Kaip manote, kas turėtų įsigyti šunį? Tikriausiai į šį klausimą galima atsakyti labai įvairiai.
Nuomonės gali išsiskirti. Tačiau šiems žmonėms vis tiek verta jį įsigyti:
- Tiems, kurie nori apsaugoti savo namus ir artimuosius.
- Žmonėms, kurie nori išlikti sveiki ir kuriems reikia ilgiau būti lauke.
- Kurie pasigenda gyvos būtybės šalia savęs ramiomis valandomis.
- Tiems, kurie jau užaugino vaikus, bet vis dar turi poreikį kuo nors rūpintis.
- Žmonėms, kurie myli gyvūnus ir nori, kad jų meilė būtų abipusė.
Visi, kurie nuoširdžiai myli gyvūnus ir turi jiems daug laiko, būtinai turėtų įsigyti šuniuką!
Kaip teisingai auginti savo šuniuką
Ekspertai teigia, kad vienas svarbiausių šuniuko auginimo ypatumų yra jo šeimininko meilė gyvūnams. Juk būtent meilė yra priežastis, pateisinanti jūsų šuniui skiriamą laiką ir pinigus, taip pat fizines ir emocines pastangas. Be jokios meilės šuo gali greitai nusibosti ir net tapti našta.
Tačiau meilės nepakanka! Norint tinkamai auginti šuniuką, reikia daugiau žinių, kantrybės, ryžto ir užsispyrimo. Turėsite būti kantrūs ir mokyti šuniuką, ugdyti jam reikalingus įgūdžius.
Taip pat turėsite juo rūpintis, maitinti, švarinti, išvesti pasivaikščioti ir išvalyti po jo paliktą netvarką (nes juk mažylis dar nemoka teisingai pats tvarkytis). Be to, turite būti pasiruošę įvairiems nesklandumams, pavyzdžiui, ligoms, subraižytoms sienoms, netvarkingoms sofoms ir kėdėms.
Kaip tinkamai auklėti šuniuką
Kad užaugintumėte sveiką šunį ir išauklėtumėte savo šuniuką geru draugu, turite suteikti jam geriausias gyvenimo ir tinkamo tobulėjimo sąlygas. Tai apima jam tinkamą būstą, kasdienę priežiūrą, visavertį maistą, pasivaikščiojimus ir žaidimus lauke.
Norėdami tinkamai auginti šuniuką, turite išmokti ramiai ir kantriai spręsti įvairius iškylančius iššūkius. Tada jums bus atlyginta ištikimybe, supratingumu ir niekada jums neabejingu draugu, kuris visada bus šalia jūsų.
Teisingas šuniuko auklėjimas prasideda nuo to, kad jis turi turėti tik vieną šeimininką. Šis principas pagrįstas natūraliu gyvūno instinktu paklusti gaujos vadui. Šeimininkas auklėja šuniuką, rūpinasi juo, palaiko švarą, maitina ir vedasi pasivaikščioti. Kiti šeimos nariai šias pareigas prisiima tik išimtiniais atvejais.
Šuniuko auginimas yra kantrybės reikalaujantis procesas. Tai kasdienis darbas. Šuniuko gyvenimo erdvę reikia pasiruošti iš anksto, dar prieš parsivežant jį namo. Kad nepadarytumėte daug visokių klaidų, prieš įsigydami šuniuką, perskaitykite specialią literatūrą arba kreipkitės į specialistus.
Veskite šuns vystymosi dienoraštį, kad galėtumėte stebėti savo šuns pažangą. Reguliariai registruokite tokius dalykus kaip svoris, ūgis, laikinų dantų dygimo ir nuolatinių dantų dygimo dienos. Taip pat labai svarbi jo mokymo ir švietimo pažanga. Kur nors pasižymėkite, kada buvo atliktas skiepijimas ir gydymas nuo kirmėlių ir parazitų.
Šuniuko auginimas – tai ne tik jo dresiravimas ir mokymas. Taip pat reikia jį tinkamai maitinti, nepamiršti reguliariai vedžioti ir iššukuoti.
Šuniuko auginimas prasideda nuo tos akimirkos, kai jis įžengia į jūsų namus. Stenkitės iš karto užmegzti su juo ryšį. Žingsnis po žingsnio ugdykite jo paklusnumą ir puoselėkite jo prisirišimą prie jūsų. Šis prieraišumas su laiku peraugs į tikrą meilę.
Šuniuko auginimas yra kasdienis ir laipsniškas procesas. Nereikalaukite iš jo atlikti kokių nors užduočių, kurios nėra jo galioje. Tačiau neturėtumėte leisti, kad blogas elgesys liktų nenubaustas. Tai reikia daryti ramiai, bet tvirtai pranešant jam apie nusižengimą. Tai galima padaryti pakeltu tonu arba, kraštutiniu atveju, mušant pavadėliu. Bausmė turėtų būti skiriama iš karto po nusikaltimo, kad jis suprastų, ko iš jo reikalaujama. Bausmė po tam tikro laiko yra beprasmė, nes jis nesupras, kas dėl ko buvo nubaustas.
Patarimai, kaip dresuoti šuniuką
- Šuniuko dresavimas prasideda nuo pat jo parsivežimo į namus.
- Visas šuniuko auklėjimas turėtų būti pagrįstas gerumu ir meile šuniukui.
- Bet kokiu atveju šuniuko dresavimas turėtų būti švelnus. Priešingu atveju gali nepavykti su juo užmegzti ryšio arba, dar blogiau, jis gali imti bijoti.
- Žaiskite su šuniuku tik su jo žaislais. Tam tinka kamuoliukai ir kiti guminiai žaislai.
- Neverskite šuniuko per prievartą dalyvauti treniruotėse. Pasirūpinkite, kad treniruotės nebūtų ilgos ir sudėtingos.
- Atsižvelkite į šuns asmenines savybes.
- Netaikykite šuniui žmogiškos logikos ar moralės.
- Pirmosiomis savaitėmis pradėkite šunį mokyti komandų, stenkitės tai daryti ramiose, nuošaliose bei tyliose vietose, kur jūs ir jūsų šuo galėsite pabūti vieni.
- Geras šuniuko dresavimas draudžia pašaliniams žmonėms (arba jūsų draugams) glostyti ar maitinti jūsų šuniuką. Jiems taip pat negalima leisti tyčiotis iš jūsų šuniuko. Įsitikinkite, kad jis su nepažįstamaisiais elgiasi neutraliai. Jis turėtų į juos reaguoti ramiai ir drąsiai.
- Nepritarkite šuniuko bandymams glaustytis ir žaisti su nepažįstamais žmonėmis, taip pat loti ant nepažįstamų žmonių, gyvūnų ar eismo dalyvių. Turėtumėte pabandyti tokiu atveju atitraukti šuniuko dėmesį ir tęsti pasivaikščiojimą.
- Laikykite šuniuką atokiau nuo kitos šeimos vaikų.
- Saugokite šuniuką nuo benamių šunų (infekcijos pavojus). Bendrauti su kitais šuniukais leiskite tik įsitikinus, kad jie yra sveiki.