Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Ką daryti, jei nuvysta orchidėja? Jei veiksite greitai, galėsite išgelbėti augalą

Orchidėjos yra labai populiarios gėlės, kuriomis dažnai nusprendžiame papuošti savo namus. Orchidėjų priežiūra yra gana paprasta, tačiau būtina pasirūpinti, kad šios gėlės galėtų augti tinkamomis sąlygomis. Jei orchidėja nesijaučia gerai, jos lapai tampa susiraukšlėję arba pageltę. Nors tokiais atvejais gali atrodyti, kad su orchidėja teks atsisveikinti, tačiau naudodamiesi žemiau pateiktais patarimais galite ją išgelbėti!

Į mūsų namus dažniausiai patenka žydinti orchidėja, nes būtent tuomet ji atrodo puošniausiai. Žinoma, po kurio laiko orchidėja nustoja žydėti, ir tuomet praranda savo dekoratyvumą. Vis dėlto, jei orchidėja tinkamai rūpinsimės, ji ir vėl pradės žydėti. Tai dar labiau džiugins, nes puošnūs orchidėjų žiedai bus jūsų pačių nuopelnas!

1. Rūpinkitės orchidėja, kai ji žydi!

Tai – labai svarbus laikas. Jei norite, kad ateityje orchidėja ir vėl pražystų, tiesiog privalote nepamiršti svarbiausių šios kambarinės gėlės priežiūros taisyklių.

2. Neperlaistykite!

Perlaistymas yra dažniausia priežastis, kodėl orchidėjų lapai yra tampa geltoni ir susiraukšlėję. Orchidėjos nemėgsta vandens pertekliaus, todėl tikrai nėra reikalo persistengti. Atminkite, kad vandens perteklius gali sukelti grybelio atsiradimą! Kai orchidėja nustoja žydėti, laistykite ją rečiau ir ne taip gausiai.

3. Gelsvi ir susiraukšlėję lapai gali įspėti ir apie vandens trūkumą

Orchidėjų laistymas turėtų būti optimalus. Ir perlaistymas, ir vandens trūkumas gali lemti lapų pageltimą ir raukšlėjimąsi. Jei dvejojate, ar orchidėjai stinga vandens, pažvelkite į jos šaknis. Jei šaknys šviesiai žalios ir sultingos, orchidėją laistote tinkamai. Vis dėlto, jei šaknys tapo pilkšvos ar sidabrinės spalvos, orchidėją reikia nedelsiant palaistyti.

Orchidėją geriausia laistyti kas savaitę, arba kas 9 dienas!

4. Reguliariai nupurkškite augalą

Nors orchidėjos tiesiog negali pakęsti šlapios žemės, tačiau drėgnas oras yra kas kita. Šildymo laikotarpiu rekomenduojama reguliariai nupurkšti augalą , arba šalia orchidėjos pastatyti oro drėkintuvą.

5. Tinkama oro temperatūra

Nors orchidėja gali ištverti temperatūros šuolius, tačiau per šaltas oras jai yra pražūtingas. 15 laipsnių temperatūra orchidėjoms yra kritinė: jei temperatūra taps dar žemesnė, orchidėja to tikrai netoleruos.

6. Nepersistenkite tręšdami orchidėją

Orchidėjos tikrai netoleruos pernelyg didelio trąšų kiekio, todėl nėra reikalo persistengti jas tręšiant. Geriausia kartas nuo karto naudoti nedidelį kiekį orchidėjoms skirtų skystų trąšų, kurių galite įsigyti net ir įprastame prekybos centre.

Ką daryti, kai orchidėja nuvysta?

Pirmiausia persodinkite orchidėją į šviežią substratą! Nuvalykite šaknis, pašalinkite negyvas jų dalis. Geriausia naudoti visiškai kitokį substratą nei naudojote anksčiau. Persodinkite orchidėją į naują vazonėlį, arba gerai dezinfekuokite seną.

Kai persodinsite orchidėją, vazonėlį pusvalandį pamirkykite vandenyje ir leiskite nuvarvėti vandens pertekliui. Jei substratas buvo pakankamai drėgnas, palaukite, kol jis sudrėks, ir tuomet nuvarvinkite vandens perteklių.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---