Jei ieškote mokyklos savo vaikui, greičiausiai jau teko pastebėti, jog rinktis tikrai yra, iš ko. Nors valstybinės mokyklos vis dar lieka populiariausias pasirinkimas, vis daugiau ir daugiau tėvų nusprendžia savo vaikus leisti į privačią mokyklą. Ir ne be reikalo, kadangi privačios mokyklos tikrai turi ne vieną privalumą!
Mažesnės klasės
Vienas iš bruožų, kuriuo pasižymi bene kiekviena privati mokykla, yra tai, jog joje klasės yra kur kas mažesnės nei valstybinėse mokyklose. Žinoma, galima rasti ir išimčių, tačiau beveik visose privataus sektoriaus mokymo įstaigose didelis dėmesys skiriamas mažesnėms klasėms, nes būtent jose mokytojas gali skirti daugiau laiko kiekvienam mokiniui individualiai bei padėti atrasti jo silpnąsias bei stipriąsias puses. Tyrimų duomenimis, kuo mažesnė klasė, tuo geresnius rezultatus gali pasiekti vaikas.
Tėvų įsitraukimas
Dar vienas privalumas – privačiose mokyklose tėvai yra labiau įtraukti į mokyklos bendruomenę. Norint palaikyti artimą ryšį tarp tėvų ir mokytojų, mokyklos administracijos, čia dažnai yra organizuojami bendri susirinkimai, socialiniai renginiai, žygiai ar stovyklos, kuriose dalyvauja ir vaikai, ir tėvai, ir mokytojai. Tokiu būdu šeima tampa neatsiejama vaiko ugdymo dalimi, o tai leidžia sustiprinti tėvų bei vaikų santykius.
Saugi aplinka
Privačiose mokyklose dažnai vaikams yra sukuriama kur kas saugesnė aplinka. Kadangi čia mokosi mažiau mokinių, galima lengviau stebėti ir kontroliuoti mokyklos teritoriją. Taip pat privataus sektoriaus mokymo įstaigose yra jaučiamas stiprus bendruomeniškumo jausmas, kuris ne tik suartina vaikus ir mokytojus, bet ir atgraso nuo pavojingo elgesio. Tai – išties didelis privalumas, kadangi įprastai vaikas, jausdamasis saugiai, neretai pasiekia kur kas aukštesnių rezultatų.
Jums tinkanti ugdymo filosofija
Skirtingų ugdymo metodų, taikomų mokykloje, galima rasti labai daug, tačiau svarbu, jog jis atitiktų jūsų šeimos požiūrį, kadangi tik taip vaikas galės įgyti teigiamą bei gerų rezultatų atnešančią akademinę patirtį. Itin naudinga jūsų atžalai gali būti Reggio Emilia ugdymo sistema, skatinanti daugiau dėmesio skirti vaikų emocinio intelekto lavinimui, ar patirtinis mokymas, gamtamokslinis ugdymas, orientuotas į susipažinimą su gamtoje slypinčiomis paslaptimis iš arti bei leidžiantis geriau suprasti mus supančią aplinką, bei kita. Ugdymo filosofijų ir metodų yra tikrai ne vienas, todėl, rinkdamiesi mokyklą, būtinai atsižvelkite į savo vaiką – kuri iš jų jam leistų klestėti mokyklos aplinkoje bei įgyti unikalių įgūdžių, praversiančių ir ateityje.