Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Nepraleiskite šio liepos mėnesio pomidorų purškimo: sveikas derlius garantuotas!

Net ir tada, kai pomidorų vaisiai jau būna užaugę, pomidorų krūmams vis dar reikia mūsų pagalbos ir priežiūros. Liepa yra labai svarbus mėnuo pomidorų derėjimui, ir būtent tada pomidorų krūmai tiesiogine to žodžio prasme dirba visu pajėgumu. Todėl nepraleiskite šio purškimo, kuris užtikrins gausų ir, svarbiausia, sveiką derlių!

Jį labai lengva atlikti laikantis šių patarimų ir tada geriausia iš karto tirpalą naudoti. Liepa – ne tik vaismedžių derėjimo metas, bet ir kenkėjų bei ligų klestėjimo metas. Jei nenorite, kad jie sunaikintų jūsų augalus, šie apsauginiai purškalai tiesiog gelbsti ir yra puiki prevencinė priemonė. Ligos gali pasireikšti ne tik lietingu oru, bet ir tokiu oru, kuris gali atrodyti palankus pomidorų augimui.

Jei ant pomidorų pastebėjote išdžiūvusių ir rudų dėmių, puvinio, grybelių ar voratinklinių erkučių, turite nedelsdami imtis veiksmų! Šis lapų apipurškimas ne tik padeda išvengti tokių problemų, bet ir padidina natūralų augalų atsparumą. Nuo birželio pabaigos iki sezono pabaigos pomidorų krūmus reikėtų reguliariai purkšti, ypač nuo pomidorų miltligės. Tam tinka įvairūs priešgrybeliniai preparatai.

S.O.S. sprendimas esant pirmiesiems simptomams

Vandenilio peroksidas

Naudokite 2-3 valgomuosius šaukštus vandenilio peroksido ir praskieskite jį 1 litru vandens. Gerai išmaišykite ir ankstyvą pavakarę purkštuvu išpurkškite augalo lapus.

Mielės

Šiam purškimui galite naudoti 10 g sausų mielių arba vieną šviežių mielių kubelį. Sumaišykite šią medžiagą su 10 litrų šilto vandens ir prieš purkšdami palikite 24 valandas pastovėti. Praėjus šiam laikui, galite purkšti lapus. Visada purkškite vakare, kad išvengtumėte saulės nudegimo.

Šios atsargumo priemonės padės apriboti jau atsiradusias grybelines ligas, tačiau visiškai jų nesustabdys. Jei liga ant augalų pasirodo tuo metu, kai pomidorai jau beveik prinokę, ji neturėtų jų smarkiai paveikti ir augalas gali išgyventi iki sezono pabaigos.

Tokio augalo vaisius galima valgyti, jei jie nėra smarkiai pažeisti, tačiau, norėdami būti saugūs, nenaudokite jų marinavimui, nes šiam tikslui patartina rinktis geriausios kokybės vaisius. Tačiau jei liga pasireiškia anksti, t. y. kai jau prasideda žydėjimas ar vaisių mezgimas, būtina naudoti veiksmingus apsaugančius purškalus, nes priešingu atveju galite prarasti visą derlių. Be to, pirktinius purškalus visada reikėtų naudoti vakare, kai jie neturėtų neigiamo poveikio bitėms.

Pavyzdžiui, prieš amarus galite naudoti ekologišką česnakų purškalą, kuris taip pat veiksmingas prieš erkutes ir amarus.

Česnakų purškalas

Ar žinojote, kad česnakuose yra antimikrobinių medžiagų, kurios padeda išvengti pavojingų ligų atsiradimo ir plitimo ant lapų? Be to, jo kvapas atbaido kenksmingus vabzdžius, todėl jis pagrįstai priskiriamas prie veiksmingų natūralių insekticidų, ypač efektyviai kovojančių su lapgraužiais, erkutėmis ir skruzdėlėmis.

Pasak patyrusių sodininkų, šis česnakų tirpalas ne tik apsaugo daigus, bet ir stiprina augalų imunitetą.

Jums reikės:

  • 3 vidutinio dydžio česnako skiltelių
  • 0,5 l vandens

Procedūros eiga:

Česnaką supjaustykite mažais gabalėliais arba sutrinkite.

Supilkite jį į vandenį, išmaišykite ir padėkite indą 2-3 dienoms į vėsią vietą, geriausiai į šaldytuvą.

Perkoškite užpilą per smulkų sietelį ir supilkite mišinį į purkštuvą.

Atminkite, kad kenkėjų ir ligų atveju svarbiausia yra prevencija.

Todėl reguliariai tikrinkite augalus savo darže.

Sėkmės!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---