Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kaip atsikratyti šliužų darže?

Yra daug paprastų būdų, kaip apsaugoti savo derlių nuo šliužų, esančių jūsų sklype. Nepaisant lėtumo, šliužai yra rimti kenkėjai, galintys sunaikinti didelius auginamų daigų kiekius ir derliaus atsargas. Kaip atsikratyti šliužų darže ir kokie yra saugūs kovos su jais būdai, skaitykite mūsų straipsnyje.

Žemės kasimas

Jei žemė drėgna ir derlinga, šliužams tai tikrai patiks. Jie gyvena joje ir deda kiaušinius žiemai. Ir todėl, norint atsikratyti daugumos kenkėjų, reikėtų reguliariai, ypač rudenį, sukasti dirvą, kad šliužai negalėtų peržiemoti.

Ravėjimas

Piktžolės ne tik kenkia pasėliams, juos užgoždamos, bet ir teikia apsaugą šliužams. Tankios piktžolės suteikia pavėsį ir drėgmę, kurią šliužai mėgsta ir jie klesti tokioje aplinkoje. Norint jų atsikratyti, svarbu reguliariai ravėti piktžoles ir purenti dirvą.

Sklypo tvarkymas

Akmenys, rąstai, senos lentos, nupjauta žolė ir nukritę lapai – dar viena mėgstama kenkėjų buveinė. Nekaupkite sklype šiukšlių, nelaikykite lentų nuo išardytos tvoros ar pastogės, nedelsdami sudeginkite ar išmeskite, kitaip po jomis greitai užsiveis šliužai.

Augalų užsodinimas

Žalumynai ir kopūstai yra mėgstamiausios šliužų daržovės. Jie maitinasi ir gyvena po plačiais lapais. Svarbu, kad atstumas tarp augalų būtų toks, kad tarp jų būtų mažiau drėgnų ir šešėlingų vietų. Kuo daugiau oro ir šviesos patenka į augalų tarpus, tuo mažiau šliužai nori čia užsibūti.

Saikingas laistymas

Laistydami daržą stenkitės neperlaistyti, kad nesusidarytų palankios sąlygos šliužams gyventi. Jie blogai auga ir veisiasi sausoje dirvoje. Šiuo požiūriu daržą geriau laistyti ryte – taip augalai turės laiko pasisavinti reikiamą drėgmę, o dienos saulė išdžiovins perteklių. Tačiau vakarinis laistymas pravers šliužams, kurie naktį išlenda ieškoti maisto.

Mechaniniai repelentai

Kenkėjų pilvai jautrūs šiurkštiems ir aštriems paviršiams. Žemę pabarstykite sausa porėta medžiaga, aštriu žvyru, pelenais, spygliais. Tokiu atveju šliužams bus sunku šliaužti. Kitas variantas – augalus atitverti į žemę įsmeigtais plastikiniais apvadais plačiais, išlenktais kraštais.

Spąstai šliužams

Mėgstamas šliužų kaupimosi vietas galima panaudoti prieš juos. Pagaminkite spąstus apversto rąsto ar plačios lentos pavidalu, o ryte eikite medžioti ir naikinkite parazitus.

Masalas puodelyje

Keliose sodo vietose įkaskite vienkartinius puodelius, kad jų kraštas būtų lygus su žeme. Tada į kiekvieną puodelį nakčiai įpilkite šiek tiek alaus, sirupo, raugintų sulčių ar kompoto. Šliužams tai patinka ir juos pritrauks kvapas. O ryte bus galima surinkti „derlių“.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---