Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

11 patarimų, kaip sutvarkyti antakius namuose lyg profesionaliam stilistui

Antakiai yra vienas iš esminių veido bruožų. Galima net pasakyti, kad labiau nei bet kuris kitas jūsų veido elementas, nes gerai prižiūrimi jie gali pabrėžti jūsų natūralų grožį ir netgi suteikti jums šiek tiek daugiau charakterio. Vis daugiau specialistų gali padėti juos suformuoti taip, kad išryškintų jūsų natūralų grožį. Tačiau kaina ir laikas gali kelti problemų, todėl jų taisymas namuose gali būti geras sprendimas.

1. Žinokite savo antakių struktūrą.

Antakių ekspertė Lauren Hogsden sako: „Dažniausia klaida, kurią darome formuodami antakius, yra nežinojimas, kur jie turėtų prasidėti, kur jie turėtų pakilti ir baigtis. Štai kodėl svarbu, kad prieš pradėdami tvarkyti antakius, žinotume jų dalis.“ Štai kokios jos yra:

  1. vidinis kampas;
  2. viršūnė;
  3. pabaiga.

2. Atskirkite skirtingus antakių tipus.

Nors visi antakiai yra unikalios formos ir spalvos, juos vis tiek galima suskirstyti į tam tikrus tipus. Kai kuriuos iš jų galite rasti aukščiau esančiame paveikslėlyje. Žinodami tai, galite nuspręsti, kokią formą jiems suteikti. Tada bus lengviau juos apibrėžti, pašalinti papildomus plaukelius arba, jei reikia, užpildyti, kad jie atrodytų subalansuoti.

3. Antakiai panašūs, bet ne identiški.

Svarbu paminėti, kad jūsų antakiai (kairys ir dešinys) nėra identiški, todėl kad ir kiek stengtumėtės, greičiausiai niekada nepavyks jų išlyginti. Anot garsenybės makiažo meistrės Tonya Crooks, taip nutinka todėl, kad kiekvienas antakis turi „skirtingus raumenis, juos valdo ta veido pusė, ant kurios miegame, arba mūsų daromos išraiškos, todėl skiriasi ir patys antakiai“.

4. Žinokite savo veido formą.

Norėdami nustatyti savo veido tipą, atsižvelkite į tris kriterijus: kokia yra plačiausia dalis (kakta, skruostai ar žandikaulio linija); kokia yra jūsų žandikaulio forma (apvali, kvadratinė ar smaili); ir, galiausiai, koks bendras jūsų veido ilgis (ilgas ar trumpas)? Makiažo meistrė Leiah Scheibel rekomenduoja išmatuoti kiekvieną veido dalį, kad nustatytumėte savo veido formą.

5. Nustatykite, kokio tipo antakiai dera su atitinkamu veidu.

 

Nustatyti, kokio tipo antakiai jums labiausiai tinka, nėra lengva užduotis. Antakių ekspertė Lauren Hogsden pasidalino keletu savybių, paaiškinančių, kodėl kai kurie antakiai jums tinka geriau nei kiti, atsižvelgiant į jūsų veido tipą. Auksinė taisyklė – pasirinkti priešingą antakių ir veido formą:

  • Apvalus veidas. Ilgis ir plotis yra daugiau ar mažiau vienodi. Todėl geriausias jūsų pasirinkimas būtų staigaus kampo antakiai. Jų aukšta arka suteiks jūsų veidui struktūros ir dydžio, todėl jis atrodys šiek tiek ilgesnis.
  • Ovalus veidas. Labai subalansuotos formos, simetriškas veidas. Tokiam veidui nereikia įmantrios antakių formos. Tiesiog sekite natūralią antakių formą, išlaikykite natūralią liniją.
  • Stačiakampis veidas. Šis veido tipas yra šiek tiek pailgas ir turi apibrėžtą žandikaulį. Idealiu atveju pasirinkite pilnesnę, nestruktūruotą antakių formą, kuri padeda sumažinti kaktos dydį. Minkšti, šiek tiek labiau išlenkti antakiai padeda sušvelninti žandikaulio liniją.
  • Širdies formos veidas. Šis veidas platesnis ties kakta, siauresnis ties skruostais ir smailėjantis einant link smakro. Norėdami jį subalansuoti, rinkitės antakius su minkštu, apvalesniu lanku.
  • Kvadratinis veidas. Visos šio veido tipo dalys yra daugiau ar mažiau vienodo dydžio. Kad padėtumėte suminkštinti žandikaulį, pakelkite antakius aukštyn ir suteikite jiems bendrą neapibrėžtą formą, bet kokia kaina vengdami aštrių ir stačiakampių antakių.

6. Sekite natūralią antakių formą.

2000-aisiais įžymybės įkvėpdavo žmones pešioti antakius, kad juos suplonintų. Bet tai buvo tik tendencija, dabar to daryti tikrai nereikia. Geras patarimas formuojant antakius – laikytis natūralios jų formos. Antakiai dažnai turi daug mažų plaukelių, kuriuos tereikia suformuoti arba paryškinti, kad aiškiai matytųsi, kur jie yra.

  • Vešlūs antakiai. Labai praktiški, nes nereikia daug priežiūros. Šukavimo ir švelnaus paryškinimo turėtų pakakti, kad jie atrodytų puikiai.
  • Ploni antakiai. Jie reikalauja daug priežiūros, nes jei vienas plaukas yra ne vietoje arba jį reikia pašalinti, jį galima lengvai pastebėti.

