Rinkdamasi partnerį moteris pasąmoningai apie jį galvoja kaip apie savo būsimų vaikų tėvą. Moteris nori, kad vyras rodytų rūpestį ir meilę sūnui ar dukrai. Deja, ne visi vyrai yra puikūs tėvai.
Bendro gyvenimo pradžioje moteriai gali atrodyti, kad jos partneris bus puikus tėvas, tačiau susilaukus vaikų gali paaiškėti, kad ji smarkiai klydo.
Priežasčių, kodėl vyrai tampa blogais tėvais, gali būti ne taip ir mažai, tačiau specialistai išskiria 3 pačias dažniausias priežastis, kodėl taip nutinka.
Vaikystės trauma
Visos suaugusio žmogaus problemos kyla iš vaikystės. Jei vyras nėra geras tėvas, tuomet vertėtų ieškoti problemos santykiuose su jo paties tėvais. Ypač svarbu tai, kaip vaikystėje su juo elgėsi tėvas.
Jei jo tėvas buvo abejingas, turėjo polinkį smurtauti, lygiai taip pat jis gali elgtis ir su savo vaikais.
Galimas ir kitas variantas: jis stengiasi būti kitoks nei buvo jo tėvas. Pavyzdžiui, jei jo tėvas buvo linkęs į perdėtą kontrolę, jis savo vaikams gali suteikti visišką laisvę. Žinoma, šie abu kraštutinumai prie gero nepriveda.
Egoizmas
Kartais vyrai pavydi vaikams savo žmonos dėmesio. Kol pora neturi vaikų, visą dėmesį jie gali skirti vienas kitam, tačiau tuomet, kai šeimoje atsiranda vaikai, situacija pasikeičia.
Jei vyras pavydi savo paties vaikams, natūralu, kad jis negali būti geru tėvu. Jis su savo vaikais gali stengtis praleisti kuo mažiau laiko, todėl namuose vyras gali būti retas svečias.
Neišsipildžiusių norų projekcija
Kai kurie vyrai nori, kad vaikai sektų jų pėdomis, ir tęstų tai, ką jie pradėjo anksčiau. Vaikams ne visada tai patinka.
Vaikai dažniausiai nori eiti savo pasirinktu keliu, o tėvą tai gali erzinti. Jam gali būti sunku su tuo susitaikyti, todėl santykiai šeimoje gali tapti įtempti.
Ne visada yra paprasta išsiaiškinti tikrąją priežastį, kodėl tėvo ir vaikų santykiai nėra patys geriausi. Tokiu atveju naudinga kreiptis į šeimos psichologą, kuris galės pasakyti, kaip pagerinti santykius su artimiausiais žmonėmis.