Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Kodėl po nakties miego skauda kaklą ir ką daryti?

Rytinis kaklo skausmas signalizuoja apie organizmo ligas ar sutrikimus. Pabandykime išsiaiškinti priežastis ir suprasti, kaip jas pašalinti.

Skausmas kakle gali būti įvairus – aštrus ir bukas, traukiantis ir mėšlungiškas, veriantis ar šaudantis.

Rytinio skausmo kakle apraiškos

Skausmas gali atsirasti palaipsniui arba staiga. Be to, gali būti stebimi šie simptomai:

  • skausmas gali plisti į galvą, smilkinius, dantenas ar ausis;
  • pažeista vieta gali parausti, galbūt vietiškai pakilti temperatūra, patinti;
  • gali atsirasti jutimo praradimas, tirpimas, dilgčiojimas;
  • kaklo raumenų nuovargis arba bendras nuovargis;
  • parezė arba rankų paralyžius.

Skausmo sindromo priežastys

1. Kraujo tiekimo ir deguonies tiekimo sutrikimas esant nepatogioje padėtyje, miego ar poilsio metu. Skausmai bus traukiantys arba buki, gali būti spazmų.

2. Uždegiminis procesas. Esant uždegimo židiniui, bus stiprus audinių ir raumenų patinimas, suspaudžiant nervų galus. Skausmas bus aštrus ir stiprus.

3. Infekcinės ligos. Skausmas gali būti priekinėje arba užpakalinėje kaklo dalyje, viršutinėje nugaros dalyje. Skausmas praeis tik po pagrindinės ligos gydymo.

4. Navikai. Auglių augimas viršutinėje pečių dalyje sukelia audinių, raumenų, nervų šaknelių suspaudimą. Tai sukelia stiprų skausmą.

5. Kraujagyslių pažeidimai. Skausmas pasireiškia ne tik kakle, bet ir galvoje, galūnėse, krūtinėje ir apatinėje nugaros dalyje. Gali būti kraujotakos sutrikimų, tuomet skausmą lydės patinimas, raumenų įtampa, bendras diskomfortas.

Pirmoji pagalba

Norėdami palengvinti paciento būklę, galite naudoti paprasčiausius būdus, padedančius sumažinti diskomfortą:

  • užtikrinti patogiausią kaklo padėtį;
  • jei skausmas atsirado dėl traumos ar yra mėlynių, ant paveiktos vietos uždėkite šaltą kompresą;
  • esant spazminiam skausmui, turėtumėte dėti šiltą kompresą ar rankšluostį;
  • galite gerti antispazminius vaistus ir kreiptis į gydytoją.

Dažnai skausmo priežastis yra skersvėjis. Jei esate tikri, kad jus perpūtė, galite išgerti anestetikų, uždėti kompresą su degtine, spiritu ar kamparo aliejumi.

Naminės priemonės rytiniam kaklo skausmui malšinti

Gerą efektą duoda fizioterapinis gydymas: gydomoji mankšta, masažas, apykaklės zonos elektroforezė ir liaudiškos gynimo priemonės. Svarbu žinoti, kad gydymas namuose leidžiamas tik su gydytojo sutikimu ir gali tik papildyti pagrindinį gydymą, bet jo nepakeisti.

Skausmas po nakties miego yra gana dažnas. Norėdami kažkaip sumažinti diskomfortą, neturėtumėte daryti staigių judesių. Tai gali būti dėl tam tikrų vaistų vartojimo kontraindikacijų arba tam tikrų komponentų netoleravimo. Nenaudokite kompresų esant padidėjusiai bendrai ar vietinei temperatūrai, padidėjus kraujospūdžiui, esant navikams viršutinėje nugaros dalyje ir kakle.

Kompresai nuo kaklo skausmo

  • Lygiomis proporcijomis sumaišykite degtinę su alavijo sultimis, įberkite šaukštą garstyčių sėklų. Užtepkite mišinį ant rankšluosčio ir uždėkite nakčiai.
  • Ruginius miltus sumaišykite su vandeniu, įberkite jūros druskos. Padarykite nedidelį paplotėlį ir dviem ar trims valandoms uždėkite ant pažeistos vietos.
  • Iš smulkiai pjaustytų alksnio, varnalėšų ir šaltalankių lapų pasigaminkite košę. Užtepkite ant kaklo ir apvyniokite skarele. Palikite per naktį.
  • Iš kelių bulvių išspauskite sultis, įdėkite šaukštą medaus. Masę užtepkite ant skaudamos vietos, apvyniokite rankšluosčiu.
  • Susmulkinkite apynių spurgus, įdėkite taukų. Masę užtepkite ant kaklo ir palikite kelioms valandoms.
  • Į šiltą vandenį įlašinkite kelis lažus laurų aliejaus, pamirkykite servetėlę. Ją reikia gerai nuspausti ir valandai uždėti ant kaklo.

Tačiau prieš pradėdami gydytis savarankiškai, turite kreiptis pagalbos į gydytoją, kuris nustatys skausmo priežastį. Norint pašalinti skausmo sindromą, būtina išgydyti pagrindinę ligą. Norėdamas įvertinti būklę, gydytojas gali paskirti tyrimus, rentgeną, MRT tyrimą. Paprastai gydymas yra konservatyvus, naudojami skausmą malšinantys, priešuždegiminiai vaistai, išoriniai tepalai ar geliai.

Patogios pagalvės pasirinkimas

Dažna diskomforto ir skausmo priežastis kakle yra nepatogi pagalvė. Renkantis tinkamiausią pagalvę, reikėtų atsižvelgti į padėtį, kurioje dažniausiai esate įpratę miegoti.

Jei pirmenybę teikiate miegui ant nugaros – rinkitės vidutinio kietumo pagalvę, aukštis – ne daugiau kaip 10 cm, geriau, jei yra speciali įduba.

Dažniausiai miegui ant šono – rekomenduojama rinktis gana aukštą ir kietą pagalvę, kad gerai prilaikytų kaklą ir pečių juostą.

Mėgstate įkišti nosį į pagalvę – tada reikia nusipirkti ploną ir plokščią, ne daugiau 8 cm aukščio, labai minkštą. Galite miegoti be pagalvės arba pasidėti ją po pilvu, kad išvengtumėte stuburo skausmo.

Atsipalaidavimui visose pozose reikėtų rinktis vidutinio minkštumo, žemą pagalvę, kad būtų patogu ją priderinti prie bet kokios galvos ir kūno padėties.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Sėkmingiausias mėnuo 2025 metais kiekvienam Zodiako ženklui

Avinas — 2025 m. vasaris Jūsų sėkmingiausias mėnuo bus vasaris. Žvaigždės suteiks jums energijos įgyvendinti ambicingiausius planus, o kliūtys tarsi išnyks, palikdamos vietos sėkmei. Klausykitės...

Skalbiniai po skalbimo skleidžia nemalonų kvapą? Šis triukas padės iš karto ir nieko nekainuos!

Ar jums pažįstama situacija, kai ką tik išskalbtų skalbinių kvapas neprimena gaivumo, o verčiau kelia nusivylimą? Tai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis...
---