Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Kaip išsiskirti su žmogumi, kuris jūsų nemyli?

Mylėti žmogų, kuris negali jūsų mylėti taip pat, yra vienas beviltiškiausių jausmų pasaulyje…

Taip gyventi yra labai nemalonu, nes jūs negalite kontroliuoti savo gyvenimo. Todėl turite imtis gijimo proceso…

1 ŽINGSNIS

  1. Duokite laiko savo liūdesiui.

Leiskite sau laiko pasielvartauti. Kai jūsų meilė neatsako abipuse meile, tai skaudu. Kad tai įveiktumėte, turite leisti sau kurį laiką paliūdėti dėl patirtos skriaudos ir praleistos galimybės. Nėra nieko blogo pasiduoti sielvartui, jei tik neužsisklendžiate toje būsenoje per daug ilgai. Tiesą sakant, liūdėti ir neslopinti emocijų yra sveikiau.

Jei galite, šiek tiek atsitraukite nuo visko, kas užpildo jūsų gyvenimą, ir atsiduokite nuoširdžiam liūdesiui. Tai padės sukurti gydančią aplinką, kurioje galėsite susidoroti su sielvartu. Pavyzdžiui, kai pirmą kartą supratote (arba jums buvo pasakyta), kad šis žmogus niekada nepalaikys jūsų abipusiškų jausmų, jums nuo to laiko reikia šiek tiek laiko pabūti vieniems su savo mintimis, net jei tai tik įprastas 15 minučių pasivaikščiojimas keliaujant iš darbo.

Tačiau nepulkite į neviltį. Jei jau kelias savaites nesate išėję iš namų, nesiprausę ir dėvite tą patį nudėvėtą megztinį, kurį turėjote sudeginti, vadinasi, peržengėte sveiko proto ribas. Liūdesys yra natūralus dalykas, bet jei nesistengsite vėl susitelkti į savo tolesnį gyvenimą, nuolat galvosite apie tą žmogų ir jausitės kankinami šios nelaimingos meilės.

  1. Laikykitės atokiau nuo to asmens.

Reikia sukurti erdvę aplink save, kad galėtumėte liūdėti, o paskui tęsti savo gyvenimą. Taip elgtis galima ir tada, jei to žmogaus nėra jūsų gyvenime. Neprivalote visiškai išbraukti iš savo gyvenimo meilės, tačiau turite padaryti pertrauką.

Jei žmogus, kurį bandote pamiršti, yra tas, kuriuo ilgą laiką pasitikėjote ir į kurį galėjote kreiptis emocinės paramos, susiraskite kitą draugą, kuris atliktų šį vaidmenį. Paklauskite draugo, ar galėsite tikėtis jo pagalbos, kai norėsite pasikalbėti su asmeniu, nuo kurio dabar bandote pabėgti.

Pašalinkite tą asmenį iš socialinių tinklų arba bent jau paslėpkite jo įrašus, ištrinkite numerį iš mobiliojo telefono adresų knygelės, kad nekiltų pagunda vėl su juo susisiekti. Juk jūs nenorite, kad kažkas jums nuolat primintų apie jį ar ją ir tai, ką jums tai reiškia. Kitu atveju, jums bus sunkiau išlaikyti reikalingą atstumą.

Galbūt net kalbėsite ir sakysite ką nors panašaus į tai: „Žinau, kad nemyli manęs taip stipriai, kaip norėčiau. Bet man tikrai reikia šiek tiek erdvės, kad susitaikyčiau su savo jausmais.“ Jei tai geras žmogus, gausite norimą erdvę, net jei ji ar jis bus šiek tiek įskaudinta (-as) dėl atstumo tarp jūsų.

<a style=horoskopas" width="1000" height="750" />

  1. Supraskite, kad dėl to jausitės daug geriau.

Kad ir koks nuostabus žmogus jis ar ji būtų, geriau nemylėti žmogaus, kuris jūsų nemyli. Be to, meilė yra akla trūkumams. Kai nustosite mylėti žmogų, galite pastebėti priežastis, dėl kurių jūsų santykiai nebūtų susiklostę taip, kaip susiklostė.

