Ką sodinant kopūstus dėti į duobutes, kad užaugtų didelės kopūstų galvos? Štai mano sodo kaimynės paslaptis!
Kopūstai laikomi ištvermingais augalais. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas augalas, įskaitant nereikliąsias cukinijas, jie mėgsta trąšas. Norėdami rudenį nuimti subrendusių, sveikų ir didelių kopūstų gūžių derlių, turite naudoti trąšas kopūstams.
Trąšos kopūstams
Norėdami pasirinkti tinkamas trąšas kopūstams, turite žinoti, kokio tipo dirvožemis vyrauja jūsų vietovėje. Kopūstai nemėgsta rūgščių ir molingų dirvų, o geriausiai auga derlingame priemolio dirvožemyje.
Sodinti reikia į gerai įšilusią dirvą. Net ankstyviausios veislės, kurios pakenčia pavasarines šalnas, geriausiai auga šiltoje dirvoje.
Kodėl sodinant kopūstus reikia kažko įberti į duobutę, kai kopūstai yra stipri ir ištverminga daržovė? Visų pirma, gali būti, kad jūsų dirvožemis rūgštus, o to kopūstai netoleruoja. Trąšos kopūstams padarys jūsų dirvą tinkamą jiems auginti.
Antra, ne kiekvienas daržas gali pasigirti derlingu juodžemiu. Taigi, tręšti tiesiog būtina, kad kopūstai gautų visų jiems reikalingų maistinių medžiagų. Trečia, po praėjusių metų sezono dirvoje vis dar gali būti likusių kenkėjų. Nuo jų taip pat gali apsaugoti trąšos ar pesticidai.
Ką dėti į duobutę sodinant kopūstus
Kopūstai mėgsta organines trąšas. Todėl sodinant reikėtų šių trąšų įdėti į kiekvieną duobutę. Turi būti dedama vienas valgomasis šaukštas suskaidyto humuso ir 2 šaukštai kalkių į kiekvieną duobutę, kad dirvožemis būtų nurūgštintas.
Į duobutę įbėrę humuso, jį užberkite maždaug 5 cm storio dirvožemio sluoksniu. Ir tik po to pasodinkite kopūstą. Ši procedūra būtina, kad šaknys nenudegtų.
Daržovių augintojai taip pat naudoja humatus. Tai lengvai prieinamas produktas. Gamintojai reikalingą naudoti kiekį nurodo ant pakuotės. Paprastai tai būna 1 valgomasis šaukštas. Be humatų, taip pat galima naudoti superfosfatą arba nitrofoską. Pakanka po pusės arbatinio šaukštelio vienų ar kitų trąšų vienai duobutei.
Pasodinę kopūstus palaistykite silpnu kalio permanganato tirpalu. Tai apsaugos augalą nuo diegavirtės (juodosios kojelės) ligos. Nepamirškite, kad kopūstams reikia daug drėgmės! Ypač naudojant organines trąšas.
Šiomis paslaptimis su manimi pasidalijo mano sodo kaimynė. Pripažįstu, kad daug ko nežinojau. Tačiau žiūrėdama į jos kopūstų derlių, tas galingas kopūstų gūžes ir vešlius lapus, nusprendžiau pasinaudoti jos patarimais.