Daugelis žmonių šiandien stengiasi palaikyti gerą fizinę formą propaguodami sveiką gyvenimo būdą. Jie visada ieško naujų būdų, kaip greitai numesti svorio. Tačiau nemaža dalis gyventojų vis dar yra nutukę. Yra žinoma, kad nutukimas didina riziką susirgti įvairiomis ligomis. Antsvorio turintys žmonės dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis bei diabetu.
Svarbu suprasti, kad yra skirtumas tarp tikro nutukimo ir kelių papildomų kilogramų. Pirmuoju atveju, tai tikra medicininė problema, kuriai spręsti ir gydyti reikia išsamaus požiūrio į problemą. Jei jūsų kūno svoris tik šiek tiek viršija leistiną ribą, tai neturės įtakos jūsų bendrai savijautai. Jei laikysitės šių 6 patarimų, kaip numesti svorio, galėsite greitai atgauti puikią kūno formą.
Kaip greitai ir lengvai atsikratyti svorio?
Prieš bandydami numesti svorį, turite sužinoti, ar iš tikrųjų turite antsvorio. Tai galite padaryti apskaičiuodami savo kūno masės indeksą (KMI). Yra formulė, kuri padės sužinoti, koks yra jūsų kūno masės indeksas:
KMI – kūno masės indeksas. Apskaičiuojamas svorį (kg) padalinus iš ūgio kvadrato (metrais). (KMI = svoris (kg) / ūgis kvadratu (m)).
Rezultatas:
- < 18,5 – per mažas svoris
- 18,5-24,9 – normalus svoris
- 25,0-29,9 – antsvoris
- ≥ 30,0 – nutukimas
Patarimai dėl svorio metimo
Jei jūsų skaičius yra nuo 25 iki 29,9, vadovaukitės šiomis rekomendacijomis:
Stebėkite, ką valgote. Stenkitės apriboti arba visiškai atsisakyti maisto produktų, kuriuose yra cukraus ir riebalų. Atsisakykite miltinių maisto produktų ir saldžių gėrimų. Valgykite mažiau sūraus maisto, nes jis organizme sulaiko skysčius.
Sumažinkite porcijas. Geriausia būtų skaičiuoti kalorijas kiekvieno valgymo metu. Į savo valgiaraštį įtraukite daugiau daržovių, vaisių, ankštinių ir pilno grūdo produktų.
Užsiimkite sportu. Kasdien skirkite 45-60 minučių mankštai. Saikingas fizinis aktyvumas pagreitins riebalų deginimą.
Reguliariai maitinkitės. Nepraleiskite valgio, ypač pusryčių. Nustatykite savo valgymo įpročius tam tikru metu. Nepamirškite vakarieniauti ne vėliau kaip likus keturioms valandoms iki miego. Likus 1-2 valandoms iki miego galima tik lengvai užkąsti.
Pakankamai miegokite. Kad organizmas tinkamai funkcionuotų, jam reikia tinkamo poilsio. Kasnakt miegokite po 7-8 valandas. Stenkitės eiti miegoti iki 22 valandos.
Stebėkite savo svorį. Kiekvienos savaitės pabaigoje pasisverkite. Tai padės jums stebėti savo pažangą ir keisti režimą.
Jei pastebėjote, kad greitai priaugate svorio, kreipkitės į gydytoją. Tikriausiai tai tik rimtesnės ligos simptomas. Net ir įprastai mitybai reikia mitybos specialisto patarimo. Siekiant tobulos figūros nereikėtų pamiršti saugoti savo sveikatą.