Sudarykite to asmens trūkumų sąrašą. Nereikia į tai žiūrėti su pykčiu, tačiau kiekviename žmoguje tikrai yra dalykų, kurie jus erzina. Galbūt, šis žmogus mėgsta dėvėti visiškai jums nepriimtiną aprangą? Nemandagiai elgiasi su aptarnaujančiu personalu? Mėgsta pasakoti siaubingai nejuokingus anekdotus? Jei sunku sudaryti sąrašą, kreipkitės pagalbos į patikimą savo draugą.

Taip pat paieškokite savybių, kurios apsunkintų jūsų santykius, jei jausmai nėra abipusiai. Pavyzdžiui: galbūt dėl itin didelio socialinio nerimo šis žmogus niekada negalės suteikti jums pasitikėjimo ir paramos, kurios jums reikia šiuose santykiuose.

  1. Nekaltinkite jo ar jos.

Lygiai taip pat, kaip negalite kontroliuoti savo meilės, šis asmuo taip pat negali kontroliuoti, to, kaip jis jaučiasi. Jei pradėsite kaltinti šį asmenį, kad jūs tik draugaujate arba kad jis neatsako abipusiu atsaku, tik pabloginsite savo padėtį. Dėl to jūsų nesėkmingas pasimatymas atrodys taip, tarsi, ačiū Dievui, kad jis ar ji išvengė likimo būti su jumis.

Ir, svarbiausia, nerašykite ilgų pasisakymų apie tai, kokia vertinga pora esate ir kad jūsų partneris turi blogą skonį, jei nepamatė, koks jūs iš tiesų esate deimantas. Atvirai kalbant, jei taip reaguojate į esamą situaciją, tuomet tas asmuo tikriausiai pelnytai nejaučia jums atsakomųjų jausmų.

Galite liūdėti, kad jūsų meilė nėra abipusė, ir tuo pačiu metu nepaversti visko kaltinimų žaidimu. Jei jūsų draugai pradės kaltinti šį asmenį, kad jis neatsako į jūsų jausmus, padėkokite jiems už palaikymą, bet pasakykite: „Nesąžininga kaltinti žmogų dėl to, ko jis negali kontroliuoti. Geriau sutelkime dėmesį į tai, kaip galiu aš tai įveikti.“

  1. Atsikratykite įsimintinų dovanų.

Gali būti, kad verksite ar graudinsitės dėl to, kad jums teks tai padaryti, tačiau tai yra svarbus gijimo proceso žingsnis. Visi šie priminimai gali apsunkinti jūsų tolesnį gyvenimą, o juk jūs to nenorite! Nereikėtų kurti ritualinio laužo iš atminimo daiktų ar siųsti juos atgal mylimam žmogui su rašteliu „Ačiū tau už tai“.

Peržiūrėdami vieną daiktą po kito, pagalvokite, kokie prisiminimai jums su juo asocijuojasi. Įsivaizduokite, kad visus atsiminimus sudedate į balioną. Atsikratę šių daiktų įsivaizduokite, kad atminties balionas buvo nupūstas ir kartu nusinešė prisiminimus, ir daugiau niekada nebesugrįš.

Jei turite daug geros būklės daiktų, apsvarstykite galimybę parduoti juos internetu arba paaukoti benamių namams. Įsivaizduokite visus naujus prisiminimus, kuriuos jūsų per didelis megztinis, pliušinis meškiukas ar muzikos plokštelė suteiks naujam savininkui. Tegul šios asociacijos dabar simbolizuoja jūsų gyvenime vykstančius pokyčius.

2 ŽINGSNIS

  1. Venkite prisiminimų.

Sunku išgydyti meilę be atsako, jei nuolat prisimenate kitą asmenį. Neieškokite dainos, kuri jums primintų jį ar ją, arba tą nuostabų laiką, kurį praleidote kartu.

Atminties dirgiklis gali būti bet kas. Tai gali būti jo Facebook puslapis, melodija, kurios kartu klausėtės. Tai gali būti net obuolių pyrago kvapas (pavyzdžiui, kartą jis ar ji jums iškepė obuolių pyragą kaip staigmeną).