7. Prieš formuodami antakių plaukelius, leiskite jiems natūraliai augti.

Žmonės dažnai taiko nenatūralias praktikas tik norėdami sekti tendencijas, o antakiai nėra išimtis. Todėl, jei kažkada per daug išpešiojote antakius, prieš formuojant ir tobulinant juos geriausia šiek tiek palaukti, kol jie ataugs natūraliai.

8. Norėdami antakius formuoti, naudokite tinkamas priemones.

Renkantis antakių kontūrus, būtina turėti po ranka specialių įrankių. Tai gali skirtis priklausomai nuo to, ką norite daryti, tačiau čia yra keletas pagrindinių dalykų, kurių jums visada prireiks:

  • Natūrali šviesa,
  • Veidrodis be didinimo funkcijos,
  • Plokščias objektas, kuris tarnauja kaip liniuotė ir yra pakankamai ilgas, kad pasiektų nuo nosies galiuko iki antakio (makiažo šepetukas, tušinukas, šukos (jei jos tiesios) ar pan.),
  • Antakių pieštukas,
  • Pincetas antakiams pešioti,
  • Švarus antakių ar tušo šepetėlis,
  • Antakiams skirtos žirklutės.

9. Antakių formos nustatymas.

Antakių kartografavimas – tai formavimo technika, kurios metu naudojamos veido proporcijos, padedančios pasiekti šiek tiek daugiau simetrijos ir suteikti antakiams glotniausią formą. Anot garsenybių makiažo meistrės Caros Lovello, „antakių specialistas išmatuoja ir pažymi odą, tada formuoja antakius ir juos paryškina arba nudažo“.

Bet tai galima padaryti ir namuose, pažymėjus tris pagrindines anksčiau straipsnyje minėtas dalis (vidinį kampą, aukščiausią tašką ir antakių pabaigą):

  1. Pirmiausia turėtume pradėti laikydami plokščią daiktą kampu šalia nosies ir šalia vidinio antakių kampo pradžios. Padarykite tai prie abiejų antakių ir pažymėkite tą tašką.
  2. Tada padėkite tą patį objektą tarp nosies ir antakio aukščiausio taško. Padarykite tai ant abiejų antakių ir pažymėkite tą tašką.
  3. Tada padėkite tą patį objektą tarp nosies ir prie išorinio akies krašto. Ten, kur einanti liniuotė kerta antakį, turi būti jūsų antakio pabaiga. Padarykite tai su abejais antakiais ir pažymėkite tą tašką.
  4. Galiausiai visus pažymėtus taškus sujunkite linijomis, vadovaudamiesi antakio forma.

10. Visada pešiokite antakius tinkama kryptimi.

Antakių ekspertas Jaredas Bailey pakomentavo: „Visi mūsų kūno plaukeliai yra sujungti su kraujagyslėmis, kurios palaiko juos sveikus ir leidžia jiems ataugti, bet jei ta kraujagyslė lūžta, plaukai niekada neatauga.“ Kad sau nepakenktumėte, Bailey siūlo stangrinti odą pirštais ir pešioti plaukų augimo kryptimi. Paprastai kryptis yra aukštyn arba link kaktos.

11. Niekada nepamirškite, kad antakių spalva yra labai svarbi.

Be abejo, sunku nustatyti, kuri antakių spalva jums tinka labiausiai. Specialistai atkreipia dėmesį, kad antakiai yra tokie asmeniški, jog nėra vieno visiems tinkamo dydžio ar spalvos. Tačiau geriausias būdas sužinoti, kas jums gali būti naudinga, yra atlikti šiuos veiksmus:

  • Derinkite plaukų spalvą ir tekstūrą su odos atspalviu. Vizažistė Delina Medhin teigia, kad pirmieji du aspektai jai padeda „nustatyti, koks šviesus, tamsus, vėsus ar šiltas turi būti antakių makiažas“. O tekstūra, anot antakių dailininkės Azi Sacks, gali padėti įvertinti intensyvumą. Pavyzdžiui, tamsūs, tankūs plaukai dera su antakiais, turinčiais tokias pačias savybes.

  • Geriau laikykitės šiek tiek šviesesnių atspalvių nei jūsų natūrali antakių spalva. Medhin ir makiažo meistras Tommy mano, kad „ideali spalva imituoja antakių plaukų atspalvį“.
    Tikslas yra ne rasti tokią pat spalvą kaip jūsų plaukai, o imituoti užtamsintos odos spalvą tarp kiekvieno plauko. Jei turite labai šviesius arba tamsius antakius ir norite užpildyti tarpus tuo pačiu atspalviu, jie „atrodys pigmentuoti ir nupiešti, bet ne užpildyti“, – sako Tommy. Lygiai taip pat antakių spalva turėtų sukurti „tankumą ar didesnį gylį“, bet nekeisti jų tono.
  • Jei abejojate, geriausia pasirinkti neutralius arba šaltus tonus. Tommy sako, kad odos atspalvis padeda nustatyti, kaip šiltos ar šaltos spalvos papildo jūsų antakius. Pavyzdžiui, jei jūsų oda yra gelsva, turėtumėte pasirinkti „šiltą atspalvį, kad ji neatrodytų pilka ar peleninė“. Pasak Medhin, vienintelė taisyklės išimtis yra raudonplaukiai.

Kokius grožio patarimus žinote ar kokių laikotės, kurie galėtų dar labiau paryškinti jūsų veidą? Pasidalykite!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---