Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip skalbiant išsaugoti daiktų spalvą: paprasti būdai

Juoda neišbluks, balta nepapilkės, o spalvoti daiktai nenusidažys, jei žinosite keletą paprastų paslapčių.

Kad drabužiai kuo ilgiau išliktų kaip nauji, nebluktų ir džiugintų spalvų ryškumu, daiktus reikia tinkamai išskalbti ir išdžiovinti. Tokia procedūra neužims daug laiko, tačiau leis išsaugoti pirminę mėgstamos palaidinės, kelnių ir apatinio trikotažo išvaizdą.

Bet jei vis dėlto nutiko nemaloni situacija ir po kelių skalbimų neseniai įsigytas daiktas išbluko ir prarado savo patrauklumą, jau pasakojome, ką reikia padaryti, norint atkurti drabužių spalvą. O dabar pakalbėsime apie tai, kaip išvengti spalvos ryškumo praradimo.

Patarimai, kaip išsaugoti daiktų spalvą

  • Patarimas 1. Instrukcija

Pagrindinė taisyklė, kuri padės ilgiau išlaikyti mėgstamo daikto spalvą – tinkama jo priežiūra. Prieš įdėdami drabužius į skalbimo mašiną, atidžiai perskaitykite etiketę. Juk spalva dažniausiai prarandama dėl netinkamo plovimo, per aukštos vandens temperatūros, blunka nuo agresyvių dėmių valiklių, nuo saulės ir pan.

  • Patarimas 2. Testavimas

Jei abejojate dažų patvarumu ant audinio ir baiminatės, kad jie išbluks, prieš pirmąjį skalbimą išbandykite sušlapindami nedidelį daikto plotelį. Jei vanduo nusidažė, teks plauti atskirai ir vėsiame vandenyje.

  • Patarimas 3. Rūšiavimas

Prieš skalbimą daiktai turi būti sudėlioti, sutelkiant dėmesį į keletą skirtingų savybių.

  1. Pagal spalvą. Baltus skalbkite atskirai. Juodus irgi atskirai. Spalvotiems – taip pat pageidautina pasirinkti savo gamą.
  2. Pagal audinio tipą. Sintetika gali išsilieti daug greičiau nei natūralūs audiniai, kurie dažomi stipriau.
  3. Pagal svorį. Sunkūs ir šiurkštūs drabužiai gali palikti įbrėžimų ir net skylučių švelniuose audiniuose.
  4. Pagal tekstūrą. Nepageidautina skalbti vilnonius, minkštus daiktus su drabužiais, kurie pritraukia prie savęs visus pūkus ir dulkių daleles.
  5. Pagal užterštumo laipsnį. Labai nešvariems ir dėmėtiems daiktams reikės daugiau skalbiklio, kuris gali tapti pernelyg agresyvus švelniems ir beveik švariems audiniams.
  • Patarimas 4. Temperatūra

Karštas vanduo – vienas pagrindinių drabužių priešų, dėl kurio daiktai greičiau išblunka. Geriausia, jei dažytų daiktų mirkymo ir plovimo temperatūra neviršija 30–40 °C. O vėsesnis vanduo tausoja dažytus audinius.

  • Patarimas 5. Skalbimo priemonės

Miltelius naudokite griežtai pagal paskirtį, nes pramonė pasistūmėjo į priekį ir pateikė didžiulį įvairių tipų skalbimo produktų pasirinkimą. Ir tam vėl turėsite atidžiai išstudijuoti instrukcijas. Baltumas „suvalgys“ spalvą, o milteliai spalvotiems audiniams gali palikti dėmių ant skalbinių.

  • Patarimas 6. Džiovinimas

Jei išskalbtus drabužius džiovinate prie radiatoriaus ar šildytuvo, būkite pasiruošę, kad spalvotas daiktas išbluks – temperatūra neigiamai veikia audinius. Taip pat venkite tiesioginių saulės spindulių kabindami lauke spalvotus ir juodus drabužius. Tačiau balti audiniai, priešingai, saulėje dar labiau išbals.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---