Atsikratyti šliužų gali būti tikrai nelengva. Lietingomis dienomis kieme ir sode jų atsiranda tikrai nemažai, todėl dažnai kyla klausimas, kaip jų atsikratyti. Kai kurie sodininkai nusprendžia tiesiog surinkti ir sunaikinti šliužus, tačiau tam tenka sugaišti nemažai laiko, be to, tai ne visada yra pakankamai veiksminga. Būtent todėl norime su jumis pasidalinti keliais tikrai efektyviais šliužų atsikratymo būdais.
Didžiausias šliužų priešas yra sausra, todėl augalus geriausia laistyti ne vakare, o ryte, vandenį pilant prie pat šaknų.
Taip pat labai veiksminga naudoti medienos pelenus, kurie atbaidys šiuos kenkėjus.
Patyrę sodininkai pasidalijo įvairiais patarimais, kurie gali padėti kovoti su sraigėmis ir šliužais:
„Šliužų surinkimui naudoju alaus gaudyklę. Prie augalų pastatau dubenį su alumi – jis šliužus traukia tarsi magnetas. Tokius spąstus pakeičiu kas dvi dienas“.
„Šliužai nekenčia česnako kvapo, todėl naudoju atbaidančią priemonę. Į litrą vandens įdedu keturias česnako skilteles, paverdu 5 minutes ir supilu į purkštuvą. Šiuo tirpalu išpurškiu sodo augalus“.
„Pavasarį pasodinau pomidorus, kuriuos ėmė pulti šliužai. Kaimynas man patarė pabarstyti kavos tirščių aplink pomidorus, ir šliužai mano šiltnamyje daugiau nebesirodė“.
„Aplink augalus pabarstykite stambiagrūdės druskos, sumaišytos su cigarečių pelenais. Šliužai prie pasėlių tikrai nesiartins“.
„Sutrinu kiaušinių lukštus ir sumaišau su kavos tirščiais. Šliužai prie mano augalų nebesiartina“.
„Auginu Indijos bėgikes antis. Jos sulesa visus šliužus!”
„Mano kaimynas savo šiltnamyje užkasa tamsaus alaus butelį, į kurį sukrenta visi šliužai. Šliužus labai vilioja alaus kvapas, todėl tai padeda paprasčiau sugaudyti kenkėjus.“
„Aš naudoju kukurūzų miltus su soda. Tai padeda išvengti šliužų atakos.“
Taigi, kovos su šliužais būdų yra ne taip ir mažai. Išbandykite šias priemones!