Diabetas yra liga, susijusi su sutrikusiu gliukozės pasisavinimu. Jai būdingas didelis cukraus kiekis kraujyje. Šiame straipsnyje sužinosite 7 požymius, kurie padės atpažinti diabetą.
Kaip atpažinti diabetą – nepaprastas klausimas. Visi esame girdėję apie šią pavojingą ligą ir daugelis iš mūsų pažįsta sergančiųjų diabetu. Natūralu, kad turime bendrą supratimą apie šią ligą, o kartais pradedame įtarti, kad sergame diabetu. Žmonės, kurie nesilaiko sveikos mitybos, mėgsta saldumynus, pyragaičius ir t. t., dažnai girdi perspėjimus, kad toks gyvenimo būdas gali sukelti diabetą.
7 diabeto požymiai
- Ką reikia žinoti, norint atpažinti diabetą?
- Kaip atpažinti diabetą?
Taip pat reikėtų žinoti pagrindinius diabeto požymius, kad galėtumėte laiku suvokti, kitaip sakant, kreiptis į gydytoją ir prireikus pradėti gydymą.
Ką reikia žinoti norint atpažinti diabetą?
Norėdami sėkmingai kovoti su liga, turime žinoti, su kuo susiduriame. Kuo daugiau apie tai žinosime, tuo sėkmingiau su tuo kovosime.
Jums suteikiame galimybę susipažinti su slaptais geriausių gydytojų ir kosmetologų metodais ir būdais, kaip išsaugoti ir palaikyti gerą sveikatą!
Šią ligą atpažinti padės viena konsultacija su geru specialistu, o čia už šiuos pinigus visą mėnesį jausitės saugūs!
Tapti diabeto klubo nariu
Diabetu dažniausiai serga 40-60 metų amžiaus žmonės. Pradinėse stadijose liga paprastai nepasireiškia, ir apie ją sužinoma tik po rimto sveikatos sutrikimo arba po medicininės apžiūros.
Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, kurios visiškai pašalinti neįmanoma. Šiai ligai būdingas didelis gliukozės (cukraus) kiekis kraujyje, kuris atsiranda dėl nepakankamos insulino gamybos arba dėl to, kad organizmo audinių ląstelės tinkamai nereaguoja į insuliną.
Norint diagnozuoti diabetą, reikia atlikti kraujo tyrimą. Ši diagnozė nustatoma, kai gliukozės kiekis kraujyje viršija 125 mg/dl.
Yra kelios diabeto rūšys:
1 tipo cukrinis diabetas. Tokiu atveju kasa gamina per mažai insulino arba jo negamina visai. Tokiems pacientams nuolat reikia insulino injekcijų. Taip pat būtina pastovi sveika mityba.
2 tipo diabetas. Sergant šio tipo diabetu, organizmas negali tinkamai panaudoti kasos gaminamo insulino. 2 tipo cukriniu diabetu dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės, taip pat nutukę ir gyvenantys nejudrų gyvenimo būdą.
Ji gydoma insulinu ir cukraus kiekį kraujyje mažinančiais vaistais. Taip pat reikėtų reguliariai sportuoti ir sveikai maitintis.
Gestacinis diabetas. Nėštumo metu moterims gali išsivystyti gestacinis diabetas. Šiuo atveju nėštumo hormonai blokuoja tolygų insulino veikimą. Šio tipo diabetu dažniausiai serga vyresnės nei 25 metų moterys, ypač kai jų kraujospūdis yra aukštas ir jos per daug sveria.
Gestacinis diabetas gali būti susijęs su paveldimumu ir policistinių kiaušidžių sindromu. 70 proc. atvejų nėščiųjų diabetas koreguojamas dieta. Taip pat jį numalšinti padeda saikingas fizinis aktyvumas.
Kaip pastebėti diabetą
Šiai ligai būdingi tam tikri požymiai, padedantys ją atpažinti. Tačiau jie gali būti pavieniai arba panašūs į kitų ligų simptomus.
Bet kokiu atveju, jei turite šių simptomų, turėtumėte kreiptis į gydytoją ir atlikti cukraus kiekio kraujyje tyrimą.
- Dažnai norisi į tualetą
Vienas iš diabeto požymių yra dažnas šlapinimasis. Medikai tai vadina poliurija. Tai ypač erzina naktį. Naktį šia liga sergantis žmonės kelis kartus eina į tualetą, o tai, žinoma, trukdo jiems gerai išsimiegoti. Jiems taip pat gali tekti dažniau šlapintis dienos metu.
- Svorio netekimas
Svarbu atkreipti dėmesį į staigų svorio kritimą. Ypač, jei tam nėra akivaizdžios priežasties.
Netikėtą svorio kritimą gali lemti kasos sutrikimai. Tai gana dažnas vaikams, bet gali pasireikšti ir suaugusiesiems.
- Nuolatinis troškulys
Jei jūsų gerklė yra nuolat „išdžiūvusi“ ir nuolat jaučiate troškulį, taip pat galite sužinoti, kad sergate diabetu. Tai, kad organizmas reikalauja vis daugiau vandens, yra aiškus įspėjamasis ženklas, kad organizmui kažkas negerai.
Nuolatinis troškulys atsiranda dėl to, kad organizmas su šlapimu netenka per daug skysčių.
Tokiu atveju patartina troškulį malšinti vandeniu, natūraliomis sultimis ir žolelių užpilais. Niekada nevartokite saldintų gėrimų, kavos, alkoholinių gėrimų ir buteliuose išpilstytų ar supakuotų sulčių, nes visi šie gėrimai didina cukraus kiekį kraujyje.
- Pirštų dilgčiojimo pojūtis, galūnių tirpimas, niežulys
Pirštų dilgčiojimas, galūnių tirpimas ir niežulys yra kiti galimo diabeto požymiai, tačiau tiesiogiai nesusiję su padidėjusiu cukraus kiekiu kraujyje. Tai vadinamosios neuropatijos – degeneracinių ir distrofinių periferinių nervų pokyčių – apraiška. Šie simptomai gali sustiprėti naktį.
- Nuolatinis nuovargis
Jei žmogus nuolat jaučiasi pavargęs ir nuovargio nepadeda sumažinti nei miegas, nei poilsis, tai taip pat gali būti diabeto (2 tipo) požymis.
- Regėjimo problemos
Diabetas dažnai sukelia regėjimo sutrikimų. Išsivysto tokios akių ligos kaip katarakta, glaukoma ir retinopatija.
Dėl šios priežasties, nustatant šią diagnozę, ypatingą dėmesį reikia skirti akims. Tai padės išvengti arba atitolinti minėtų patologijų vystymąsi. Tai labai pavojingi regėjimui. Pavyzdžiui, retinopatija, jei jos negydyti, gali net sukelti aklumą.
Diabetikai dažnai turi nervų sistemos problemų.
- Blogai gyja žaizdos
Retkarčiais pasitaikantys įpjovimai ir blogai gyjančios žaizdos taip pat signalizuoja apie blogą organizmo savijautą. Tai dažnai būna vienas iš diabeto požymių.
Sergant šia liga, sutrinka normali žaizdų vaskuliarizacija. Todėl žaizdos gyja blogai ir lėtai.