Jei netikėtai susiduriate su tokiu dirgikliu, verta apie jį žinoti ir stengtis judėti priešinga kryptimi. Nesigilinkite į jausmus, kuriuos tai sukelia. Pavyzdžiui, jei tai daina per radiją, išjunkite radiją arba pakeiskite radijo stotį. Kai jaučiatės liūdni ir nuliūdę, pereikite prie ko nors pozityvaus ar neutralaus (pagalvokite, ką valgysite pietums arba kokia kelionė jūsų laukia).

Atminkite, kad priminimų negalėsite amžinai išvengti. Tiesiog turite norėti, kad gijimo procesas būtų lengvesnis, o nuolatiniai priminimai jį tik apsunkina.

  1. Pasikalbėkite su kuo nors apie tai.

Emocinius ir sunkius gijimo proceso momentus geriau aptarti su specialistu. Jei įsikibsite šių emocijų, vėliau bus dar sunkiau tai padaryti. Raskite žmogų, su kuriuo galėtumėte pasikalbėti apie savo jausmus ir išgyvenimus.

Įsitikinkite, kad tai yra žmogus, kuriuo pasitikite, arba profesionalas (psichologas, psichoterapeutas). Tai reiškia, kad jis nesistengs pagreitinti gijimo proceso, ypač jei tai ilgalaikių santykių nutraukimas.

Galite užrašyti savo jausmus ant popieriaus lapo, jei nenorite arba negalite kalbėtis su kitu asmeniu. Geriausia būtų, kad vesdami dienoraštį galėtumėte sekti savo gijimo procesą, o tai būtų įrodymas, kad atsikratyti meilės be atsako yra įmanoma.

  1. Venkite girtuokliauti ir skambinti ar rašyti SMS žinutes.

Tai rimta klaida, kuri vėliau sukelia neįtikėtinų nepatogumų. Girti kaltinimai, kad jūsų nemyli, arba ašaros apie tai, kaip jus įskaudino, yra patikimas būdas įtikinti partnerį, kad jis yra teisus dėl savo jausmų jums. Prieš išgerdami imkitės visų atsargumo priemonių, kad išvengtumėte dar didesnių nemalonumų.

Duokite savo telefoną draugui (pageidautina blaiviam) ir griežtai nurodykite, kad jis jums jo neduotų, nesvarbu, kokius pasiteisinimus sugalvotumėte ar kaip stipriai prašytumėte.

Ištrinkite to asmens numerį iš savo telefono. Taip išvengsite pagundos skambinti ar rašyti SMS žinutes, kai esate neblaivus.

  1. Sukoncentruokite savo dėmesį kitur.

Nors neįmanoma apie nieką negalvoti, reikia išsiblaškyti, kai tik mintys pradeda suktis apie svarbius santykių jausmus. Kiekvieną kartą, kai jie jus užvaldo, pereikite prie kitos veiklos, užsiėmimo ar darbo.

Paskambinkite draugui. Atsiverskite rankdarbių vadovą. Pažiūrėkite smagų filmą. Sukurkite ką nors. Užsiimkite sodininkyste. Atlikite keletą matematinių skaičiavimų. Suraskite ką nors, kas padėtų atitraukti jūsų mintis nuo to žmogaus pakankamai ilgam laikui. Kuo labiau priprasite apie jį negalvoti, tuo lengviau jums bus.

Nesistenkite priversti savęs negalvoti apie tą žmogų, nes taip tik dar dažniau apie jį galvosite.

Kai pastebėsite, kad šios mintys vėl jus užvaldo, nukreipkite dėmesį į ką nors kita.

Patogus triukas – skirti sau tam tikrą laiko tarpą pagalvoti apie mylimą žmogų. Ir kai tokios mintys šaus į galvą, pasakykite sau: „Ne dabar. Grįšiu pas tave vėliau.“ Pavyzdžiui, galite tam skirti valandą laiko dienos pradžioje. Per dieną atidėkite mintis apie tai vėlesniam laikui ir leiskite sau apie tai pagalvoti nustatytu laiku. Pasibaigus laikui grįžkite į įprastą savo gyvenimo ritmą.

  1. Nesugriaukite savo gijimo proceso..

Yra tam tikrų žodžių, kuriuos turėtumėte sau uždrausti sakyti. Tam tikri mąstymo modeliai trukdo gijimo procesui ir apsunkina judėjimą į priekį.

