Tyla yra auksas, tačiau dauguma žmonių pamiršta šią paprastą tiesą. Žinoma, kartais tikrai svarbu išsakyti savo nuomonę ir apginti savo poziciją, tačiau tam tikrose situacijose vertėtų rinktis tylą. Žemiau aptarsime 10 situacijų, kada geriausia patylėti.
Niekas neprašo patarimo
Pasitaiko atvejų, kai norisi žmogui patarti, kaip geriausia elgtis. Vis dėlto, tokiam norui geriausia nepasiduoti.
Mes niekada negalime pakankamai gerai suprasti kitam žmogui susiklosčiusių aplinkybių, ir išsiaiškinti, kaip jam geriausia elgtis. Jei niekas neprašė jūsų patarimo, geriau jo ir neduokite.
Temos, kurių geriau neliesti
Kiekvienam žmogui yra svarbu turėti asmeninę erdvę.
Yra temų, kurių išvis nederėtų liesti: pajamos, ligos, politika, religija. Pokalbiai tokiomis temomis gana dažnai verčia atsitraukti.
Savikontrolės problemos
Tam tikrose situacijose mus užvaldo pyktis. Tokioje būsenoje geriausia su niekuo nesikalbėti.
Supykę galite pasakyti tai, dėl ko vėliau gailėsitės, todėl pirmiausia nusiraminkite, ir tik tada pradėkite pokalbį.
Išspręsti konfliktai
Kartais konfliktai išsisprendžia savaime, todėl tikrai nėra reikalo vėl ir vėl iškelti tą patį klausimą.
Jei atgaivinsite konfliktą, diskusija gali būti pernelyg emocinga, ir tai, žinoma, gali turėti neigiamų pasekmių.
Provokacijos
Kai kurie žmonės labai mėgsta provokuoti kitus. Jie žino, kad tam tikri dalykai gali suerzinti kitus žmones.
Į tokias kalbas nereikėtų reaguoti: provokatorius greitai pavargs bandyti pasiekti savo tikslą. Jei pasiduosite jo provokacijoms, gali įsiplieksti rimtas kivirčas, kuris pareikalaus daug jėgų.
Dviejų žmonių ginčas
Kartais norisi įsiterpti į dviejų žmonių ginčą ir padėti nugesinti konfliktą. Vis dėlto, tai nieko neišspręs. Jūsų įsikišimas gali tik dar labiau paaštrinti konfliktą.
Pažadai
Nieko nežadėkite, jei jums atrodo, kad ištesėti pažadą gali būti labai sunku. Pirmiausia viską ramiai apgalvokite, o tik tada priimkite sprendimą.
Nepamirškite, kad neištesėti pažadai gali smarkiai pakenkti jūsų reputacijai, todėl niekada neduokite tuščių pažadų.
Noras atskleisti paslaptį
Svarbu mokėti saugoti paslaptis. Žmogaus, kuriam buvo patikėta paslaptis, šnekumas gali tapti nesibaigiančių paskalų pradžia.
Žmogus, kuris patikėjo jums savo paslaptį, gali jumis labai nusivilti, todėl pasistenkite sutramdyti norą pasakyti daugiau nei reikėtų.
Spėjimai
Jei pastebite kažką tokio, ko nemato kiti, tikrai neverta apie tai kalbėti garsiai. Gali būti, kad jūs klystate, todėl pirmiausia vertėtų išanalizuoti situaciją.
Galbūt jūsų spėjimai yra klaidingi, arba pašnekovas nori kažką nuslėpti: ir vienu, ir kitu atveju geriausia rinktis tylą.
Noras pabėgti nuo agresoriaus
Jei norite atsiriboti nuo agresoriaus, kartais geriausia rinktis tylą. Jūsų žodžiai gali sukelti dar daugiau agresijos, todėl būkite atsargūs.
Jei aprašytose situacijose išmoksite tylėti, jūsų gyvenime bus daug mažiau konfliktų ir nemalonių situacijų. Jei savo nuomonę pasilaikysite sau, tikrai nepakenksite kitiems ir nesusigadinsite santykių su brangiais žmonėmis.