Vieni vairuotojai renkasi universalias padangas, kad jų nereikėtų keisti du kartus per metus. Tačiau, siekiantys maksimalaus saugumo įvairiomis eismo sąlygomis, dažniausiai naudoja du padangų komplektus: žiemines bei vasarines.
Vienas padangų komplektas turėtų tarnauti apie 4-6 metus, o po to, dėl nepakankamo protektoriaus likučio, jas reikia išmesti. Kai kurie vairuotojai gudrauja ir sudėvėtas žiemines padangas toliau naudoja ir vasaros sezonu, kadangi minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm, o vasarinių – 1,6 mm. Nors tai ir atrodo kaip geras būdas patausoti vasarines padangas, ar tikrai žieminių padangų naudojimas vasaros metu yra geras sprendimas?
Žieminės padangos neatsparios aukštai temperatūrai
Ar žinojote, kad žieminės padangos yra skirtos naudojimui žemesnėje nei +7°C, o vasarinės – aukštesnėje? Žieminių padangų gumos mišinys yra gerokai minkštesnis, kad žiemą jis išliktų pakankamai minkštas ir sunkiai pažeidžiamas. Taigi, jeigu tokias padangas naudosite, pavyzdžiui, +30°C temperatūroje, tai jos bus per minkštos.
Dėl suminkštėjusio mišinio gerokai paspartėja padangų dėvėjimąsis. Jeigu padangos jau ir taip senos, tai ši problema jums neaktuali, tačiau tai geras priminimas, kad nereikėtų atidėlioti padangų keitimo kai žieminės padangos vis dar geros būklės.
Galiausiai, žieminės padangos tikrai negarantuoja tokio gero sukibimo kaip vasarinės karštomis dienomis važiuojant asfaltu, o savo bei kitų saugumu rizikuoti neverta.
Protektoriaus dizainas optimizuotas sniegui bei ledui
Pažvelgę į žieminių padangų protektorių galite pastebėti, kad, lyginant su vasarinių padangų protektoriumi, šis yra gerokai grubesnis, turi daugiau smulkių griovelių bei aštresnių kampų, reikalingų kabinimui į sniegą bei ledą. Vasarą svarbiausi yra išilginiai grioveliai ir tinkamas gumos mišinys – dažniausiai žieminės padangos to pasiūlyti negali. Tiek žiemines, tiek vasarines ar universalias padangas galite įsigyti čia. Jums reikia tik pasirinkti aktualias specifikacijas ir kaip mat rasite ieškomas prekes.