Nustokite sakyti: 1) negaliu be jo gyventi; 2) negaliu nustoti jo mylėti; 3) myliu šį žmogų labiau nei bet kurį kitą; 4) negaliu mylėti nieko kito; 5) nėra geresnio už šį žmogų; 6) jis yra žavus.

Priminkite sau, kad žmonės ir situacijos keičiasi. Tai, ką patiriate dabar, netruks visą likusį gyvenimą, ypač jei aktyviai dirbate siekdami pakeisti tokius jausmus.

  1. Pakeiskite savo kasdienybę.

Pakeiskite savo kasdienę rutiną. Tyrimų duomenimis, vienas iš geriausių būdų atsisakyti senų įpročių ir pakeisti juos naujais – pavyzdžiui, galite išvykti atostogauti ar net pakeisti maršrutą į darbą – tai yra padaryti ką nors naujo.

Jei negalite sau leisti visuotinių pokyčių, darykite mažus kasdienius pokyčius. Apsilankykite nebūtame mieste ar kaime. Šeštadienio vakarą nueikite į naują klubą. Prisijunkite prie naujos iniciatyvinės grupės. Užsiimkite nauju hobiu, pavyzdžiui, maisto gaminimu ar laipiojimu uolomis.

Stenkitės vengti pernelyg drastiškų veiksmų, nebent esate įsitikinę, kad norite tai daryti. Sunkiu gyvenimo laikotarpiu daugelis žmonių nusiskuta galvą arba pasidaro tatuiruotę. Geriau palaukti, kol pasijusite šiek tiek geriau, ir tik tada priimti sprendimą dėl tokių pokyčių.

  1. Atraskite save.

Buvote taip įsimylėję kitą žmogų, kad pamiršote, ką reiškia būti savimi. Gydymasis nuo meilės be atsako bus puikus metas nustatyti, kas slypi po jausmais kitam asmeniui.

Dirbkite ties savo asmeniniu tobulėjimu – tiek išoriniu, tiek vidiniu. Stenkitės įgyti gerą formą, gerai atrodyti, o tai padidins jūsų savivertę. Nustatykite sritis, kuriose reikia tobulėti. Pavyzdžiui, jei turite bendravimo sunkumų, galite juos išspręsti.

Ugdykite savyje tuos dalykus, kurie daro jus unikaliu žmogumi. Turbūt jūs praleidote tiek daug laiko, rūpindamiesi šiuo žmogumi, ir pamiršote svarbius savo asmenybės bruožus. Užsiimkite dalykais ir žmonėmis, kuriems neturėjote laiko, kol kovojote su meile be atsako.

3 žingsnis: Judėjimas pirmyn

  1. Pajuskite, kada esate pasiruošę judėti toliau.

Nėra nustatyto laiko, per kurį galima pasveikti nuo meilės be atsako. Visi juda skirtingu greičiu. Tačiau yra keletas ženklų, rodančių, kad esate pasiruošę judėti toliau.

Vienas iš tokių ženklų yra tai, kad pradedate pastebėti, kas vyksta su kitais žmonėmis. Sielvarto laikotarpiu esate linkę tapti šiek tiek egocentriški. Kai jaučiate susidomėjimą tuo, kas vyksta aplink jus, žinokite, kad esate teisingame gydymosi proceso kelyje.

Kiekvieną kartą, kai suskamba telefonas (ypač jei numeris jums nepažįstamas), jūs nebegalvojate, kad tai jūsų mylimas žmogus, staiga supratęs savo tikrosios meilės jums mastą.

Nustojote tapatintis su kiekvienos dainos ar filmo apie meilę be atsako herojumi. Tiesą sakant, pradėjote plėsti savo repertuarą, įtraukdami į jį dalykus, susijusius ne tik su meile ar meilės kančia.

Jūs nebefantazuojate apie tai, kaip jis supranta, vėl pamilsta jus ir krenta jums po kojomis su neišpasakytu kaltės jausmu.

  1. Venkite pakartotinio susirgimo.

Net jei jau esate pasirengę gyventi toliau, kartais, jei nesate atsargūs, galite vėl pasinerti į meilės karštinę. Tai tarsi per anksti išimti siūlus iš žaizdos. Ji gerai gyja, bet dar nėra pasirengusi intensyviai fizinei veiklai.

