Sparčiai augant įvairių produktų bei paslaugų kainoms, didėja ir kiekvieno mūsų išlaidos. Ne paslaptis, jog didžioji mūsų dauguma išleidžia daugiau, nei norėtų – net ir tada, kai stengiamės sutaupyti ties vienu ar kitu pirkiniu.
Tad kaip suvaldyti vis didėjančias išlaidas? Finansų platformos Financer.com Lietuva atstovai sako, jog taupymas gali būti paprastas – pateikiame 5 patarimus, kurie padės sutaupyti kiekvienam.
-
Planuokite maistą.
Pirmas ir svarbiausias patarimas, kuris jums gali sutaupyti ir ne vieną šimtą eurų, yra šis – planuokite savo maistą.
Kalbinamų Financer pašnekovų teigimu, nors ir dažniausiai maisto (bei maisto pirkinių) planavimas Lietuvoje yra matomas kaip dvigubas darbas, neatnešantis daug naudos, tai yra visiška netiesa – ekspertų nuomone, maisto planavimas yra vienas veiksmingiausių būdų pažaboti savo išlaidas.
Tad apgalvokite savo patiekalus bei ko jiems reikia! Taip išvengsite maisto išmetimo bei nebūtinų pirkinių – sumažinsite suvartojamų pusfabrikačių, užkandžių kiekį.
Taip pat, prieš eidami į parduotuvę sudarykite sąrašą, bei pasistenkite apsipirkinėti kuo rečiau – platformos atstovai sako, jog apsipirkdamas tik kartą per savaitę, žmogus gali tikėtis sutaupyti net virš 30%, lyginant su asmenimi, kuris apsipirkinėja kas antra dieną.
-
Naudokitės dviračiu!
Smarkiai pabrangus degalams, mes transportui išleidžiame žymiai daugiau, nei norėtumėme. Būtent dėl to, jei tik yra galimybė, patariame mašiną palikti kieme, ir vietoj jos rinktis kitą transporto būdą – dviratį!
Iš tiesų, į darbą važinėdami dviračiu, jūs ne tik gerinsite savo sveikatą bei stiprėsite, bet ir sutaupysite. Tačiau kiek galima iš to sutaupyti?
Pašnekovai sako, jog vidutiniškai per mėnesį vien iki darbo ir atgal yra suvažinėjama apie 300km – tad dabartinėmis kuro kainomis, išlaidos važinėjimui į darbą gali siekti ir 80 eurų.
Tiesa, net jei su dviračiu važinėti į darbą negalite, patariame dažniau naudotis viešuoju transportu – Vilniuje neribotas mėnesinis bilietas kainuoja tik 29 eurus, kas yra žymiai mažiau, nei suma, kurią išleisite automobiliui.
-
Peržiūrėkite paslaugas.
Mes visi naudojamės įvairiomis paslaugomis – nuo žurnalo prenumeratos iki automobilio plovyklos abonemento. Tačiau ar jūs esate įsitikinę, jog visos paslaugos, už kurias mokate, jums yra būtinos?
Ekspertai pabrėžia, jog įvairios paslaugos neretai sudaro didžiąją nebūtinųjų išlaidų dalį. Pašnekovai pataria peržvelgti paslaugas, už kurias mokate mėnesinį mokestį – visai gali būti, jog dalis jų jums nėra reikalingos.
Įvertinkite savo spaudos prenumeratas, pokalbių planus, ,,netflix‘‘ abonementą ir panašiai – visai gali būti, jog dalies abonementų galite atsisakyti, o dalies planus paprasčiausiai pakeisti į pigesnius.
Pabaigai
Norint sutaupyti, iš pradžių reikia atrasti daromas finansines klaidas – tik stebėdami save išmoksite suvaldyti savo išlaidas. O išmokę save stebėti bei atsikratę nebūtinųjų išlaidų, turėsite daugiau pajamų toms išlaidoms, kurios jums tikrai yra svarbios. Sėkmės!