Šiais laikais būti sėkmingu žmogumi tapo madinga. Kiekvienas, ką tik įgijęs mokslo įstaigos diplomą, svajoja įsidarbinti ir pradėti siekti karjeros.
Tačiau tik nedaugeliui pavyksta greitai judėti ir užimti norimas pareigas. Tačiau kai kuriems tai pavyksta, todėl jie gana jauni užima aukštas pareigas.
Žinoma, daugelis žmonių pavydi tokiam žmogui, kuris toks jaunas jau tapo vadovu, sakydami, kaip jam pasisekė.
Tačiau nereikėtų taip vienpusiškai vertinti, nes jaunystėje užimti aukštas pareigas nėra taip gerai kaip gali atrodyti. Tai turi ir pliusų, ir minusų.
Greitos karjeros privalumai
Asmeniškai tam žmogui tai yra naudinga. Tai, kad jis anksti tampa viršininku, suteikia jam daugybę privalumų, todėl tarp jų galime išskirti pagrindinius.
- Pinigai. Jaunojo vadovo finansinė padėtis bus pavydėtinai gera. Žmogus gerai uždirbs tuo gyvenimo etapu, kai jam reikės atsistoti ant kojų, nusipirkti namą, automobilį. Vadovo pareigos suteiks tokią galimybę, atims iš žmogaus poreikį blaškytis, nuolat ieškoti papildomų pinigų savo poreikiams patenkinti.
- Statusas. Tai labai svarbu jaunam žmogui. Jis gali būti net svarbesnis už jo materialinę padėtį. Asmuo, kuris anksti tapo įmonės vadovu, tuo didžiuosis ir jausis pralenkęs bendraamžius, kurie dar tik ruošiasi tapti įmonės vadovais. Tai turės geriausią poveikį jo savivertei.
- Profesinė realizacija. Norėdamas jaustis laimingas, žmogus turi jausti moralinį pasitenkinimą iš atliekamo darbo. Jei žmogus dar jaunas taps lyderiu, jis jausis turintis jausmą, kad auga ir tobulėja, kad daro kažką svarbaus ir reikalingo, kad yra geidžiamas. Savo profesiją jis laikys hobiu, kuris jam niekada nepabos.
Greitos karjeros trūkumai
Trūkumai taip pat užima svarbią vietą, jei asmuo anksti imasi vadovaujančio darbo. Jis asmeniškai nuo to kenčia, pastebėdamas nemalonius tokio gyvenimo niuansus.
- Laiko trūkumas. Pomėgiai, rūpinimasis savimi, bendravimas su draugais – visi šie dalykai jaunojo karjeristo gali būti neįtraukti į bendrą veiksmų seką. Jis planuos kiekvieną dieną, stengsis atlikti visas profesines užduotis. Galų gale jis bus pasitraukęs iš savo asmeninio gyvenimo ir jausis turįs atlikti tik jam paskirtą darbą.
- Įtampa. Ji neišvengiamai egzistuoja bet kurio viršininko gyvenime. Ypač tai jaučia tie, kurie tapo vadovais dar būdami labai jauni. Žmogus į daugelį problemų reaguos audringai, viską ims giliai į širdį. Jo psichiką tai paveiks ne pačiu geriausiu būdu.
- Problemos asmeniniame gyvenime. Jaunas vadovas gali sąmoningai atsisakyti užmegzti rimtus santykius, o pasitenkinti tik trumpalaikiais romanais. Jis, būdamas jaunas, negalės sukurti šeimos. Beje, brandesniais metais jis gali taip pat nesukurti šeimos, nes tai gali būti jau praleistas momentas.
Būti viršininku jauname amžiuje yra naudinga žmogui asmeniškai, tačiau toks statusas turi ir savų trūkumų. Todėl nereikėtų pavydėti tokiam žmogui ir manyti, kad jo gyvenimas yra tiesiog tobulas.