Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

3 natūralūs būdai atsikratyti šliužų savo sode. Jie išnyks iš karto ir visiems laikams

Kiekvieno sodininko pasididžiavimas – išpuoselėti gėlynai ir savarankiškai užaugintos daržovės. Tam reikia nuolatos prižiūrėti augančius augalus, kurie yra veikiami kenkėjų atakų. Kai ant jaunų lapų pastebite skylutes, o augalai pasidengia gleivėmis, tai ženklas, kad jūsų sodą užgriuvo šliužai. Kaip išvaryti šliužus iš sodo? Galite efektyviai jų atsikratyti naudodami natūralias priemones.

Šie moliuskai maitinasi naktį, o jų skanėstai – dekoratyviniai augalai, daigintos daržovės ir salotų, kopūstų ar braškių lapai su vaisiais. Jie prisiglaudžia pavėsingose ​​vietose, aukštoje žolėje. Jie mėgsta drėgmę, debesuotas dienas. Tačiau jums nereikia sukti galvos apie sodo uždarymą trimis spynomis. Yra būdų, kaip atsikratyti šių nekviestų nuomininkų. Žinoma, viskas bus tikrai humaniška. Pažadame, joks šliužas nesusižeis.

1. Pirmiausia susitvarkykite

Pradėkite reguliariai pjauti žolę ir pašalinti piktžoles. Sode nelaikykite lentų, statybinių medžiagų, akmenų ar šakų. Tai puiki slėptuvė šliužams, kur jie praleis karštas dienas ir išvengs natūralių priešų (ežių, paukščių) puolimo.

Laistykite augalus ryte. Būkite atsargūs, kad nelaistytumėte viso ploto tolygiai. Tiesiog liekite vandenį tiesiai ant sodinukų. Laikykite dirvą tarp lysvių sausą. Čia taip pat galima berti pjuvenas, smėlį su pelenais, pelus, pušų spyglius ar šliužų nemėgstamus kavos tirščius. Jei tai padarysite aplink augalus, tai bus kliūtis, per kurią šliužai neprašliauš.

2. Kaip atsikratyti šliužų sode naudojant kiaušinių lukštus

Kiaušinių lukštai ne tik atbaidys šliužus, bet ir pamaitins dirvą (juose daug kalcio). Rinkite juos nuosekliai, o kai jūsų kolekcija bus gana didelė, viską sumalkite virtuviniu kombainu arba susmulkinkite kitu būdu (gerai tiks virtuvinis grūstuvas).

Tada gautais milteliais apibarstykite sodo augalus. Nepamirškite reguliariai kartoti šios procedūros. Šliužai nemėgsta aštrių kraštų ir grubios tekstūros daiktų. Kai ieškodami maisto jie susidurs su kiaušinių lukštais, jie tiesiog apsigręš.

Žinoma, lukštai turėtų uždengti tam tikrą gana plačią dirvos paviršiaus dalį, kad šliužų neskatintų toliau klajoti…

3. Kaip atsikratyti šliužų naudojant natūralias atgrasymo priemones

Šliužai netoleruoja kai kurių žolelių ir augalų kvapo bei skonio. Todėl į savo daržovių lysves sodinkite svogūnus, česnakus, čiobrelius, mairūnus ir šalavijus.

Kita vertus, sode rinkitės pasodinti nasturtas, šeivamedžius, čiobrelius, kraujažoles ar erškėtrožes. Šliužai jų vengs.

Ekologiniai spąstai taip pat yra geras būdas. Ant kopūstų lapų išdėliokite supjaustytus burokėlius, bulves, obuolius ar morkas. Kai atkeliauja maisto privilioti šliužai, nelieka nieko kito, kaip tik nunešti juos į saugią vietą toliau nuo savo sklypo.

Šliužų apsigyvenimas jūsų žemėje nereiškia, kad grėblį reikia padėti į sandėlį ir baigti sodininko karjerą. Tereikia išbandyti šiuos būdus ir sumaištį keliantys šliužai greitai bus pamiršti. Dėl to jūsų lysvės ir gėlynai vėl žydės.

Vietinės sraigės, esančios kiautuose, yra naudingos, bet be kiautų yra invazinės. Bet jos – ežių delikatesas. Štai kodėl verta turėti šį sąjungininką sode.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---