Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

6 klaidos, kurios neleidžia bijūnams žydėti

Iš karto nenorėjau sodinti bijūnų po svetainės langais. Kažkodėl man atrodė, kad rožės tą vietą labiau papuoš. Bet kai kaimyno kieme pamačiau šios gėlės spindesį, man suvirpėjo širdis. Nuėjau į parduotuvę ir pasiėmiau įvairių tipų ir atspalvių bijūnų. Spalvingus lūkesčius sugriovė atšiauri tikrovė. Dauguma augalų surengė boikotą. Tada paklausiau kaimyno, kodėl mano bijūnai nežydi.

Galimos kelios priežastys. Paaiškėjo, kad šis augalas yra gana išrankus. Jei jam kažkas nepatinka, neturėtumėte tikėtis gausaus žydėjimo. Kai kuriais atvejais gėlė visiškai atsisako išleisti pumpurus. Ką reikėtų daryti? Išsiaiškinkime tai kartu.

Priežiūros klaidos, dėl kurių bijūnai nežydi

Neteisinga vieta

Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą vietą gėlėms sodinti. Kadangi augalas yra daugiametis, jam skirtame plote turėtų būti patogu. Jei jis visą laiką bandys tik išgyventi, žydėjimui nebeliks jėgų.

Bijūnai yra termofiliniai augalai. Todėl juos reikia sodinti saulėtoje pusėje, daliniame pavėsyje. Tuo pačiu metu pasirinkta vieta turi būti apsaugota nuo vėjo. Nepamirškite apie dirvą, kuri taps pagrindiniu gėlės gyvybės šaltiniu. Bijūnai bus laimingi, jei bus pasodinti į šiek tiek šarminę dirvą su geru drenažu.

Stenkitės, kad augalas būtų atokiai nuo medžių ir krūmų. Jų šaknų sistema gali greitai išeikvoti dirvą, atimdama iš gėlės daugumą maistinių medžiagų. Taip pat bijūnų nesodinkite prie sienos (minimalus atstumas 1,5 m).

Neteisingai paruošta vieta

Sodinkite tik sveikus daigus su 2–4 atsinaujinančiais pumpurais, kurie išaugins naujus ūglius, ir keletu 5 cm ilgio šaknų gerai mitybai. Iškaskite didelę 60 x 60 cm duobę, apačioje suberkite drenažą ir užpilkite daigą derlingų žemių mišiniu. Žemės sluoksnis aplink bijūnus turi būti virš viršutinio sluoksnio 5–7 cm.

Maistinių medžiagų trūkumas

Kaip ir bet kurį kitą augalą, bijūnus reikia periodiškai tręšti. Tai geriausia padaryti pavasarį ir rudenį. Tačiau nepersistenkite, trąšų perteklius dar labiau paveiks žydėjimą.

Geri sodininkai iškart išberia azoto ir kalio trąšas, kai pasirodo jauni raudoni daigai. Kai tik ant šakų pastebėsite pumpurus, augalus pamaitinkite mineralinėmis arba organinėmis trąšomis. Iš anksto palaistykite gėles, dar geriau, jei lyja. Ir praėjus 2 savaitėms po žydėjimo, bijūnus pradžiuginkite kaliu ir fosforu. Be to, kas mėnesį purkškite krūmus kompleksinių mineralinių trąšų tirpalu.

Drėgmės trūkumas

Gėlę reikia reguliariai laistyti, tačiau tai turėtų būti daroma šiek tiek neįprastu būdu. Pasirodo, kad įsiurbimo šaknys yra ne pačiame pagrinde, o nedideliu atstumu nuo jo (20–40 cm). Pabandykite aplink augalą iškasti nedidelį griovelį ir įpilti vandens. Vienam krūmui prireiks apie 3-4 kibirų vandens.

Netinkamu laiku pašalinami pumpurai

Galite reguliuoti žydėjimą pašalindami pumpurų perteklių. Norint išgauti didesnius žiedus, reikia nupjauti šoninius darinius, kai jie yra žirnio dydžio. Bet tada pačių žiedų bus mažiau.

Jei to nepadarysite, pirmuosius porą metų jūsų krūmas gausiai žydės. Tačiau bėgant metams jis pradės nykti. Štai kodėl patyrę sodininkai rekomenduoja šiek tiek išvalyti krūmą, kad šis „nepersidirbtų“. Tada augalas turės pakankamai jėgų, kad džiugintų jus ryškiomis žiedų spalvomis ir tuo pačiu vystytų savo šaknų sistemą.

Kalbant apie bendrą krūmo genėjimą, jis turėtų būti atliekamas vėlyvą rudenį, kai augalas pereina į ramybės periodą. Taip pat nepamirškite, kad bijūnai nepakenčia daugiau nei trečdalio savo šakų praradimo žydėjimo laikotarpiu. Nudžiugę gėlės savininkai gali lengvai persistengti su nuskintų gėlių skaičiumi puokštei.

Ligų ir kenkėjų prevencija

Kaip ir kitus daržo bei sodo augalus, bijūnus gali užpulti kenkėjai ar įvairios ligos. Norėdami apsaugoti gėlę nuo šios nelaimės, atlikite prevenciją. Jei nepavyko apsaugoti augalo, kuo greičiau išspręskite problemą.

Dabar jūs žinote, kodėl bijūnai nežydi ir kaip su tuo kovoti. Tinkamai prižiūrint, krūmai bus pilni pumpurų, o jūsų kiemas nustebins jūsų kaimynus spalvų gausa. O kokios gėlės puošia jūsų kiemą ar sodą?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---