Viena jautriausių žmogaus organizmo sistemų yra limfinė sistema. Limfa yra skaidrus skystis, prasiskverbiantis į visas kūno ląsteles. Būtent ji padeda pašalinti visus toksinus, kurie kasdien patenka į organizmą. Bėgant metams organizmas „pavargsta“, o nesubalansuota mityba, žalingi įpročiai ir sėslus gyvenimo būdas lemia limfinio skysčio judėjimo sulėtėjimą ir dalies „atliekų“ nusėdimą limfiniuose latakuose.
Limfos tekėjimo sulėtėjimas nepraeina be pasekmių: žmonėms dažnai stinga energijos, kankina nemiga ir prasta bendra savijauta. Taip pat ilgainiui gali pradėti didėti svoris, suglebti oda, atsirasti celiulitas, pakisti veido odos spalva, ir t.t. Limfinę sistemą gali suaktyvinti limfodrenažinis masažas, kuris tonizuoja kūną ir gerina bendrą savijautą.
Kodėl to reikia?
Limfodrenažinis masažas šalina iš organizmo toksinus, padeda kovoti su celiulitu ir prasta savijauta.
Limfodrenažinis masažas atliekamas išilgai limfagyslių iš apačios į viršų. Masažo metu sukuriamas spaudimas aktyvina limfos tekėjimą, pašalina toksinus ir prisotina kūno ląsteles naudingomis medžiagomis. Masažas gali būti atliekamas rankomis arba naudojant specialius prietaisus. Toks masažas teigiamai veikia nervų sistemą, todėl tai gali padėti atsikratyti nemigos, pagerinti nuotaiką ir sumažinti stresą.
Dažniausiai rekomenduojamas 10-12 seansų limfodrenažinio masažo kursas. Šis masažo kursas gali padėti atsikratyti galvos skausmų, sustiprinti imunitetą, suteikti daugiau energijos ir padėti atsikratyti nepageidaujamų kilogramų.
Limfodrenažinio masažo kursą reikia kartoti kas 2-3 mėnesius. Nors dauguma atveju šis masažas yra labai naudingas, tačiau kartais to daryti nerekomenduojama: limfodrenažinio masažo reikėtų vengti nėščioms moterims, sergant onkologinėmis ligomis ar esant tam tikriems odos pažeidimams.
Kur galima atlikti šį masažą?
Limfodrenažinį masažą galite atlikti ir savo namuose. Pavyzdžiui, ant švaraus kūno galite užtepti medaus ar kavos tirščių, ir palaipsniui trinti ir masažuoti odą iš apačios į viršų. Kiekvienos kūno dalies masažui skirkite bent 15-20 minučių. Po masažo nuplaukite medaus ar kavos tirščių likučius šiltu vandeniu ir patepkite anticeliulitiniu kremu. Šį masažą rekomenduojama daryti kas antrą dieną dvi savaites. Rezultatai bus kur kas geresni, jei padidinsite fizinį aktyvumą ir subalansuosite mitybą. Būkite kantrūs, ir tikrai pasieksite puikių rezultatų. Toks masažas stangrina odą, aktyvina limfos tekėjimą ir pašalina toksinus. Po šio masažo patepkite kūną drėkinamuoju kremu.
Namuose atliekamas limfodrenažinis masažas gerina kraujagyslių darbą, limfinės sistemos veiklą, odos tonusą ir padeda kovoti su nepageidaujamais kilogramais.
Limfodrenažinis masažas taip pat gali būti atliekamas salone, kur šio masažo atlikimui naudojami specialūs aparatai. Įprastai LPG masažas pradedamas nuo kosmetinių priemonių tepimo ant odos, nes tai pagerina aparatų antgalių slydimą per odą. Masažo metu atpalaiduojami raumenys, stiprinamos kraujagyslės ir gerinamas limfos tekėjimas. Tai padeda atsikratyti celiulito, „tirpdo“ kūno riebalus probleminėse vietose, mažina patinimą ir gerina odos tonusą. Taip pat procedūros metu gali būti naudojamas specialus kostiumas, kuris sukuria reikiamą slėgį ir pagreitina limfos tekėjimą.
LPG masažas trunka nuo 30 minučių iki dviejų valandų, priklausomai nuo pasirinktos kūno srities. Pirmieji rezultatai bus pastebimi iš karto, tačiau geriausi rezultatai pasiekiami po kelių savaičių.