Braškės yra ne tik skanios, bet ir labai naudingos. Jas galima valgyti vienas, taip pat jos puikiai tinka desertų gardinimui, uogienių gamybai, ir t.t.
Pirmosios braškės dažniausiai pasirodo pavasarį. Jei norite, kad jų derlius būtų net keturis kartus didesnis, siūlome pasinaudoti žemiau pateiktais patarimais.
Mulčiavimas
Jei norite padidinti derlių, braškes būtina mulčiuoti. Priklausomai nuo pasirinkto mulčiaus, mulčiavimas gali padėti atsikratyti piktžolių, reguliuoti dirvos temperatūrą ir drėgmę, ir t.t.
Senų lapų pašalinimas
Pašalinkite senus braškių lapus, nes tai padės palaikyti pakankamai spartų braškių augimą, be to, seni lapai gali užkrėsti braškes įvairiais kenkėjais ar grybelinėmis ligomis. Nuėmus derlių braškes būtina genėti.
Vitaminų bomba braškėms
Šias trąšas rekomenduojama naudoti balandžio-gegužės mėnesiais.
Jums reikės:
- 50 g šviežių mielių
- 1 litro karšto vandens
- 1 valgomojo šaukšto cukraus
Į litrą karšto vandens įberkite cukraus ir mielių. Palikite parą pastovėti. Atskieskite vandeniu (santykiu 1:5). Gautu mišiniu laistykite braškių krūmelius (kiekvienam jų turėtų tekti 0,5 l šio tirpalo).
Jei neturite šviežių mielių, galite naudoti arbatinį šaukštelį džiovintų mielių.
Skaniausių braškių veislės
„Delikatess“ – šios veislės braškės gali būti auginamos pakabinamuose vazonuose ir krepšeliuose. Svarbu pasirūpinti, kad žemė visada būtų tolygiai drėgna, nes priešingu atveju augalai gali nustoti augti. Taip pat būtina pasirūpinti kokybiška dirva ir trąšomis. Šios veislės braškes rekomenduojama sodinti pavasarį. Derliaus galima tikėtis gegužės-rugsėjo mėnesiais.
„Super Star“ – šios braškės gali būti sodinamos pavasario ir rudens mėnesiais. „Super Star“ braškės yra labai saldžios ir sultingos, tačiau būtina pasirūpinti tinkama jų priežiūra. Jei norite, kad augalas būtų tvirtesnis ir atsparesnis, pašalinkite pirmuosius augalo žiedus. Šios veislės braškės gali būti auginamos balkone – jos puikiai jaučiasi pakabinamuose vazonuose. „Super Star“ braškių derliaus galima tikėtis nuo birželio iki rugsėjo.
„Ostara“ – šios rūšies braškių derliumi galima mėgautis nuo birželio iki pirmųjų šalnų. Vaisiai yra vidutinio dydžio, tvirto minkštimo. „Ostara“ braškėms reikalinga pralaidi, šiek tiek drėgna dirva su daug humuso.
„Rumba” – tai ankstyva braškių veislė, duodanti blizgius saldžius vaisius. Šios veislės braškės yra atsparios grybelinėms ligoms ir duoda tikrai nemažą derlių.
„Mara de Bois“ – tai veislė, duodanti didelį braškių derlių, o jų skonis yra panašus į žemuogių. Derliaus galima tikėtis nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Sodinti galima ir pavasario, ir rudens mėnesiais.
„Elsanta“ – šios veislės braškes galima auginti didelėse plantacijose. Sodinti šias braškes galima pavasario ir rudens mėnesiais, o derliaus galima tikėtis nuo gegužės iki birželio.