Pasidalinsime viena nedidele gudrybe, kuri užtikrins kur kas didesnį paprikų derlių. Pirmiausia turite nuspręsti, ar norėtumėte ankstyvo derliaus, ar tikrai didelio derliaus. Deja, turite pasirinkti tik vieną iš šių dviejų galimybių.
Jei norite ankstyvo derliaus, vasario mėnesį pasėkite ankstyvųjų veislių sėklas. Jei daigai pražys prieš sodinimą lauke, vienas krūmelis sunokins 3-5 dideles paprikas. Jei norite didesnio derliaus, nelaukite, kol paprikos ims žydėti, ir jas sodinkite lauke.
Žydėjimo metu augalas iš vegetatyvinės vystymosi stadijos (vegetatyvinių dalių – lapų, stiebų, šaknų formavimosi) pereina į generatyvinę – derėjimo tarpsnį. Tuo metu šaknų sistema nebesivysto, ir dėl nepakankamo maistinių medžiagų tiekimo derlius gali būti ne toks gausus. Sveikos šaknys – puikaus derliaus pagrindas.
Labai svarbu apskaičiuoti tinkamą sodinimo laiką, nes paprikos yra jautrios žemai temperatūrai.
Jei pirmieji paprikų žiedai pasirodo dar tada, kai paprika auga vazonėlyje, pirmuosius žiedus geriausia nuskinti.
Pirmąsias paprikas, užsimezgusias krūmo apačioje, geriausia nuskinti dar tada, kai jos dar nėra visiškai susiformavusios. Taip pat vertėtų reguliariai skinti sunokusias paprikas.
Jei sodinsite paprikas, kurių sėklas pasėjote vasario mėnesį, į duobutę sodinkite po 3-4 paprikų krūmelius.
Stebuklingos paprikų trąšos
Jums reikės:
- Granuliuoto vištų mėšlo
- Vandens
- 1 stiklinės tarkuotos kreidos
Granuliuotą arba džiovintą mėšlą suberkite į vandenį santykiu 1:10. Palikite pastovėti apie 12 valandų (jei naudosite šviežią arba džiovintą mėšlą, palikite 7-14 dienų fermentuotis plastikiniame inde).
Litrą paruošto mišinio atskieskite 10 l vandens, įberkite stiklinę tarkuotos kreidos ir išmaišykite.
Šios trąšos skatina paprikų augimą ir švelniai deoksiduoja dirvožemį. Kiekvienam augalui naudokite maždaug 1 l trąšų. Jei dirvožemis yra per rūgštus, pakartokite šią procedūrą po 7–10 dienų.
Šios trąšos užtikrins kur kas gausesnį paprikų derlių!
Vaizdo įrašo medžiaga: