Daugeliui vyrų ir moterų pirmoji santuoka būna nesėkminga. Taip yra todėl, kad dėl patirties stokos partneriai padaro daug klaidų, nuolat ginčijasi, kivirčijasi, o tai anksčiau ar vėliau priveda prie skyrybų.
Sudarydamas antrąją santuoką žmogus mano, jog viskas pasikeis, kad ši sąjunga tikrai bus sėkminga. Deja, vien šio nusiteikimo nepakanka. Svarbu, kad žmogus suprastų, kaip elgtis kritinėse situacijose, jog išsaugotų santuoką.
Pavyzdžiui, jis gali naudoti frazes, kurios suteiks antrą impulsą sąjungai su partneriu, užkirs kelią išsiskyrimui.
Esu pasiruošęs pasikeisti
Antroje santuokoje žmogus supranta, kad problemų negalima išspręsti išsiskyrus. Svarbu dirbti su šiais santykiais, su savimi, norėti keistis dėl savo partnerio tam, kad išsaugotumėte taiką ir santarvę savo poroje.
Ginčydamiesi su partneriu neturėtumėte jo kaltinti, bet pasakyti, kad esate pasirengę keistis ir siekti kompromiso. Tai neleis emocijoms užvaldyti ir sukelti tikro skandalo.
Mes kartu galime išsaugoti šeimą ir meilę
Po pirmos nesėkmingos santuokos žmogus supranta, kad jokios problemos neišsprendžia ultimatumai ir grasinimai partneriui.
Tiesa ta, kad parodžius neigiamas emocijas bus sunku santykiuose išlaikyti šilumą. Išsakyta frazė padės partneriams suartėti, nes jie turės veikti kartu, kad rastų išeitį.
Yra mano ir tavo pareigos
Pirmoje santuokoje žmogus nori parodyti sutuoktiniui savo jausmus, savo meilę. Kad tai pasiektų, jis gali prisiimti daugybę pareigų ir kruopščiai jas vykdyti. Dažniausiai dėl to sunkiai dirbantis partneris patiria didelį nuovargį.
Kita vertus, kitas šeimos narys mėgausis gyvenimu, poilsiu ir malonumais. Jam nereikia nieko keisti, nes jis yra laimingas, jam gerai taip kaip yra. Kad antroji santuoka tokia netaptų, verta pasikalbėti apie partnerio atsakomybes ir pareigas.
Jei abu šeimos nariai atliks savo vaidmenis, namuose bus ramu ir vyraus santarvė.
Reikia pasikalbėti
Jei jaučiamas apmaudas, žmogus gali tiesiog ignoruoti savo partnerį ir tylėti. Taip jis ar ji įsitraukia į negatyvius jausmus ir verčia partnerį taip pat jaustis.
Jei toks asmuo taip elgėsi pirmoje santuokoje, antroje santuokoje tikrai neturėtų taip elgtis. Nėra prasmės kaltinti partnerį, nes bet kuriuo atveju abu yra kalti dėl kivirčo.
Norėdamas pakeisti situaciją į gerąją pusę, asmuo turėtų pasiūlyti savo išrinktajam pasikalbėti ir aptarti tai, kas nutiko, naudodamas pirmiau minėtą banalią frazę. Tai vienintelis būdas greitai rasti išeitį iš padėties ir susitaikyti.
Pokalbį reikėtų kuriam laikui atidėti
Asmuo gali bandyti dalytis savo emocijomis su pirmuoju sutuoktiniu. Laikui bėgant jis įsitikins, kad ši strategija neveikia ir kad būtina save apriboti.
Deja, ne visi gali kontroliuoti savo emocijas, tačiau tai neturėtų būti priežastis nutraukti antrąją santuoką. Konflikto, emocinio santykių aiškinimosi atveju būtina pasakyti minėtą frazę, taip pasiūlant partneriui duoti vienas kitam laiko nusiraminti bei susivokti.
Taip bus išvengta skandalo, kurio pasekmės būtų pražūtingos.
Reikia apsikabinti
Taktilinis kontaktas gali nuraminti žmogų ir priartinti jį prie liečiančio asmens. Jei žmogus ne pirmą kartą susituokęs, jis puikiai žino, kad intymumą su partneriu galima pasiekti imantis iniciatyvos ir reguliariai jį apkabinant.
Kelios minutės apsikabinimų gali ir neišspręsti problemos, tačiau tai tikrai padės partneriams nustoti jausti vienas kitam neigiamas emocijas.
Šios frazės gali suteikti antrą šansą bet kuriai santuokai. Net ir tie, kurie jau prarado tikėjimą, kad kas nors gali išgelbėti jų santykius, gali pasinaudoti šiomis frazėmis ir atkurti savo santykius.