Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Ką galima ir ko negalima daryti glostant šunį?

Yra keturkojų draugų, kurie visą laiką norėtų būti šalia savo globėjo, o būti glostomiems jiems patinka labiausiai. Tačiau ne visi augintiniai yra vienodi. Būna atvejų, kai glostyti šunį nedera. Ekspertai pasidalino aktualia informacija.

Trumpas glostymo vadovas

Mums, žmonėms, prisilietimas yra nepaprastai svarbus. Nenuostabu, kad mes nesąmoningai mokome savo šunis fizinio intymumo. Kol šie dar visai maži, savo keturkojus apkabiname, leidžiame miegoti savo lovoje, o esant galimai grėsmei paimame ant rankų.

Dauguma šunų išmoksta liesti šeimininkus, mėgsta būti glostomi. Fizinis kontaktas padeda sustiprinti ryšį tarp gyvūno ir žmogaus. Tačiau yra šunų, kurie nemėgsta būti glostomi. Kai kurie iš jų leidžia glamones tik savo globėjui. Kaip šuo suvokia prisilietimą, priklauso ir nuo prisilietimo formos. Jei norite nuraminti savo augintinį, paglostykite jį švelniai perbraukdami ranka per šoną ar nugarą.

Savo ruožtu jis gaus žvalumo užtaisą nuo greitų ir energingų prisilietimų, taip pat nuo stuburo paglostymo. Mokymasis tinkamai glostyti šunį yra labai svarbus. Mokslininkai tvirtina, kad pakanka pusvalandžio glostymo ir žaidimo su savo augintiniu, kad padidėtų oksitocino, vadinamo laimės hormonu, išsiskyrimas.

Kita vertus, šuns glostymas ir kasymas teigiamai veikia žmogaus streso hormono kortizolio kiekį. Nenuostabu, kad kartais nejučiomis ištiesiame ranką keturkojui, nesusimąstydami, ar jis nori būti paglostytas.

Komforto zonos – paglostykite mane čia

Šunys mėgsta, kai glostome kaklą ir krūtinę. Daugelis jų taip pat mielai duoda pakasyti pilvą ir vidinę šlaunų dalį. Jiems labai patinka būti glostomiems prie uodegos pagrindo.

Šią glamonę galima derinti su švelniu stuburo masažu. Tarp šunų šeimininkų vis labiau populiarėja vadinamasis sensorinis masažas, mažinantis augintinių įtampą ir stiprinantis ryšį tarp gyvūnų ir žmonių.

Žinojimas, kur glostyti savo šunį, bus labai naudingas jums ir jūsų augintiniui. Žinosite ne tik kaip paliesti gyvūną, kad jį nuramintumėte, bet ir kokie prisilietimai skatina šuns aktyvumą.

Ne mažiau svarbios yra aplinkybės, kuriomis norima paglostyti gyvūną. Svarbus pirmasis kontaktas su augintiniu. Net jei jūsų šuns dresuotojas skatina jį paglostyti, reikia atsiminti keletą svarbių taisyklių.

Venkite tiesioginio akių kontakto – atsisėskite šonu šalia šuns. Tai paskatins šunį prieiti arčiau. Leiskite šuniui jus pauostyti, supažindinti su jūsų kvapu. Tada galite prieiti prie šuns. Tačiau atminkite, kad negalite to daryti greitai ir nervingai. Jei turite skanėstą, galite pasidėti jį ant nugaros ir perduoti savo augintiniui. Dėl to jis išreikš pasitikėjimą ir galbūt leis jums suartėti.

Nedarykite staigių judesių, stebėkite šuns elgesį. Jei šuo pradeda atsitraukti, nespauskite jo. Gyvūnas nėra minkštas žaislas, šiuo metu jo geriau neglostyti.

Glostyti šuniui galvą yra tvirtas NE!

Yra ne tik vietų, kur šuo mėgsta būti glostomas. Taip pat yra sričių, kurių geriausia nepaliesti be rimtos priežasties. Negalima glostyti augintinio uodegos ir letenų. Tai sukelia gyvūnui diskomfortą ir stresą. Glostyti šuniui galvą taip pat yra bloga mintis.

