Ar tikrai mylite savo partnerį, ar vis dėlto jūsų santykiai yra paremti tik emociniu prisirišimu? Deja, tą nustatyti ne visada yra paprasta.
Pavyzdžiui, jei atsidursite užburtame išsiskyrimų ir susitaikymų su partneriu rate, tikriausiai pradėsite galvoti, kas jus traukia vieną prie kito. Ar tai likimas, ar jūs tiesiog nebetikite, kad galite rasti kitą partnerį? Jūs tampate tarsi apsėsti vienas kito, ir tiesiog pamirštate, ką reiškia gyventi atskirai.
Noras leisti laiką su savo sielos draugu pamažu virsta priklausomybe. Užuot palaikę romantiškus santykius tarp dviejų nepriklausomų žmonių, jūs abu tampate viena nuo kitos priklausomomis asmenybėmis, kurios nesugeba būti atskirai.
Apie tai, kad esate emociškai priklausomas nuo savo partnerio, gali išduoti tam tikri ženklai, kuriuos netrukus aptarsime.
1. Jūs esate visiškai priklausomas nuo savo partnerio
Jei partnerio nėra šalia, prarandate pasitikėjimą savimi. Pradedate galvoti, kad paprasčiausiai nieko negalite daryti be savo partnerio paramos. Jums gali atrodyti, kad esate visiškai priklausomas nuo savo sielos draugo.
Jei jo nėra šalia, jūsų elgesys primena narkomano, bandančio išgyventi be dozės, elgesį. Jaučiate, kad be jo pražūsite, nors iš tikrųjų jo buvimas šalia pridaro daug daugiau žalos nei tada, jei jo nėra šalia.
2. Jis jums nepatinka kaip asmenybė
Nepaisant to, kad esate priklausomas nuo jo meilės, jūs tiesiog nekenčiate daugybės jo įpročių. Kai pagalvojate apie tai, iškart suprantate, kad jo elgesys tiesiog varo jus iš proto. Dažnai susimąstote, kokia yra tokio emocinio prisirišimo priežastis.
Norite „pakoreguoti“ tam tikrą savo partnerio elgesį, nes manote, kad tai gali išgelbėti jūsų santykius. Galbūt, jei jūsų partneris būtų labiau užjaučiantis ir empatiškesnis, viskas būtų kitaip. Vis dėlto, kad ir kaip stengtumėtės, nepavyksta pasiekti norimų rezultatų.
3. Jūs dažnai skiriatės ir taikotės
Kuriam laikui išsiskiriate, o vėliau vėl susitaikote, tarsi nieko nebūtų nutikę. Po kelių mėnesių jūs ir vėl išsiskiriate. Išsiskyrimai būna labai skaudūs, o susitaikymai teikia begalinį džiaugsmą. Kai susitaikote, kurį laiką ignoruojate visus blogus dalykus, o vėliau vėl viskas apsiverčia aukštyn kojom. Niekas taip ir nepasikeičia, tiesa?
4. Dėl partnerio laimės aukojate savo poreikius
Tikra meilė neturėtų versti jūsų aukotis. Jūsų abiejų poreikiai turėtų būti vienodai svarbūs. Žinoma, santykiuose ne visada viskas pasiskirsto po lygiai, tačiau pastangos neturėtų būti vienpusės. Jei esate pratęs tik duoti, vieną dieną galite nebeturėti ką pasiūlyti.
5. Kažkas viduje jums sako, kad tai nėra meilė
Pasitikėkite savo intuicija. Jei ji jums sako, kad šis žmogus jums netinka, greičiausiai taip ir yra. Jei vidinis balsas jums sako, kad santykiai yra paremti vien tik emociniu prisirišimu, tai gali būti tiesa.
Tai nėra sveiki santykiai. Skirkite laiko apmąstyti savo jausmus ir nuspręsti, ar tikrai mylite šį žmogų, ar tiesiog palaikote toksiškus santykius, nes bijote likti vienas.