Jei vis dėlto pasikartos ligos simptomai, per daug nesijaudinkite! Jau įdėjote daug pastangų, kad išspręstumėte šią situaciją, ir tai atsipirks.

Nebendraukite su šiuo žmogumi ir neleiskite jam grįžti į jūsų gyvenimą, jei nesate tikri, kad tai nebus senų jausmų sugrįžimas.

Jei pastebėjote, kad pradedate išgyventi praeitį, stenkitės dėl to per daug nesijaudinti. Jau pakankamai sunkiai dirbote, kad visa tai įveiktumėte, ir jūsų darbas nenueis perniek. Sugrįžimų būna, ir jei nuspręsite iš karto pasiduoti, ilgainiui jums bus vėl labai sunku.

  1. Suteikite sau šiek tiek džiaugsmo.

Kuo daugiau linksminsitės, tuo lengviau įveiksite meilės be atsako kančias. Jei sėdėsite namie ir skendėsite savo nelaimėje, niekaip neišblaškysite ir neatstatysite savo smegenų. Išeikite ir ką nors nuveikite.

Darykite ką nors, kas jums iš tiesų teikia džiaugsmo, bet ko negalite daryti per dažnai. Po to, kai įveiksite stresą dėl meilės be atsako, pasimėgaukite gardžiu skanėstu. Sutaupykite pinigų trokštamoms atostogoms arba nusipirkite naują vaizdo žaidimą, kuris jus žavi.

Išeikite iš komforto zonos. Nauja veikla ir pomėgiai padės jums išeiti iš įprastos rutinos ribų, ir nebeturėsite asociacijų su asmeniu, kurį bandote paleisti iš savo minčių. Tai reiškia, kad būsite per daug užsiėmę išbandydami naujus dalykus, kad blaškytumėtės dėl žmogaus, kuris jūsų nemyli.

  1. Grįžkite į žaidimą.

Išeikite į miestą, susipažinkite su naujais žmonėmis ir priminkite sau, kaip nuostabu būti kažkieno susižavėjimo objektu. Jūsų pasitikėjimui savimi neabejotinai reikia gaivaus oro gurkšnio – be to, susipažinsite su naujais ir įdomiais žmonėmis. Tiesą sakant, kiekvieną kartą, kai kas nors bus geresnis už žmogų, dėl kurio liūdėjote – išvaizda, humoro jausmu, protu ar praktiškumu – atkreipkite į jį dėmesį. Taip galėsite pažvelgti į situaciją iš perspektyvos.

Nebūtinai turite ieškoti naujų santykių. Tiesiog mėgaukitės naujų žmonių buvimu, ir tai savaime galės būti puiki dovana.

Būkite labai atsargūs užpildydami laisvą partnerio vietą. Nors kartais tai ir yra tai, ką nurodė gydytojas, pakeitimas veikia tik tada, kai esate tam emociškai pasiruošę. Sąžiningai sau pasakykite, kad tai yra jūsų pasikeitimas. Ir sąžiningai su tuo žmogumi aptarkite, koks yra jo tuo metu vaidmuo. Neverskite šio naujo žmogaus kentėti dėl tokios pat neatlygintinos meilės, kaip kadaise kentėjote jūs.

  1. Nenusiminkite!

Nepasiduokite nevilčiai! Įveikti jausmus nėra lengva! Bet kokie jūsų žingsniai šia linkme turėtų būti sveikintini. Taip pat turėtumėte prisiminti, kad tai, jog šis asmuo neatsako tuo pačiu nereiškia, kad taip elgsis ir visi kiti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Sėkmingiausias mėnuo 2025 metais kiekvienam Zodiako ženklui

Avinas — 2025 m. vasaris Jūsų sėkmingiausias mėnuo bus vasaris. Žvaigždės suteiks jums energijos įgyvendinti ambicingiausius planus, o kliūtys tarsi išnyks, palikdamos vietos sėkmei. Klausykitės...

Skalbiniai po skalbimo skleidžia nemalonų kvapą? Šis triukas padės iš karto ir nieko nekainuos!

Ar jums pažįstama situacija, kai ką tik išskalbtų skalbinių kvapas neprimena gaivumo, o verčiau kelia nusivylimą? Tai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis...
---