Šunys yra geriausi žmogaus draugai. Šunys yra ištikimi gyvūnai: jei juos tinkamai išauklėsite, jie taps nuostabiais kompanionais. Žmogus turėtų rūpintis šunimi kaip visaverčiu šeimos nariu ir atsižvelgti į visus jo poreikius. Šunims reikia kokybiško maisto, fizinės ir protinės veiklos, ir, žinoma, šeimininkų rūpesčio. Nepamirškite, kad jūsų augintinio emocinė sveikata taip pat yra labai svarbi, todėl svarbu pasirūpinti, kad augintinis jaustųsi mylimas ir saugus. Kad ir kaip rūpintumėtės savo augintiniu, tam tikri dalykai gali jį išgąsdinti.
Priklausomai nuo paties šuns, jis gali vienaip ar kitaip reaguoti į tam tikrus išorinius veiksnius. Tam tikrų dalykų, kurių bijo jūsų šuo, galima išvengti, arba pasistengti, kad šuo į visa tai reaguotų kiek įmanoma ramiau. Specialistai įvardijo keturis dalykus, kurių šunys bijo labiausiai. Visa tai žinodami, galėsite tinkamai pasiruošti.
Petardos ir fejerverkai
Dažnas šunų šeimininkas skundžiasi, kad jo augintinis tiesiog paniškai bijo petardų ir fejerverkų. Šunų klausa yra daug aštresnė nei žmonių, todėl tas garsas, kurį mes dar galime toleruoti, šuniui gali atrodyti tiesiog nepakeliamas. Būtent todėl visiškai normalu, kad šuo bijo ne tik fejerverkų ir petardų, bet taip pat ir plaukų džiovintuvo, dulkių siurblio ar kito buitinio prietaiso skleidžiamo garso.
Šuo gali vienaip ar kitaip reaguoti į situacijas, kurias interpretuoja kaip pavojingas, todėl svarbu nuo pat mažens mokyti šunį tinkamai reaguoti į įvairius dirgiklius.
Buvimas vienumoje
Nuo pat mažumės yra labai svarbu pratinti šuniuką likti be savo šeimininko. Šuo turi suprasti, kad šeimininkas visada grįžta, todėl nėra jokio reikalo panikuoti.
Jei šuo bijo namuose būti vienas, jis gali loti ar kramtyti baldus. Tokiu atveju nedvejodami kreipkitės į specialistą, kuris padės pakeisti šią elgseną.
Kiti žmonės ar šunys
Šuo gali pajusti pavojų, jei prie jo prieina nepažįstamas šuo ar žmogus. Jei šuo bijo nepažįstamųjų, jis gali reaguoti labai audringai.
Labai svarbu laiku pastebėti šią baimę ir imtis tam tikrų veiksmų. Svarbu gerbti šuns asmeninę erdvę, todėl įspėkite kitus žmones, kad jie neprieitų prie jūsų augintinio per arti.
Vizitas pas veterinarą
Šunys dažnai bijo veterinarų. Dažniausiai taip nutinka dėl neigiamų praeities patirčių. Tikėtina, kad vizitas pas veterinarą šuniui asocijuojasi su skausmu.
Vis dėlto, apsilankymų pas veterinarą tikrai nereikėtų vengti. Pasitarkite su specialistu, kuris padės rasti būdų, kaip vizitus į kliniką paversti malonesne patirtimi.