Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Mano serbentai didesni už vynuoges. Tręšiu gegužę – o tada daliju uogas visiems

Serbentai – tai ne avietės, kurios įsišaknys ir augs, kur tik jas pasodinsi. Serbentas – kaprizingas ponulis. Ir jei norite, kad jis kasmet leistų jaunus ūglius ir duotų daug uogų, jiems reikia trąšų. Šiame straipsnyje papasakosime kaip tręšti serbentus gegužės mėnesy ar birželio pradžioje, norint kasmet nuimti gausų derlių.

Jei įvykdysite šią vieną iš svarbiausių sąlygų – nupjauti serbentus rudenį arba ankstyvą pavasarį, tada antrasis žingsnis kelyje į didelį derlių yra tręšimas.

Kaip tręšti serbentus gegužę

Serbentų krūmas yra ilgaamžis ir tinkamai prižiūrimas vienoje vietoje gali augti iki 20 metų. Paviršinis tręšimas yra vienas iš pagrindinių priežiūros komponentų, nes po krūmu esantis dirvožemis laikui bėgant išsenka. Tuo pačiu metu uogos tampa mažesnės, sumažėja derliaus tūris, krūmas neleidžia naujų ūglių, sensta ir miršta.

Nepraleiskite progos! Šiemet pavasaris vėlyvas, todėl tręšti tiks ir birželio pradžioje. Pirmąjį paviršinį tręšimą geriausia atlikti tada, kai pradeda aktyviai augti žali pumpurai. Tai reiškia, kad krūmo šaknys noriai renka maistines medžiagas. Paviršnis tręšimas gegužės mėnesį leis serbentams geriau išvystyti jau pradėjusius augti žalius pumpurus. Tai taip pat padės užauginti naujus jaunus ūglius, iš kurių derlių rinksime kitais sezonais.

Kaip paruošti trąšas serbentams

Norint paruošti trąšas, jums reikės vištų mėšlo, granuliuoto parduotuvėje arba natūralaus pavidalo iš vištidės. Proporcijos priklausys nuo naudojamo tipo.

Trąšai ruošti naudokite 10 l kibirą. Vištų mėšlo iš vištidės reikės 2,5 litrų. Užpildykite likusį 10 litrų kibiro tūrį vandeniu. Uždenkite kibirą dangčiu ir infuzuokite 5–6 dienas. Kartą per dieną maišykite infuziją, kad atsikratytumėte amoniako.

Granuliuotam vištų mėšlui reikės 1 litro ir 10 litrų nusistovėjusio vandens. Supilkite į kibirą ir maišykite, kol visiškai ištirps. Po 2 valandų gausite 10 litrų koncentrato.

Granuliuoto mėšlo privalumas yra tas, kad jame nėra amoniako pertekliaus. Medžiaga dideliais kiekiais gali sudeginti šaknų sistemą ir pakenkti augalui. Paviršinė trąša iš išgryninto kraiko nereikalauja ilgos infuzijos ir yra paruošta naudoti iš karto.

Norėdami tręšti serbentus, 0,5 litro paruošto koncentrato atskieskite 10 litrų švaraus vandens. Supilkite visą kiekį po vienu suaugusiu krūmu.

Svarbu! Jei jūsų vietovėje ilgą laiką nebuvo lietaus, o žemė spėjo išdžiūti, porą valandų prieš tręšimą palaistykite krūmą švariu vandeniu. Po to augalo šaknys geriau pasisavina maistines medžiagas.

Vištos mėšle gausu azoto. Ši medžiaga prisideda prie greito žaliosios masės augimo. Kraike taip pat yra fosforo ir kalio, kurie padidina šaknų augimą, kad visas krūmas būtų geriau aprūpinamas maistu.

Dabar jūs žinote, kaip tręšti serbentus jų atsigavimo po žiemos metu. Antrą tręšimą vištų mėšlu galima atlikti iš karto po žydėjimo per trumpą uogų formavimosi laikotarpį, nepraleiskite akimirkos. Linkime sėkmės ir gausos ant krūmų!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---