Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Mama paaiškina, kodėl negalima pakeisti kūdikiui skirto pieno kitu, nors parduotuvėje jo nėra

Jei esate kūdikio tėvai arba pažįstate tokių žmonių, tikriausiai žinote, kaip sunku išsirinkti tinkamą pieną savo kūdikiui.

Viena mama „Tik Tok“ paskelbė vaizdo įrašą paaiškindama, kodėl ji negali nupirkti savo dukrai jokio kito prekės ženklo pieno. Panašu, kad ši moteris tokia yra ne viena.

Nuo praėjusių metų pabaigos JAV parduotuvėse įsigyti maisto prekių kūdikiams tapo vis sunkiau. Taip yra dėl įvairių priežasčių. Šiuo metu jau išparduota 40 procentų vidaus prekybai skirtų pieno miltelių. Nors vieno prekės ženklo pieno pakeitimas kitu ar net karvės pienu gali atrodyti idealus sprendimas, tačiau tai neišsprendžia problemos.

@momofrory

Excuse my makeup less crying face 🥺 this #formulashortage is so scary. #formulamilk #formulacrisis #formulafeeding #formulafed #fyp #fypシ

♬ original sound – Kayzie Weedman

Kayzie Weedman nori atkreipti dėmesį į rimtą problemą, su kuria susiduria ji ir kiti tėvai, maitindami savo vaikus pieno mišinėliais: parduotuvėse stovi tuščios lentynos.

„Einate į vietinę Target ar Walmart parduotuvę ir manote, kad gausite kūdikiui reikalingo pieno? Ne. Lentynos tuščios “, – sakė ji per savo „Tik Tok“ įrašą.

Kaip sakė Kayzie, ji negali dukrai pakeisti pieno, nes dukra „labai alergiška karvės pieno baltymui“.

Kaip ir daugelį vaikų, kurie geria specialius pieno mišinėlius, o jos dukrą išberia, kai ji geria kitokį pieną.

„Tai ką daryti, kai einu į parduotuvę ir negaliu gauti reikiamo pieno?”

Kayzie net negali gauti dukrai pieno iš vaistinės, nes laukti reikia šešis mėnesius.

„Galiu tik sėdėti ir žiūrėti į tuščias lentynas, net neįsivaizduodama, ką daryti toliau“.

Alergija viską apsunkina

Pieno problemos prasidėjo pandemijos metu. Tada jo atsargos mažėjo.

Praėjusių metų sunkumai buvo susiję su darbo pertraukomis, transportu ir žaliavų trūkumu. Problemą paaštrino įmonė „Abbott Nutrition“, atsisakiusi kelių pagrindinių prekių ženklų. Taip atsitiko dėl pranešimų apie keturis vaikus, kurie susirgo vartodami pieną iš gamyklos Mičigane. Kadangi daugumoje kūdikių mišinių yra karvės pieno baltymų, kurie yra lengviau virškinami, alergiški mažyliai negali lengvai pereiti prie labiau prieinamo prekės ženklo.

Nors daugelis žmonių siūlė maitinti vaiką krūtimi, Kayzie tokie pasiūlymai buvo labiau varginantys nei naudingi, teigia „Buzzfeed“.

„Negalėjau maitinti krūtimi dėl Palmer imuninės sistemos ir jos alergijos. MANO pienas lėtai žudė mano kūdikį, ir jei neturėčiau galimybės gauti specialių pieno miltelių, jai būtų buvę daug blogiau”.

Motinoms rekomenduojama žindyti kūdikį bent pirmuosius šešis jo gyvenimo mėnesius. Tačiau duomenys rodo, kad 2018 metais šiuo laikotarpiu krūtimi buvo žindomi tik 26 procentai kūdikių. Tai gali būti dėl daugelio veiksnių, įskaitant: sveikatos būklę ir motinystės atostogų trukmę.

Kaip ir daugelis kitų tėvų, Kayzie kreipėsi į socialinę žiniasklaidą, prašydama padėti surasti tinkamą pieno mišinį savo dukrai. Laimei, pavyko rasti 12 skardinių, kurių užteks trims mėnesiams.

„Jūs neįsivaizduojate, ką tai man reiškia. Neįtikėtina, kaip socialinė žiniasklaida gali padėti“.

Man plyšta širdis matant, kiek daug tėvų stengiasi rasti maisto savo vaikams. Dar blogiau, kad daugelis jų neturi kuo jį pakeisti. Pasidalinkite šiuo pranešimu, kad kiti sužinotų apie pieno trūkumą kūdikiams, su kuriuo susiduria tėvai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---