Mokymasis nepriimti neigiamos aplinkinių žmonių energijos yra labai sveika jūsų dvasiniam gyvenimui. Empatija yra gebėjimas atpažinti ir jausti kitų žmonių emocijas. Dažnai empatiški žmonės sugeria kitų žmonių skausmą ir kančias ir tai gali neigiamai paveikti. Norint išlaikyti pozityvų gyvenimo būdą ir apsisaugoti nuo neigiamos energijos, svarbu išmokti kontroliuoti savo paties emocijas.
Šie 6 būdai jums padės apsisaugoti nuo kitų žmonių įtakos.
1) Nepamirškite, kad jūs neprivalote visiems patikti.
Jei nepažįstamas žmogus staiga pradeda jums skųstis – jūs neprivalote jo išklausyti ir apsikrauti jo gyvenimo sunkumais.
Pirmiausia pamilkite save ir supraskite, jog turite sukurti pozityvios energijos lauką, kuris jus apsaugos nuo kitų žmonių emocinės būsenos.
Taip pat nepamirškite, kad nieko negalite pakeisti. Kartais geriausias dalykas, kurį galite padaryti, tiesiog išklausyti žmogų ir duoti jam patarimą, o ne pats stengtis už jį išspręsti visas problemas.
2) Atidžiai atsirinkite, su kuo norite bendrauti.
Jūsų kūnas, protas ir artimiausi žmonės, su kuriais bendraujate, yra jūsų dvasinio gyvenimo šventykla. Ką turėtumėte pakviesti į savo sielos šventyklą?
Jei vieną dieną duosite žmogui duonos gabalėlį, kitą dieną jis paprašys viso duonos kepalo. Jei leisite kažkam pasilikti pas jus savaitgaliui, jie bandys pasilikti savaitę.
Turite atsargiai atsirinkti, su kuo bendraujate, nes kiti žmonės nejaučia saiko ir siekia manipuliuoti jūsų gerumu.
3) Nustokite kreipti dėmesį į kiekvieną idiotą.
Norint išgyventi, parazitui reikia šeimininko. Kai atkreipiate dėmesį į kitą žmogų, jūs jam suteikiate energijos.
Energijos vampyrai išsiurbs jūsų energiją, o tuomet keliaus ieškoti kitos aukos. Venkite tokių žmonių.
Galbūt žmogus išlieja savo nusivylimus darbe, santykiuose ar net sėkminguose pasiekimuose.
Visos šios emocijos gali išeikvoti ir pakeisti jūsų savijautą, o tai nėra labai gerai. Išmokite pasakyti žmonės, kad nesate pasirengę jų išklausyti. Gerbkite save.
4) Praleiskite daug laiko gamtoje.
Eikite į gamtą, medituokite, atsipalaiduokite ir kvėpuokite. Išvalykite savo viduje susikaupusią blogą energiją ir mankštinkitės.
Gilus kvėpavimas pagreitina kraujotaką visame kūne ir padeda užkirsti kelią blogai energijai iš aplinkinių žmonių.
Pasivaikščiokite pasitikėdami savimi, aukštai iškėlę galvą ir neleiskite niekam sugadinti jums nuotaikos.
5) Prisiimkite atsakomybę už savo mintis ir emocijas.
Jūsų jausmai yra jūsų atsakomybė. Visata siunčia žmones į mūsų gyvenimą ir taip mus išbando. Mūsų suvokimas apie save turėtų būti stipresnis už kitų nuomonę apie mus.
Jūs nesate auka, ir niekas neturi galios jumis manipuliuoti. Jūsų emocinė būsena priklauso nuo jūsų minčių.
Kai prisiimsite atsakomybę už savo reakcijas, suprasite, jog pagaliau išmokote kontroliuoti savo emocijas.
Sukurkite sau situacijas, kurios verčia jus jaustis ypač emocionaliai. Ar jaučiatės gerai galvodami apie šį asmenį? Ar norite bendrauti su šiuo žmogumi?
Atminkite, kad nusipelnėte laimės ir ramybės. Esate pats atsakingas už savo emocinę būseną ir neprivalote daryti nieko, ko nenorite.
6) Skirkite laiko emocinės higienos puoselėjimui.
Rūpinimasis savo vidiniu pasauliu yra toks pat svarbus, kaip ir fizinės sveikatos priežiūra. Kartais sustokite ir įsiklausykite į savo emocijas – ar jaučiate įtampą, liūdesį ar pyktį? Ieškokite būdų, kaip išlaisvinti šiuos jausmus sveiku būdu. Dienoraščio rašymas, reguliarus meditavimas ar tiesiog rami akimirka su puodeliu arbatos gali tapti kasdiene praktika, kuri padės atkurti vidinę ramybę. Nepamirškite, kad emocinė higiena – tai atidesnis požiūris į save, kuris leidžia jums geriau atpažinti, suvaldyti ir nukreipti savo emocijas teigiama linkme. Kai tinkamai pasirūpinsite savo emocijomis, tapsite atsparesni aplinkinių įtakai.