Į sodybą dažniausiai važiuoju rūpintis savo gėlėmis. Rūpintis augalais man labai malonu: nemokama antistresinė profilaktika, o viso to rezultatai – vešlūs ir kvapnūs augalai. Daugiausia dėmesio skiriu gėlių karalienei – rožei, tačiau ne visada pavyksta sukurti tokį sodo ansamblį, kokį planavau. Ilgai negalėjau suprasti, kodėl rožės nežydi.
Iš pradžių dėl to kaltinau šiai trapiai gėlei nepalankius orus. Bet tada pastebėjau, kad kaimynų rožės žydi ir kvepia, nors pas juos oras toks pat. Kaip paklusni mokinukė užsirašiau visus jų patarimus. Dabar jums noriu papasakoti, kodėl rožės nežydi ir ką tokiu atveju daryti.
Kodėl rožės nežydi: dažna sodininkų klaida
- Visų pirma, rožės gali nežydėti, jei jas pasodinote per giliai. Rožės turi būti sodinamos 5-10 cm gylyje, kitu atveju rizikuojate sulėtinti jų augimą.
- Be to, jei pasodinote ne per daug giliai, galite padaryti ir kitų auginimo klaidų. Pavyzdžiui, per didelis maistinių medžiagų kiekis gali pažeisti rožių šaknų sistemą. Šiuo atveju geriau tręšti šiek tiek mažiau nei per daug.
- Nepašalinkite visų žydinčių ūglių, nes rožė tokiu atveju gali nustoti vystytis. Netinkamas genėjimas būna dažna sodininkų klaida.
Pasimokiusi iš savo klaidų, dabar auginu gražias rožes! Tiesą sakant, esu padariusi visas šias klaidas, kurias išvardinau. Ir sodinau per daug giliai, ir trąšų nepagailėdavau, ir su ūgliais lengvai atsisveikindavau. O jūsų rožės ar žydi?