Miško pirkimas – tai savanoriški miško pardavėjų ir pirkėjų sandoriai, kurie turėtų būti pelningi abiems pusėms, viskas vyksta pagal abiejų šalių susitarimą.Todėl miškus Lietuvoje bendrai perka fiziniai ir juridiniai asmenys, o miško pardavėjas turi teisę pasirinkti, kam parduoti žemę. Kartais miško pardavėjai paklausia: kokiu tikslu įmonės ir asmenys perka miškus?
Šiuo metu įmonės aktyviai lenktyniauja parduodant miškus, o svarbu, kaip privilioti pirkti miškus
Tai gali pasirodyti keista, nes kiekvienam miškui reikia daug skirtingų priežiūros sąlygų, o miško kaina nėra tas veiksnys, prie kurio gali prieiti ir jį valdyti. Tačiau miškus galima parduoti kartu su žeme arba naudoti tik medienos ruošai. Kuris variantas yra tinkamas, priklauso nuo pardavėjo asmeninės nuomonės.
Naudoti žemę miškui pirkti? Miško pirkimo tikslų yra daug:
Miškai naudojami miškų kirtimui. Nupirkta miško žemė naudojama kirtimui, gautos medienos perdirbimui ir produkcijos realizavimui, kuri parduodama, kaip įmonės produkcija. Pavyzdžiui, įmonės gali pirkti medieną tiesiogiai iš medienos savininko arba nusipirkti patį mišką, jį iškirsti ir iš gautos medienos gaminti savo produkciją. Tokiu atveju produkcijos savikaina yra ženkliai didesnė, dėl to brangsta galutinis produktas, kartais naudojant žemę perkamam miškui pirkti.
Perkamas miškas perpardavimui. Kai kurių miškotvarkos įmonių pagrindinė veikla – nupirktų miško plotų perpardavimas. Tai reiškia, kad gavę užsakymus iš kitų įmonių jie ieško potencialių miško pardavėjų, suteikia jiems atitinkamas paslaugas, visą surinktą informaciją pateikia klientams. Kitaip tariant, šios įmonės nevykdys jokios su miškų įsigijimu susijusios veiklos, veiks tik kaip tarpininkės tarp įmonių, norinčių parduoti savo miškus, ir įmonių ar kitų, kurie juos perka savo reikmėms. Miško pirkimo priežastys yra skirtingos ir kiekviena turi savo privalumų. Tačiau svarbiausia, kad už parduotą ar perparduotą mišką mokama suma priklauso nuo miško būklės.
Kai kuriais atvejais miškų pardavimas yra neapgalvotas sprendimas
Kai kuriais atvejais miškų pardavimas yra neapgalvotas sprendimas, nes pirkėjai miškus prie ežerų ar kitus vaizdus naudoja rekreacinei veiklai, kurią apsimoka prižiūrėti. Kitais atvejais miško tvarkymas gali būti nepelningas ir turi būti parduotas.
Miško vertė priklauso ne tik nuo šalia esančių vaizdų, bet ir nuo jame augančios augalijos. Pavyzdžiui, brangiausi miškai, kuriuose auga klevas ir uosis, ypač ąžuolas, nes iš šių medžių galima gauti tvariausią produkciją. Sumažėjusi tuopų ir liepų paklausa. Miškus galima parduoti be žemės – tokiu atveju įmonė iškerta visus medžius ir sklypą palieka savininkui. Tačiau miško atkūrimo rizika didelė, o reikalavimai ir taisyklės miško atkūrimui kasmet didėja. Bet jei yra toks poreikis, yra reali galimybė. Miškų ūkyje dirbantys žmonės prisiima didelę atsakomybę už savo darbą, kartais perdeda, nes klaidos gali pakenkti ne tik miško būklei, bet ir visai aplinkai. Miškų pirkimas, pardavimas, kirtimas ir sodinimas yra griežtai reglamentuota veikla ir negali būti atliekama savo nuožiūra. Procesas yra begalinis, o čia galite rasti miškų supirkėjus, kurie nupirks miškus brangiausiomis kainomis, jei domina susisiekite ir gausite didžiausią naudą.