Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

21 būdas, kuris padės atskirti meilę nuo priklausomybės

Sveika meilė kyla iš pilnumo jausmo. Meilė tiesiogine prasme mus užvaldo. Priklausomybė visada bando užpildyti vidinę tuštumą. Daugelis žmonių priklausomybę sieja su tokiais dalykais kaip alkoholis ar narkotikai. Tačiau galime tapti priklausomi ir nuo tam tikro žmogaus elgesio. Pavyzdžiui, žmonių priklausomybės ekspertas daktaras Stantonas Peelis teigia, kad daugelis iš mūsų esame priklausomi, tik apie tai nežinome. Mums reikia vienas kito tiek, kiek kai kuriems žmonėms reikia alkoholio ar heroino. Meilės priklausomybė yra labiausiai paplitusi, bet mažiausiai pripažinta priklausomybės forma iš visų žinomų formų.

Sveika meilė yra nuostabus jausmas, dėl kurio tikrai verta gyventi. Priklausomybė nuo meilės gali atnešti skausmą, kančią ir net mirtį. Skirtumo tarp meilės ir priklausomybės supratimas gali būti labai svarbus norint išlaikyti žmogų gyvą. Taigi…

meilėje

1. Sveika meilė galima tik tada, kai mes pasitikime savimi. Priklausomybė bando sukurti meilę ten, kur karaliauja baimė ir netikrumas.

2. Sveika meilė kyla iš pilnatvės jausmo. Meilė tiesiogine prasme mus užvaldo. Priklausomybė visada bando užpildyti vidinę tuštumą.

3. Sveika meilė prasideda nuo meilės sau. Priklausomybė siekia meilės „ten“ ir su „kažkuo ypatingu“.

4. Sveika meilė ateina pas mus, kai tik nustojame jos ieškoti. Priklausomybė suponuoja maniakišką jos ieškojimą.

5. Sveika meilė kyla iš vidaus. Ji trokšta duoti. Priklausomybė ateina iš išorės ir nori tik imti.

6. Sveika meilė auga lėtai, kaip medis. Priklausoma meilė vystosi sparčiai.

7. Sveika meilė klesti tiek vienatvės akimirkomis, tiek tada, kai esame su mylimu žmogumi. Priklausoma meilė bijo vienatvės ir intymumo.

8. Sveika meilė unikali tuo, kad mes neieškome sau „tobulo meilužio“. Priklausoma meilė remiasi stereotipais, kai mus visada traukia to paties tipo asmenybė.

9. Sveika meilė yra švelni ir patogi. Priklausoma meilė yra intensyvi ir agresyvi.

10. Sveika meilė paremta giliu savęs ir partnerio supratimu. Priklausoma meilė paremta savęs vengimu ir jausmais idealui, o ne tikram žmogui.

11. Sveika meilė skatina mus būti savimi ir būti nuoširdiems apie tai, kas esame. Priklausoma meilė skatina slaptumą, kai norime gerai atrodyti užsidėję patrauklią kaukę.

12. Sveika meilė nukreipta į išorę, o priklausoma – į vidų.

13. Sveika meilė sukuria gilesnį savęs jausmą, kurį sustiprina santykių trukmė. Priklausomybė veda prie visiško savęs praradimo.

14. Sveika meilė laikui bėgant tik lengvėja, o priklausomybė reikalauja iš partnerių vis daugiau pastangų.

15. Sveika meilė – kaip plaukimas ramiame ežere. Priklausoma meilė labiau primena kovą su audringos jūros bangomis.

16. Sveika meilė stiprėja, kai išnyksta baimė. Priklausomybė stiprėja didėjant baimei.

17. Sveika meilė yra patenkinta tuo, ką turime. Priklausoma meilė visada trokšta „daugiau, stipresnio ir geresnio partnerio“.

18. Sveika meilė skatina domėtis išoriniu pasauliu, o priklausoma meilė siekia susidoroti su išoriniais interesais.

19. Sveika meilė paremta tikėjimu, kad norime būti kartu. Priklausomybę skatina kliedesys, kad turėtume būti kartu.

20. Sveika meilė moko, kad mes patys esame atsakingi už savo laimę. Priklausoma meilė verčia mus tikėti, kad kažkas kitas padarys mus laimingus.

21. Sveika meilė kuria gyvybę. Priklausoma meilė veda į dramą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---