Daugelis iš mūsų tikisi, kad langai gali būti naudojami ilgą laiką be rūpesčių. Tai dalis tiesos, bet ne visa. Todėl norime priminti, kad stebuklingų langų tikrai nėra, net plastikinių, nes plastikiniai langai siejami su aukšta kokybe. Daugeliui plastikinių langų reikia tinkamos priežiūros ir bent minimalių remonto darbų, o kai kuriems ir rimtesnių įsikišimų. Todėl norint, kad langai nesukeltų galvos skausmo ir ilgai problemos nesitęstų, labai svarbu juos prižiūrėti ir nedelsiant pašalinti, jei įvyks nedideli gedimai. Dėl nedidelių nesklandumų, kurie nėra laiku ištaisyti, gali būti sugadinti langai. Smulkių defektų pašalinimo poveikis čia yra didžiulis: pagerinkite langų garso izoliaciją ir šilumines savybes ir pagerinsite savo gyvenimo kokybę! Jei matote, kad problemos yra didesnės nei pajudinti ir atsukti vieną varžtą geriau skambinkite profesionalams iš Tikri langai , UAB.
Ar pastebėjote, kad vėjas tiesiog pučia pro langą? Arba lango rankena pradėjo strigti?
Visa tai reiškia, kad reikia sureguliuoti plastikinius langus. Tai nėra sunkus procesas, todėl neskubėkite kviesti meistro, tai galite padaryti patys, tačiau jei nieko neišmanote apie langus ir jų taisymą, priežiūrą ir remontą geriausia pasikliauti profesionalų pagalba. Plastikiniai langai yra aukštos kokybės ir juos retai reikia sureguliuoti. PVC langai turi vyrius, kurie atsiveria į šonus nuo lango rėmo. Jei pastebėjote defektą lango šone arba apačioje, jei langą sunku atidaryti, gali tekti koreguoti langą ir pasukti lango rėmo vidinėje pusėje esantį varžtą. Pasukite pagal laikrodžio rodyklę, kad pakeltumėte lango rėmą, ir pasukite prieš laikrodžio rodyklę, kad nuleistumėte lango rėmą.
Jei langai nesandarūs arba langai atsidaro netolygiai, jums reikia sureguliuoti plastikinius langus, kai kažkas yra užblokuota. Langams ir balkono durims sureguliuoti nereikia brangių įrankių. Priklausomai nuo priedų gamintojo, pakanka tinkamo dydžio TORX arba šešiakampio L formos veržliarakčio. Pigiausio šių raktų komplekto kaina svyruoja nuo 2 iki 5 eurų, be to, jie yra pakankamai kokybiški langams reguliuoti.
Kuomet langas yra nesandarus? Kaip reguliuoti langus?
Jei, uždarant langą, jaučiate vėją ir šaltį, tikėtina, kad pakanka tik ekscentrinio reguliavimo. Dėl laiko ir aplinkos įtakos guminis lango sandariklis praranda savo formą ir elastingumą. Todėl, norint užtikrinti sandarinimo efektyvumą, reikia padidinti jo suspaudimo lygį. Jei tai nebeveiksminga, pakeiskite jį nauju. Jei bandydami atidaryti ar uždaryti langą susiduriate su kliūtimis, dažniausiai tai susiję su lango „atsisėdimu“. Įprastomis aplinkybėmis, kuo didesnis ir sunkesnis langas, tuo greičiau atsiranda ši problema, ypač kai balkono duris reikia dažnai reguliuoti. Kai langas yra „vietoje“, o tai įvyksta uždaroje padėtyje, rankenos negalima nukreipti į visiškai vertikalią padėtį.
Atidarę langą, galite pamatyti apvalų išsikišimą, vadinamą ekscentrišku. Paprastai jie sureguliuojami naudojant minėtus TORX ir šešiakampius veržliarakčius, o kartais jiems net nereikia jokių įrankių, tiesiog pasukite juos pirštais. Dauguma centrifugų turi sertifikatą, nurodantį maksimalų slėgio tašką. Paprastai tai yra brūkšnys arba taškas, kai jis pasisuka į lango varčios tarpiklį, gaunamas didžiausias galimas slėgio lygis, o kai jis pasisuka į jį, gaunamas minimalus. Na, jų reguliavimas yra paprastas: pasukdami į maksimalią padėtį, mes nuolat didiname prispaudimo lygį, kol bus pasiektas sandarumas.