Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Gydytojai sakė, kad penkiametei buvo tik akių uždegimas – realybė buvo kur kas rimtesnė

Vaikai dažnai suserga akių infekcijomis. O kai penkiametei Stellai iš Melburno (Australija) buvo nustatyta ši diagnozė, jos mama apie tai daugiau negalvojo. Netrukus po to, kai jos grįžo namo po pirmojo vizito pas gydytoją, paaiškėjo, kad raudonos akys buvo daug rimtesnių ligų simptomai.

Prieš pat Stellai pradedant lankyti mokyklą, mama atkreipė dėmesį į tai, kad dukros vienos akies vokas labai paraudo ir ištino. Kadangi vaikų akių uždegimai yra labai dažni, mama Gaylene apie tai per daug negalvojo, tačiau, norėdama įsitikinti, ar tikrai viskas gerai, nuvedė dukrą pasitikrinti pas gydytoją.

Gydytojas taip pat manė, kad tai tik akių infekcija, ir Stellai išrašė specialų kremą ir antibiotikų. Ir gydytoja, ir jos mama manė, kad penkiametei po poros dienų vėl viskas bus gerai.

Visi tikėjosi, kad akių infekcija palaipsniui mažės, tačiau situacija tik blogėjo. Remiantis „YouTube“ paskelbtu „Watch JoJo“ vaizdo įrašu, Stella netrukus taip pat pradėjo skųstis prasidėjusiais galvos skausmais. Tėvams natūraliai kilo nerimas, kai vaikui nuo vaistų nepagerėjo, todėl jie kreipėsi į kitą gydytoją. Jis norėjo patikrinti nuodugniau ir nusiuntė Stellą atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimą.

Šis tyrimas atskleidė visus baisiausius tėvų košmarus: Stella tarp smegenų ir akies buvo rastas auglys! Situacija buvo tokia rimta, kad penkiametė buvo išsiųsta tiesiai į Melburno vaikų ligoninę.

Po daugybės tyrimų gydytojai susidūrė su sunkia dilema: auglys greitai augo ir jau ruošėsi paveikti kaulą, kuris sudaro akiduobę. Kadangi auglys buvo toks didelis ir greitai augo, buvo pavojus, kad Stella gali apakti. Paaiškėjo, kad Stella sirgo labai reta liga – Langerhanso ląstelių histiocitoze.

„Liga gali pasireikšti kaip priepuolis, pavyzdžiui, kaulo (dažniausiai kaukolės) pažeidimu ar būkle, kuri gali pasikartoti savaime, iki ligos, ir tai pažeidžia daugelį organų, ši ligos forma yra lėtinė ir progresuojanti, ir galinti sukelti rimtų komplikacijų ar traumų. Kai kuriais atvejais ši liga yra pavojinga gyvybei“, –  pranešė didžiausia Skandinavijos sveikatos svetainė „NHI.no“.

Ląstelių tipas, sukeliantis ligą, vadinamas Langerhanso ląstelėmis. Daugeliu atžvilgių histicitozė yra panaši į vėžį, o ligą onkologai taip pat dažnai gydo chemoterapija ir spinduliuote. Tačiau, skirtingai nei vėžys, kai kuriais atvejais histiocitozė gali praeiti savaime, be jokio gydymo. Diagnozė taip pat yra labai reta, todėl mokslininkai nėra visiškai tikri, ar tai iš tikrųjų naviko sukelta liga, ar uždegiminė liga.

„Per 70 procentų susirgusiųjų yra vaikai. Apskaičiuota, kad yra nustatoma maždaug 1-5 nauji atvejai milijonui gyventojų per metus. Tai reiškia, kad per metus gali būti apie 20 naujų atvejų“, – taip rašė „NHI.no“ apie labai retą diagnozę, kuri paveikė Stellą.

Dažniausi ligos požymiai yra bėrimas, švokštimas, troškulys ir padidėjęs šlapimo išsiskyrimas, kaulų skausmas, limfmazgių pokyčiai, svorio kritimas, karščiavimas, dantenų problemos, ausų uždegimai, pusiausvyros ir atminties bei regėjimo sutrikimai.

„Auglys buvo 1,5 centimetro dydžio ir varpo formos“, – „Daily Mail Australia“ pasakojo mama Gaylene.

Gydytojai nusprendė operuoti auglį, nes penkiametei iškilo pavojus apakti. Pasiekę naviką per voką, chirurgai sėkmingai pašalino naviką – laimei, nepažeisdami nei akies, nei audinių, nei smegenų.

Tuo pačiu metu laukė ilgas ir intensyvus gydymas, kad auglys neatsinaujintų. Tą pačią savaitę Stella pradėjo savo pirmuosius metus mokykloje, taip pat pradėdama varginantį, kelių savaičių trukmės chemoterapijos ir didelės steroidų dozės gydymo derinį. „Tai jai buvo ganėtinai sudėtinga, ji kartais būdavo tokia emocionali ir pavargusi, o paskui prireikdavo savaitės laiko, kol atsigaudavo, tada vėl viskas kartodavosi, kai gaudavo naują gydymą“, – „Daily Mail“ sakė mama Gaylene.

Kol naujieji klasiokai žaidė su lėlėmis ir mokėsi rašyti savo vardus, Stella sunkiai kovojo.

Galingos priešvėžinės medžiagos, kurios cirkuliavo jos mažame kūne, taip pat paveikė ją ir ji galėjo daug greičiau susirgti – tai gali turėti katastrofiškų pasekmių susilpnėjusiai mergaitės imuninei sistemai.

„Jei temperatūra pakildavo virš 38 laipsnių, tai skubėdavome tiesiai į greitosios pagalbos skyrių“, – „Daily Mail“ pasakojo tėtis Paulas Robsonas.

Jis suskaičiavo, kad jie su mažamete dukra buvo septynis ar aštuonis kartus skubios pagalbos skyriuje. Veslte Stella turėjo patirti šiuos sunkius gydymo būdus ištisus metus, kol galiausiai buvo nustatyta, kad ji visiškai pasveiko! Tikras stebuklas, Stella šiandien yra vikri mergaitė, ji neturi jokių matomų randų ir, svarbiausia, gerai mato.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---