Pirmadienis, 13 sausio, 2025

Naujausi

Sudrėkinu vatos gumulėlį ir palieku ant pelėsių dušo kabinoje. Po kurio laiko ji – kaip nauja!

Tai tikras nepatogumas vonios kambariuose, kuriuose yra drėgmės ir drenažo problemų. Kaip pašalinti pelėsį iš dušo kabinos? Šiame straipsnyje mes jums papasakosime apie paprastą ir veiksmingą kovos su juo būdą.

Ar pelėsis vonioje pavojingas?

Juodasis pelėsis gali būti pavojingas, ypač tiems, kurie yra alergiški jam. Taip pat yra nedidelė tikimybė, kad jūsų vonios kambaryje yra toksiškas stachybotrys chartarum pelėsis, kuriam sunaikinti paprastai reikia profesionalų įsikišimo.

Kaip sužinoti, ar mano vonios kambaryje yra juodasis pelėsis?

Norėdami sužinoti, ar tai juodasis pelėsis, tiesiog pauostykite vonios kambarį. Juodasis pelėsis dušo zonose turi nepamirštamą pelėsio kvapą. Pelėsis prilimpa prie audinių, šampūno buteliukų dugno ir ant bet kokio stovinčio vandens. Šiose vietose pamatysite juodas arba rausvas dėmes, kurios rodo ankstyvą pelėsių augimą.

Prevencija – kaip sustabdyti pelėsio augimą duše?

Kad pelėsis neaugtų duše, stenkitės, kad drėgmės lygis būtų mažesnis nei 50 %. Paprastai tinkama oro kondicionavimo sistema arba ventiliatorius vonios kambaryje palaiko šį rekomenduojamą drėgmės lygį. Įsitikinkite, kad vonios kambaryje yra tinkama ventiliacija, o jei jos neturite, įrenkite ventiliatorių. Jei vonioje yra langas – laikykite jį pravirą. Jei galite, po maudynių dušo galvutę nuvalykite šluoste arba kempine.

Kas savaitę valykite vonios kambarį pasirinktu valikliu ir kartą per mėnesį naudokite priešgrybelinę priemonę. Jei jau turite pelėsį ir norite jo atsikratyti, reguliariai prižiūrėdami galite jį išnaikinti. Užpurškus acto ant vonios paviršių ir leidžiant jam išdžiūti, sunaikinamos pelėsių sporos ir užkertamas kelias joms augti.

Kaip pašalinti pelėsį iš dušo kabinos?.. Jums padės vatos gabaliukai

Nuostabi pagalba kovojant su pelėsiu vonioje gali būti vatos diskeliai, kuriais kasdien valotės makiažą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sudrėkinti keletą šių diskelių stipriu balikliu. Tada išdėliokite juos pelėsio paveiktose vietose ir palikite per naktį. Ryte paimkite šveitimo šepetėlį ir, paėmę vatos diskelius, nušveiskite pelėsio paveiktas vietas. Pelėsio neliks nė kvapo!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

10 ženklų, kad jūsų telefonas buvo nulaužtas. Kaip tai patikrinti dabar!

Išmanieji telefonai gali viską – nuo bankinių operacijų iki vaizdo skambučių ar išmaniųjų namų valdymo. Tačiau toks priklausymas nuo įrenginio gali atsigręžti prieš jus,...

Dirbtinis intelektas pakeis žmones: kas gali likti darbo iki 2030 metų

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai keičia pasaulį ir perrašo daugelio profesijų ateitį. Vis daugiau įmonių investuoja į procesų automatizavimą, siekdamos efektyvumo ir konkurencinio pranašumo, tačiau...
---