Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Stebuklingi milteliai jūsų sodui: apsaugos nuo pačių įvairiausių kenkėjų

Artėja sodininkystės sezonas ir kartu su skaniomis pačių užsiaugintomis daržovėmis atkeliaus ir kenkėjai, kurie augalų ir užaugintų vaisių taip pat norės paragauti. Šis straipsnis apie tai, kaip nuo šių kenkėjų apsisaugoti.

Diatomitinė žemė – tai į kreidą panašūs milteliai, kurie yra naudojami ne tik sode, bet ir medicinoje. Diatomitas yra natūralus absorbentas, susidedantis iš suakmenėjusių senovės dumblių – diatomų. Šie suakmenėję dumbliai yra malami, gryninami ir chemiškai neapdorojami, dėl ko išlieka visos jų naudingosios savybės.

Tai geriausias ir pilnai ekologiškas sprendimas apsaugoti savo sodą nuo nelaukiamų kenkėjų!

Kaip išsirinkti tinkamą žemę?

Yra keletas diatomitinės žemės rūšių. Ši medžiaga yra naudojama baseinams filtruoti, tačiau tokiu atveju žemė jau yra termiškai apdorota ir sodo reikmėms nebetinkama.

Tuo tarpu žemė, kurioje yra amorfinio silicio dioksido, įprastai yra naudojama žemės ūkio reikmėms. Tačiau kadangi diatomitas yra naudojamas ir maisto pramonėje – rinkitės šią rūšį, kadangi ji tikrai yra be jokių cheminių priedų, pesticidų ar kitokių kenksmingų priedų.

Pabarstykite miltelių aplink sodinukus

Diatomitinė žemė yra visiškai saugus būdas apsaugoti savo gėles, vaisius ar daržoves nuo kenkėjų. Kontaktas su šia medžiaga labai dehitratuoja, todėl vabzdžiai ir kitokie kenkėjai šio produkto vengia. Užteks pabarstyti šių miltelių aplink savo sodinukus, kad kenkėjai juos apeitų.

Tiesa, šie milteliai geriausiai veikia tik tada, kai yra sausa. Sušlapę milteliai laikinai praranda savo naudą, tačiau išdžiūvę vėl aktyviai apsaugo nuo kenkėjų.

Skruzdėlės

Skruzdės gamtai naudingos, tačiau žmonių sodams – tai gana didelis kenkėjas, todėl būtinai stebėkite skruzdžių populiaciją savo sode.

Skruzdės labai dažnai pastebimos kartu su amarais – šie du vabzdžiai puikiai sutaria. Skruzdėlės apsaugo amarus nuo plėšrūnų, tokių kaip boružėlės, o kaip atlygį gauna amarų išskyrų – lipčiaus.

Jei ant augalų pastebėjote amarų arba sode padaugėjo skruzdėlių – diatomitine žeme apibarstykite apkrėstus augalus ir taip pat skruzdėlynus.

Atsikratykite sraigių ir šliužų

Diatomitas taip pat rekomenduojamas kaip veiksminga priemonė nuo sraigių – tereikia aplink augalą padaryti nedidelį baltą apskritimą, ir sraigės prie augalo nebegalės prieiti.

Kompostas

Kompostas yra puikios natūralios trąšos tiek gėlynams, tiek daržovėms ar vaisiams. Ir nenuostabu, kad komposte dažnai pastebima įvairiausių kirminų – jie padeda apdoroti įvairias atliekas. Tačiau jei komposte vis dėlto pastebėjote kenkėjų – pabarstykite ten diatomitinės žemės, ir kenkėjai turėtų savaime išnykti.

Puikus priedas ir namų augalams

Diatomitinė žemė yra naudojama ir dirvožemiui vėdinti, trąšų fiksavimui palaikyti ir jų greitesniam ir efektyvesniam perdavimui į augalo šaknis.

Sodindami augalus ne tik atvirame lauke ar šiltnamyje, bet ir namuose, galite žemę sumaišyti su šiek tiek diatomitinės žemės – tai padidins oro cirkuliaciją ir dirvožemis turės geresnes drenažines savybes.

Apsauga nuo graužikų

Graužikai, taip pat kaip sraigės, skruzdėlės ar amarai, irgi gali stipriai pakenkti sodams. Graužikus dažniausiai atbaido citrina ar pipirmėtės, tačiau sumaišyti šiuos ingredientus su diatomitine žeme – daug veiksmingesnis ir patikimesnis sprendimas.

Jei šiuos miltelius sumaišysite su keliais lašas citrinos sulčių ar mėtinio eterinio aliejaus – turėsite puikų ginklą prieš graužikus.

Dėl to, kad diatomitinė žemė yra labai porėta, sulčių arba aliejaus kvapas bus stipresnis ir pasklis toliau. Be to, su žeme sumaišyta citrina ar aliejus daug ilgiau išlaikys savo kvapą.

Mašalai ir erkės

Diatomitine žeme galite apibarstyti ir tuos augalus, kuriuos puola mašalai – tai padės jų atsikratyti.

Tuo tarpu norėdami atsikratyti erkių savo sode – šios žemės pabarstykite pavėsingose vietose arba aukštesniuose medelynuose.

Miltligė

Diatomitinė žemė gali nugalėti pačius įvairiausius ir mažiausius kenkėjus – todėl būtinai atidžiai stebėkite savo sodo augalų būklę ir prireikus nieko nelaukę imkitės juos naikinti.

Diatomitinė žemė padeda ir nuo miltligės, kuri ant augalų pasireiškia baltomis, pilkšvomis arba rusvomis lyg miltai atrodančiomis apnašomis ant augalų. Kad šios ligos atsikratytumėte – apibarstykite pažeistą augalą diatomitinėmis žemėmis arba sumaišykite šią medžiagą su vandeniu ir naudokite kaip purškiklį.

Vaizdo įrašas apie diatomitinę žemę ir kaip ją naudoti:

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---