus netikėtai užkluptų, arba jis tiesiog nori įskaudinti jūsų jausmus. Jei jam pasakysite, kad tai negerai, gali jus priversti jaustis nepatogiai.

Pavyzdžiui, grupė moterų yra jūsų draugės, ir jos tikrai visais atžvilgiais konkurencingos, tačiau joms tapo įpročiu kalbėtis su visais, įskaitant ir jus. Net jei esate draugės, tos moterys vis tiek su jumis šneka ir negerbia jūsų privatumo, o tai yra didelis raudonas ženklas ir per daug akivaizdus, kad jo nepaisytumėte.

3. Viskas apie juos ir tik juos.

Žmonės, kuriems pasireiškia šie simptomai, nuolat yra dėmesio centre. Viskas sukasi tik apie juos, jie pasakoja istorijas apie savo gyvenimą, o kaip dėl jūsų? Šie žmonės netgi kabinėjasi prie kitų gyvenimo, nurodinėja, kaip jie turėtų elgtis, komentuoja jų išvaizdą ir gyvenimo būdą, neatsižvelgdami į jų jausmus.

Jie vis liepia jums daryti tą ar aną, valgyti tą ar aną, bet po kurio laiko tai pradeda varginti, nes pokalbis su jais išsunkia jūsų gyvybines jėgas. Jūs ne tik jaučiatės siaubingai dėl naujai įsigytos rankinės, papuošalų ar naujo gyvenimo būdo, bet ir jaučiatės blogai bei nusiminusi dėl pačios savęs.

Taip yra sunku atsiverti ir tampame nesaugūs, o tai daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Tai ženklas kuo greičiau pasitraukti, kad išsaugotumėte vidinę ramybę ir išmoktumėte pamilti save. Moterų grupėje, kurioje jūsų bičiulės gyrėsi dieną ir naktį, visos jų istorijos yra išskirtinai tik apie jas ir jos niekada nekvietė jūsų kuo nors pasidalyti.

4. Tai panašu į amerikietiškus kalnelius, bet jūs užstrigote kažkur apačioje.

Kaip minėta anksčiau, šis nejautrus žmogus daro viską, kad visada būtų savo žaidimo viršūnėje. Kita vertus, jūs esate įstrigę apačioje ir negalite pajudėti. Kartais žmonės prisitaiko, kad juos priimtų aplinkiniai, tačiau būti tiesiog savimi gali būti sunku.

Jums bendraujant su šiuo asmeniu, jūsų psichinė ir fizinė sveikata blogėja, viskas, kas susiję su jumis atrodo blogai, kai esate šalia tokio žmogaus. Bus skausminga, tačiau kažkam pasiseks nuo šio žmogaus pabėgti, bet kažkam – ne. Kai kurie prieš savo valią išsiugdys naują asmenybę, bet jie tai daro norėdami padaryti įspūdį kitiems.

Šie nauji įpročiai yra blogi, jei darote tai, kas jums nepatinka ir žinote, kad tai neteisinga. Tačiau vis tiek dėl kitų vertinimų ir nejautrių komentarų sunku būti savimi, ypač jei jus supa žmonės, kuriems nerūpi, ką jie sako. Pavyzdžiui, esate su keliomis moterimis, kurios yra jūsų draugės, bet kadangi jūs rengiatės kitaip, jos komentuoja jūsų išvaizdą tol, kol išsiugdote įprotį joms įtikti, o tai yra nesveika.

5. Jūs esate jų asmeninis dienoraštis.

Toksiškumas neatskiria vyrų ir moterų, kai kurios draugystės yra tarp skirtingų lyčių ir tai gali būti bet kas. Tai žmonės, kurie jus laiko savo asmeniniu dienoraščiu, kuriame pasakoja apie savo gyvenimą ir problemas bei skundžiasi jums apie tai. Tai gali būti dėl to, kad jūs jiems neprilygstate arba neklausote jų, bet vienas dalykas yra tikras: jų akyse jūs nesate lygiavertis partneris.

Visa esmė slypi jūsų trūkumuose, nepaisant to, kad padarėte tiek daug, tačiau arba jiems tai nerūpi, arba jie tokie nejautrūs. Jie elgiasi su jumis taip, lyg būtumėte jų asmeninis terapeutas, ir jums tiesiog leidžiama jų klausytis. Jūs elgiatės kaip žurnalas, tiksliai žinote, ką jie išgyvena, bet negalite nieko pasakyti, nes jie užsipuls jus, jei ką nors pasakysite.

Jūsų vaidmuo – elgtis kaip mimai, dalyvauti, bet būti tyliems. Tai tiesiog žiauru, ypač kai laikote juos draugais, bet jie nesielgia su jumis kaip su draugu, tai labai skaudina.

6. Jų atsakomybė iš tikrųjų nėra jų.

Šie žmonės nenori prisiimti atsakomybės už savo veiksmus, nebent jie būtų užklupti nusikaltimo metu, nors ir tokiu atveju jie greičiausiai išsisuks. Jie padarys viską, kad išvengtų atsakomybės, nes jiems trūksta supratimo ir todėl nesuvokia, kad tai, ką jie daro, iš tikrųjų kenkia kitiems.

Dėl to tai priveda prie labai nesveikos draugystės su jais, ir kas nors gali susitaikyti su jų trūkumais, tačiau ateis akimirka, kai pajusite, kad viskas gali akimirksniu sugriūti.

Premija: palikite juos arba pasikalbėkite su jais.

Šie toksiški žmonės nesustos, kol jūs kažko nesiimsite. Jie gniuždys ir skaudins jus tol, kol nepajus pasitenkinimo. Tokie jie yra konkurencingi ir savanaudiški, svarbiausias yra jų gyvenimas, o ne jūsų. Tokie žmonės darytų bet ką, net jei tai neigiamai paveiktų jus, kad išlaikytų savo nepriekaištingą reputaciją ir įvaizdį kitų akyse.

Galite pasitraukti arba pasikalbėti su jais apie šią situaciją ir savo jausmus. Niekada nevėlu ką nors pasakyti draugui, net jei to draugo reikėtų vengti, tačiau tai nereiškia, kad taip bus visada. Iki tam tikro lygio būkite jų draugais, bet jei tai tampa nepakeliama, pasitraukite nuo jų. Kai kurioms draugystėms lemta nutrūkti, kad išmoktumėte augti ir mylėti save.

Ar turite kokių nors istorijų, panašių į šią? Ar pažįstate tokį žmogų ir kaip su juo elgiatės? Papasakokite mums komentaruose.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---