Žema savigarba tikrai nepadaro žmogaus gyvenimo geresniu. Tai tik nuodija jo egzistenciją, nuolatos gadina nuotaiką ir neleidžia jaustis laimingam.
Žmogus, turintis žemą savigarbą, netiki savo sugebėjimais, ir dažnai jis pats nė nesupranta, kad turi šią problemą. Laimei, visa tai tikrai galima ištaisyti, tačiau pirmiausia svarbu pripažinti šios problemos egzistavimą. Apie žemą savigarbą gali išduoti žemiau išvardinti ženklai.
Jis nemoka priimti komplimentų
Jei žmogus turi žemą savigarbą, jis nepadėkos už komplimentus, nes jam bus gėda, kad kažkas jam juos sako. Jam atrodys, kad jis nevertas šių žodžių.
Jis nesuvokia savo vertės
Asmuo, turintis žemą savigarbą, dažniausiai save laiko paprastu žmogumi. Jam neatrodo, kad jis kažką daro geriau už kitus, ir kad jam pavyks ko nors pasiekti.
Jis mano, kad kiti mato tik jo trūkumus
Žemą savigarbą turinčiam žmogui atrodo, kad jis turi labai daug trūkumų, ir kad kiti visa tai pastebi. Jis mano, kad kiti žmonės jame įžvelgia tik blogus dalykus, todėl nuolat jį apkalba ir kritikuoja.
Jis pasikliauja kitų žmonių nuomone
Žemą savigarbą turintis žmogus nemano, kad jis yra teisus, todėl jis pasikliauja kitų žmonių nuomone. Jis mano, kad kiti žmonės tam tikrus dalykus supranta geriau nei jis pats. Žemą savigarbą turinčiam žmogui nuolatos reikia kitų žmonių patarimų ir pritarimo.
Jis neleidžia sau pasilepinti
Žemą savigarbą turintis žmogus nieko nedaro savo malonumui. Jam atrodo, kad darydamas tai, kas jam patinka, jis elgsis kaip didžiausias savanaudis, ir todėl bus pasmerktas. Jis nuolat sugalvos įvairių pasiteisinimų, kodėl jis nedaro to, kas jam iš tiesų patinka.
Jis lygina save su kitais
Žema savigarba neleidžia jam priimti savęs tokio, koks jis yra, jis nuolat galvoja apie savo trūkumus, ir pamiršta apie teigiamus dalykus. Jam atrodo, kad kiti žmonės už jį yra kur kas geresni ir sėkmingesni. Žemą savigarbą turintis žmogus neretai idealizuoja kitus žmones, ir įžvelgia vien tik teigiamas jų savybes.
Jis nenori išbandyti naujų dalykų
Jis tiesiog netiki savo sėkme, todėl nenori išbandyti naujų dalykų. Žemą savigarbą turintis žmogus mano, kad jam nepavyks susidoroti su užduotimis, todėl net nebando to daryti. Būtent todėl jis stovi vietoje ir netobulėja.
Jei žmogus pastebi bent vieną iš aukščiau paminėtų požymių, tai reiškia, kad jo savigarba yra žema. Jam reikia stengtis tobulėti ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Tik tokiu atveju jis galės pagerinti savo gyvenimą ir tapti laimingu.