Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Moteris teigia pagimdžiusi 10 kūdikių: institucijos nusprendė išsiaiškinti, ar tai tiesa

Pasaulyje kasdien įvyksta daugybė įvairių netikėtų ir įspūdingų dalykų, kurie, jei užfiksuoti, dažnai sukelia didelį žmonių susidomėjimą. Į tokių išskirtinių įvykių kategoriją patenka ir įvairios gimdymo istorijos, ypač, jei moteris pagimdo trejetuką ar netgi daugiau kūdikių.

Taigi, nenuostabu, kad 2021 m. Gosiame Thamara Sithole istorija žaibiškai pasklido internete, kuomet „Pretoria News“ paskelbė, kad 37 metų moteris pagimdė net 10 vaikų! Straipsnyje buvo teigiama, kad tai įvyko Steve Biko akademinėje ligoninėje Pietų Afrikoje.

Tiesa, šia istorija susidomėjo ir pareigūnai, kuriems pavyko išsiaiškinti tiesą. Dėl to ginčai tęsiasi iki šiol.

Neįtikėtina istorija

Pasak žurnalisto Pieto Rampedi, informaciją apie moters nėštumą jis paskelbė birželio 7 d. Be abejonės, vėliau šiuo atveju susidomėjo ir pasaulio žiniasklaida – BBC ir kitos visame pasaulyje žinomos naujienų svetainės.

Neilgai trukus dar negimę moters vaikai buvo praminti „Tembisa 10“. „Pretoria News“ pasirodžiusiame straipsnyje buvo daugybė įvairiausių detalių, kurios visos atrodė įtikinamos. Gosiame buvo atliktas cezario pjūvis ir taip pasaulį išvydo septyni berniukai ir trys mergaitės. Taip pat straipsnyje buvo teigiama, kad jos nėštumas buvo natūralus ir kad moteris niekuomet nebuvo atlikusi jokių dirbtinio apvaisinimo procedūrų.

„Esu sukrėsta šio nėštumo. Iš pradžių buvo sunku. Sirgau. Man buvo sunku. Vis dar sunku, bet dabar jau pripratau. Skausmo nebejaučiu, bet vis tiek gana sunku. Aš tiesiog meldžiu Dievą, kad padėtų man išlaikyti visus mano vaikus sveikus ir kad mes visi liktume gyvi“, – 2021 m. birželį „Pretoria News“ sakė Gosiame.

Porai buvo skirta 70 tūkst. dolerių auka, kuri turėjo padėti pasirūpinti visais 10 vaikų. 

Kilo įtarimų

Ši istorija, žinoma, pasiekė ir įvairias institucijas, tarp jų ir policiją. Jie susidomėjo šia istorija ir nusprendė patikrinti, ar tai iš tikrųjų tiesa. Be to, žmonėms taip pat kilo įtarimų, nes „Pretoria News“ iš pradžių neįvardino ligoninės, kurioje gimė kūdikiai.

Birželio 25 d. Gautengo provincijos vyriausybė paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad „visos provincijos ligoninės buvo kruopščiai patikrintos, siekiant nustatyti šios informacijos tikslumą“.

Nustatyta, kad „nė vienoje  iš provincijos ligoninių, tiek valstybinių, tiek privačių, tokio gimdymo įrašo nebuvo“. Be to, valdžios institucijų tyrime buvo dar keletas kompromituojančių detalių.

Pasirodo, kad 37 metų moteris iš tiesų net nebuvo nėščia. Socialiniams darbuotojams pavyko ją surasti ir nuvežti į ligoninę, kur tyrimai parodė, kad Giosame pastaruoju metu nėščia nebuvo.

„Gydytojai nustatė, kad ponia Sithole pastaruoju metu vaikų neturėjo“, – sakė Gautengo provincijos pareigūnai.

Sužinoję tokią netikėtą informaciją, žmonės ėmė spekuliuoti, kodėl moteris apskritai nusprendė sugalvoti tokią istoriją ir kuo jai tai buvo naudinga. Ir nors pareigūnai neįvardino priežasties, kodėl toks melas buvo sugalvotas, jie pranešė, kad moteriai buvo suteikta medicininė, psichologinė ir socialinė pagalba.

Istorija tikriausiai būtų tuo ir pasibaigusi, jei ne dar vienas netikėtas įvykis.

Žurnalistas kaltino informacijos slėpimu

P. Rampedi, žurnalistas, paskelbęs sensacingą informaciją apie 10 vaikų gimimą, po pareigūnų tyrimo parašė dar vieną straipsnį, kuriame apkaltino Gautengo sveikatos įstaigas „didelio masto informacijos slėpimu“.

„Šis atvejis, užuot tapęs pavyzdžiu kitiems, paskatino kampaniją, kuria siekiama diskredituoti 10 vaikų motiną, „Pretoria News“ žurnalistą P. Rampedi, „Independent Media“ bei jos prezidentą daktarą Iqbalą. Ši istorija yra tikra ir mes šios pozicijos laikysimės iki galo“, – rašė „Independent Media“.

Po tokios informacijos pasirodymo viešumoje valdžios institucijos  pradėjo kontrpuolimą prieš laikraštį ir teigė, jog svarsto galimybę imtis teisinių priemonių prieš žurnalistą, „The Independent Group“ ir „Pretoria News“.

„Šie kaltinimai yra melagingi, nepagrįsti ir tik sumenkina gerą Stevo Biko akademinės ligoninės ir Gautengo provincijos vyriausybės reputaciją“, – rašoma valdžios institucijų išplatintame pareiškime.

Pasitraukė iš pareigų

Galiausiai žurnalistas P. Rampedi, kuris, beje, buvo Giosame šeimos draugas, pasitraukė iš savo pareigų. Jis pripažino straipsnyje padaręs klaidų bei elektroniniu laišku atsiprašė kolegų iš „Independent Media“. Toliau vyras apgailestavo, kad istorija susilaukė tokio didelio visuomenės dėmesio.

„Nors vis dar tikiu, kad Giosame buvo nėščia, kai kuriuos istorijos aspektus galėjau pateikti kitaip. Galėjau skirti daugiau dėmesio informacijos patikrinimui“, – sakė P. Rampedi.

Kaip vėliau rašė BBC, žurnalistas su Giosame greičiausiai susipažino bažnyčioje, kurioje abu lankėsi. Po šešių mėnesių kalbantis su pora jis sužinojo, kad jie tariamai laukiasi aštuonių vaikų, Gosiame atsiųstos nuotraukos su dideliu pilvu žurnalistui padarė įspūdį, kad ši istorija tikra.

P. Rampedi teigė, kad pasitikėjo šeima, kuri vėliau jį informavo, kad pasaulį išvydo ne aštuoni, o dešimt vaikų. Tiesa, jis pripažįsta, kad patvirtinimo iš ligoninės niekada negavo.

„Jie neturėjo jokios priežasties man meluoti apie nėštumą. Man tai buvo tik laiminga šeimos istorija, todėl niekada neprašiau jokių nėštumą patvirtinančių dokumentų, pavyzdžiui, skenuotų nuotraukų ar kortelių iš ligoninės. Maniau, kad nėra ko tikrinti“, – sakė žurnalistas.

Melagienos plinta greitai

Šioje beprotiškoje istorijoje yra daugybė įvairiausių posūkių ir netikėtumų. Ir nors viskas baigėsi, nugalėtojų čia nėra.

Melagienos turi tendenciją plisti labai sparčiai ir ši istorija tai puikiai parodo. XXI a. žmonėms labai svarbu išlikti skeptiškiems ir kiekvieną internete matomą istoriją pirmiausia įvertinti kritiškai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---