Trečiadienis, 22 sausio, 2025

Naujausi

Kas gali nutikti jūsų kūnui, jei per daug sėdite?

Kartais norime tik ramiai praleisti dieną ir nepajudinti nė vieno raumenuko. Tačiau sėslus gyvenimo būdas gali sukelti rimtų problemų, tokių kaip širdies ligos ir diabetas. Tiesą sakant, per ilgas sėdėjimas ar gulėjimas yra rizikingesnis nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Todėl siūlome pasivaikščioti nors tarp svetainės ir virtuvės, ir paskaityti, kaip neaktyvus gyvenimas gali pabloginti esamas odos ligas ir sukelti venų varikozę.

Buvo atlikta daugybė mokslinių tyrimų, kad surasti mažai žinomus neaktyvaus gyvenimo būdo pavojus ir paskatinti visus žmones kuo daugiau judėti ir sportuoti.

  1. Sėdimas darbas padidina hormoninių spuogų tikimybę

Pats didžiausias neaktyvaus gyvenimo padarinys yra svorio padidėjimas. O vienas iš svorio augimo padarinių yra tas, kad jis sukelia specifinių odos problemų. Iš pradžių nutukimas neigiamai paveikia odos apsauginius sluoksnius ir dėl to oda tampa gerokai sausesnė. Be to, žmogus dėl to ima daugiau prakaituoti, todėl užsikemša poros ir atsiranda spuogų sukeltas odos uždegimas.

  1. Nejudrumas gali susilpninti kaulus

Raumenys ir kaulai yra gyvi audiniai, kurie stiprėja, kai yra mankštinami. Reguliariai sportuojančių žmonių kaulai būna stipresni ir tankesni nei tų, kurie nesportuoja. Taigi, kai žmogus ilgai neaktyviai sėdi, jis rizikuoja susilpninti savo kaulus ir pakenkti jų tankiui.

  1. Mažas aktyvumas gali pabloginti esamas odos ligas

Jei išbandėte visus įmanomus spuogų gydymo būdus, o problema vis dar nebuvo išspręsta, metas pasidomėti problemos priežastimi. Tai gali sukelti trintis ir spaudimas į odą. Ši aknė atsiranda, kai oda nuolat patiria tokią apkrovą, pavyzdžiui, per ilgai sėdint tam tikrose padėtyse. Neretai aknė atsiranda dėl neaktyvaus gyvenimo būdo, kai didžiąją dienos dalį praleidžiame sėdint.

  1. Sėslus gyvenimo būdas gali sukelti celiulitą

Šiandien dauguma biuro darbuotojų didžiąją laiko dalį praleidžia sėdėdami ir dirbdami kompiuteriu. Toks neaktyvus gyvenimo būdas gali sukelti vandens kaupimąsi organizme. Kai kurie mokslininkai mano, kad ilgai sėdint sutrinka kraujotaka ir atsiranda celiulitą sukeliančių pokyčių.

  1. Pasyvus nejudrumas gali sukelti venų varikozę

Kai vaikštome, blauzdos raumenys susitraukinėja, lankstosi ir spaudžia pagrindines blauzdos kraujagysles. Kiekvienas žingsnis tarsi sukelia siurblio efektą, kuris padeda kraujotakai, geresnei kraujo cirkuliacijai iš venų į širdį. Taigi, ilgai sėdint sutrinka kraujotaka, o tai pasireiškia venų varikoze.

Kaip jūs apibrėžtumėte aktyvų gyvenimo būdą? Kokių paprastų pokyčių patartumėte imtis kovojant su sėsliu gyvenimo būdu?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---