Susilaikykite nuo apkabinimų ir glostymo savo augintiniui per galvą. Ir nors jums tai yra meilės išraiška ir noras apdovanoti gyvūną, labiau tikėtina, kad jis tai priims kaip bausmę. Jei jūsų namuose yra vaikų, atkreipkite ypatingą dėmesį į jų elgesį su šunimi. Kūdikiai mėgsta glaustytis ir dažnai tai daro spontaniškai. Toks staigus vaiko gestas gali išgąsdinti keturkojį ir sukelti gynybinę reakciją.

Galbūt nustebsite sužinoję, kad neturėtumėte glostyti savo šuns letenų ar galvos, nes jūsų šuo leis jums jį liesti tose vietose neprieštaraudamas. Tačiau atminkite, kad šunys dažnai elgiasi su šeimos nariais savaip. Gyvūnas leidžia savo globėjams ar išrinktajam padaryti daugiau nei kitiems žmonėms.

Ir nors jam tai nepatinka, keturkojis sugeba priimti tam tikrus gestus iš „savo“ žmogaus. Tai nereiškia, kad jis leis taip jį glamonėti kitiems žmonėms – drąsiai pasakykite svečiams, kaip NE glostyti jūsų augintinį. Tai užtikrins jūsų komfortą ir saugumą.

Dabar palik mane ramybėje!

Yra atvejų, kai dauguma augintinių nori būti vieni. Kol šuo miega ar ilsisi, jo netrukdykite. Jūs taip pat, kaip ir jie, nemėgstate būti staiga pažadinti. O šunys, be nakties miego, dar miega iki kelių valandų per dieną. Jei tikrai norite suteikti savo augintiniui energijos, pirmiausia pakvieskite jį iš lovos ir leiskite pabusti.

Dubuo yra labai svarbus daiktas jūsų augintinio namuose. Kai jis valgo, nesiartinkite prie jo, o juo labiau nelieskite. Daugelis gyvūnų šioje situacijoje reaguoja agresyviai. Šunų šėrimas trunka neilgai, todėl palikite savo keturkojį draugą kelias minutes ramybėje.

Taip pat sergančiam šuniui reikia ramybės ir tylos. Nenustebkite, jei ji vengs jūsų draugijos. Gali atsitikti taip, kad jūsų augintinis ką nors susižeidė, bet tai nėra aiškiai matyti. Jei jis mėgsta būti glostomas kasdien ir staiga nervingai reaguoja į jūsų prisilietimą, nueikite pas veterinarą ir patikrinkite, ar tokio elgesio priežastis nėra liga ar trauma.

Įspėjimai

Kiekvienam šuniui, net ir didžiausiam glostymo mylėtojui, gali neužtekti kantrybės. Štai kodėl taip svarbu žinoti įspėjamuosius ženklus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad jie apima daugiau nei tik akivaizdžius signalus, tokius kaip piestu pasistoję plaukai, dantų rodymas ar urzgimas.

Verta atkreipti dėmesį į akimirkas, kai šuo fizinio kontakto metu laižo ausis, pradeda laižytis ir stipriai kvėpuoti. Tada ji nori pasakyti, kad situacija jį erzina. Įspėjamieji ženklai taip pat yra žiovulys, galvos pasukimas ir žvilgsnis į šalį.

Ne kiekvienas šuo mėgsta būti glostomas, ir mes niekada nežinome, kaip jis reaguos į mūsų norą paglostyti. Visada paklauskite augintinio savininko, ar galima prie jo prieiti. Išmokykite savo vaikus, kad svetimų šunų niekada negalima glostyti. Visiškai venkite kontakto su šunimi, kuris yra už tvoros ir kurio niekas nekontroliuoja. Nesiartinkite prie gyvūno, kurio nepažįstate.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Sėkmingiausias mėnuo 2025 metais kiekvienam Zodiako ženklui

Avinas — 2025 m. vasaris Jūsų sėkmingiausias mėnuo bus vasaris. Žvaigždės suteiks jums energijos įgyvendinti ambicingiausius planus, o kliūtys tarsi išnyks, palikdamos vietos sėkmei. Klausykitės...

Skalbiniai po skalbimo skleidžia nemalonų kvapą? Šis triukas padės iš karto ir nieko nekainuos!

Ar jums pažįstama situacija, kai ką tik išskalbtų skalbinių kvapas neprimena gaivumo, o verčiau kelia nusivylimą? Tai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis...
---