Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

5 patarimai, kaip nesunkiai atsikratyti į ausį patekusio vandens

Dažniausiai vanduo patenka į ausis po vandens procedūrų. Taip pat tai gali nutikti vonioje ar duše, ar plaukiojant baseine, upėje ar jūroje.

Daugeliu atvejų tai sukelia tik trumpalaikį diskomfortą, nes vanduo greitai išbėga iš ausies. Tačiau būna, jog taip ir nenutinka.

Jei tada nesiimsite neatidėliotinų priemonių, galite sulaukti ne pačių maloniausių pasekmių, įskaitant uždegimą, ausies būgnelio perforaciją, klausos sutrikimus ir net tokią pavojingą ligą kaip meningitą.

Kad viso to išvengtumėte, jums reikia kuo greičiau pabandyti atsikratyti į ausį įtekėjusio vandens. Yra keletas būdų, kuriuos galite suteikti sau ar savo artimajam prieš skubėdami pas gydytoją.

1. Fiziologinis metodas

Būtina atsigulti taip, kad ausis, į kurią pateko vanduo, būtų žemiau už kitą. Jei vanduo nėra pernelyg giliai, jis greičiausiai ištekės be papildomo įsikišimo.

2. Vakuumo metodas

Kad sukurtumėte vakuumą, pirmiausia turite smarkiai pirštu ar visu delnu uždengti ausį, tada pakreipti galvą ir staigiai ausį atidengti. Procedūrą galima pakartoti kelis kartus.

3. Nosies metodas

Tam tikra prasme tai irgi fiziologinis metodas, kurį labai paprasta atlikti. Pakanka giliai įkvėpti, tvirtai laikyti užspaudus nosį ir iškvėpti. Šiuo atveju neišvengiamai pajusite ausies spaudimą.

Kai kuriais atvejais tai padeda išspręsti vandens problemą ausies kanaluose.

4. Medvilninio tampono metodas

Taikant šį metodą, jums reikės sukti ilgą, nedidelio skersmens tamponą iš paprasčiausios medvilnės, tinkamos kiš į ausį (jokiu būdu nenaudokite higieninių tamponų).

Švelniai pasukite jį ausyje. Beje, jei į ausį pateko didelis vandens kiekis, procedūra turi būti pakartota.

5. Ausų lašai, turintys vazokonstriktorinį poveikį

Šis metodas gali būti taikomas tuo atveju, jei visi ankstesni metodai buvo neveiksmingi. Lašų poveikis plačiau atverti ausų kanalus ir taip palengvinti vandens pašalinimą iš ausies.

Tačiau kartais to net neprireikia, vanduo tiesiog teka per nosį.

Kada turėčiau apsilankyti pas gydytoją?

Jei pavyko pašalinti į ausį patekusį vandenį, paprastai nebereikia gydytojo pagalbos. Tačiau kelias dienas stebėkite savo būklę.

Jei pasireiškia tokie simptomai, kaip ausų skausmas, karščiavimas ir klausos sutrikimai, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---