Shannon ir Jack kelis mėnesius stengėsi pripratinti sūnų miegoti vieną. Kad jį prižiūrėti, jo kambaryje buvo įrengta elektroninė auklė su kamera. Jie pastebėjo, kad berniukas kiekvieną naktį prabunda tuo pačiu metu. Netrukus paaiškėjo, kad į įrenginį buvo įsilaužta!
Shannon Richardson iš Banberio (Jungtinės Karalystės) neseniai tapo mama. Ilgą laiką ji pratino sūnų miegoti vieną savo kambaryje ir stebėjo, ką jis daro, per mobilią auklę, įtaisytą priešais jo lovelę.
Jauna mama prisipažino, kad iš pradžių manė, jog šis prietaisas yra nuostabi dovana. Ją ji gavo dar būdama nėščia ir naudojo nuo pirmųjų Freddie gyvenimo akimirkų.
Tačiau ji pastebėjo kai ką keisto. 15 mėnesių Freddie nepaaiškinamai prabusdavo kiekvieną naktį apie antrą valandą ir nebegalėdavo toliau miegoti. Dėl tokio mažylio elgesio jo tėvai buvo košmariškai pavargę ir palūžę, kad jam mokytis miegoti savarankiškai sekėsi taip nesėkmingai.
Buvo įsilaužta į elektroninę auklę
Tačiau vieną naktį viskas tapo aišku! Per elektroninę auklės kamerą pora girdėjo, kaip žemas vyriškas balsas kalbasi su mažuoju Freddie. Tėvai manė, kad kažkas yra namuose.
Kai berniuko tėtis Jack įbėgo į jo kambarį, jis suprato, kad balsas sklinda iš įrenginio, į kurį buvo įsilaužta! Jis iš karto nuplėšė jį nuo sienos ir išmetė.
„Staiga išgirdome labai tylų vyrišką balsą, kuris buvo toks aiškus, kad pamanėme, jog kažkas yra jo kambaryje. Jis sakė „baby“ ir „baba“, tarsi bandydamas pažadinti Freddie“, – pasakojo Shannon. – „Jack išmetė mobiliąją auklę ir išnešė Freddie iš jo kambario. Nuėjome į mūsų miegamąjį ir sėdėjome nežinodami, ką daryti. Mus ištiko šokas! Nežinojau, ką daryti.” – pridūrė ji.
Įsilaužimų į elektronines aukles atakos
Elektroninių auklių su kameromis gamintojai tikina tėvus, kad kai jų kūdikiai užmigs, jie visą laiką galės juos stebėti, tačiau vis dažniau pranešama apie įsilaužimo atakas. Kaip tai vyksta?
„Dažniausiai perkamos mobiliosios auklės, kurios prie kitų įrenginių jungiasi per Wi-Fi. Signalas siunčiamas per mūsų operatoriaus maršrutizatorių. Pigiausiose kamerose, norėdami pamatyti kameros užfiksuotą vaizdą, turime prisijungti prie gamintojo svetainės. Mes visiškai pasikliaujame gamintojo pateikta programine įranga. O kaip sužinoti, kur yra įmonės, kurios įrenginį naudojame, kur yra jos serveris? Jei tai maža Taivano įmonė, o mes Kinijos portale nusipirkome kamerą už keliasdešimt eurų, neturėtume tikėtis, kad šis signalas bus pakankamai apsaugotas“, – aiškino tinklo saugumo specialistas Tomasz Preisler.
Ekspertas aiškino, kad įsilaužėliai gali veikti pedofilų vardu, kurie vėliau keičiasi tėvų prižiūrimų vaikų interneto kamerų įrašais. Tokie failai įrašomi į fizines laikmenas ir parduodami visame pasaulyje.
„Įsilaužėlį galima susekti, tačiau tai gali padaryti tik kameros savininkas. Jei internetinės vaizdo kameros gamintojas ir programinės įrangos savininkas yra iš Kinijos arba Taivano, turime pranešti policijai, kuri informuos Interpolą. Deja, tikimybė sulaikyti nusikaltėlį yra labai maža. Jei serveriai yra Azijoje, mūsų tarnybos negali veiksmingai priversti šios šalies įmonių patikrinti, kas prisijungė prie jų tinklo“, – pridūrė Anna Rymsza.
Ramus kūdikio miegas
Shannon taip išsigando, kad nusprendė persikelti gyventi pas mamą. Nuo to laiko moteris nepaleidžia sūnaus iš akių. Ji baiminasi, kad vyras, kuris kiekvieną vakarą kalbėdavosi su Freddie, yra netoli jų gyvenamosios vietos ir galėjo kelias savaites stebėti jų sūnų.
„Esame išsigandę, sutrikę ir pasibjaurėję tuo pačiu metu. Kiek laiko šis įsilaužėlis stebėjo Freddie kambarį? Po maudynių jį perrengiame ir paguldome į lovą,“ – sakė Shannon. – „Nežinome, kiek tai truko ir ką daryti toliau.“ – pridūrė ji.
Tačiau, kaip ji prisipažino, dėl vieno dalyko ji yra tikra – nuo tada, kai jie nebeturi elektroninės mobilios auklės, Freddie miega žymiai ramiau. Blogiau miega tik jo tėvai.